Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Aicina uz zaļā dzīvesveida festivālu GreenFest ‘20
Aicina uz zaļā dzīvesveida festivālu GreenFest ‘20

Domā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi – ar šādu aicinājumu jau trešo gadu Zaļās Villas kvartāla kopiena aicina 2.,3. un 4.oktobrī Siguldā apmeklēt „GreenFest ’20”.

Pasākuma galvenā ideja ir pievērst siguldiešu un apkārtnes iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas un vides tēmām Siguldā, Gaujas nacionālajā parkā (GNP), kā arī Latvijā un pasaulē kopumā. Šī gada GreenFest galvenais mērķis ir turpināt publisku diskusiju, lai GNP teritorijā nākotnē atļautu saimniekot tikai pēc dabai draudzīgām, bioloģiskām saimniekošanas metodēm, kā arī veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīiga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā.

 

Šī gada pasākums norisinās ar lielu Siguldas novada pašvaldības atbalsu, tādējādi akcentējot Siguldas kā zaļās pilsētas lomu un vietu GNP un Latvijas kartē.

 

„Ar GreenFest aktivitātēm vēlamies gan izglītot, gan rādīt labās prakses piemērus un veidot izpratni par to, cik svarīgi ir ievērot zaļu dzīvesveidu ne tikai, lai celtu savas dzīves kvalitāti, bet arī, lai pasargātu apkārtējo vidi un īpaši – mūsu kopējās mājas – Gaujas nacionālo parku. Ir svarīgi apzināties, ka pilnīgi viss ir saistīts, un tas  cik videi draudzīgi mēs saimniekojam, atstāj iespaidu uz ikkatru no mums. Pasākuma ideja saskan ar Zaļās Villas kvartāla un Siguldas vērtībām – zaļa domāšana, ilgtspējīga uzņēmējdarbība un inovācijas, kā arī dzīves svinēšana” pauž Zaļās Villas kvartāla izveidotājs un saimnieks Andris Strapcāns.

 

Pasākuma laikā ikviens interesents tiek aicināts uz ekspertu un nozares līderu diskusijām, lekcijām un pieredzes stāstiem par vērtīgu un veselīgu uzturu, apskatot to no dažādām ēšanas sistēmām, par indēm jeb “klusajām slepkavām”, ar kurām sastopamies ikdienā paši to neapjaušot, permakultūru kā dzīves dizainu, zero-waste dzīvesveidu, pārtikas atkritumu pārstrādi pilsētvidē, nākotnes izglītības tendencēm, par iespējām nodrošināt ēdināšanu skolās bez indēm u.c.

 

Sestdien, 3.oktobrī plkst. 15.00 diskusiju panelī BIO GNP no uzņēmējdarbības viedokļa piedalīsies GNP pilsētu vadība – Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, Cēsu novada domes vadība, Vidzemes plānošanas reģiona vadība,  kā arī vairāki Latvijā labi zināmi un pieredzējuši uzņēmēji un eksperti. Pirms šī diskusiju paneļa plkst 13.30 būs saruna mūzikā ar dabas cilvēku, siguldieti Kārli Kazāku.   

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Septembris 2020
  P O T C P S S
    01 02 03 04 05 06
  07 08 09 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30        
Siguldas maršruti