Siguldas logo
DE EN RU LV
Sigulda aizrauj
23.03.2017 Diena
0o C, Vējš. 0 m/s
23.03.2017 Nakts
2o C, R Vējš. 3 m/s
24.03.2017 Diena
3o C, ZR Vējš. 5 m/s

Sunset Festival uzstāsies grupa „The xx”

Siguldā atklās unikālas tūrisma atrakcijas

Pasākumi Siguldas novadā 2017. gadā

2017. gads Siguldā tiek veltīts gastronomijai!

Pēdējās ziemas aktivitātes Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē!

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Amatnieku darbnīcas Siguldas pils kompleksā
Amatnieku darbnīcas Siguldas pils kompleksā

Radošās darbnīcas Siguldas pils kompleksā (Pils ielā 16/18) aicina izzināt dažādu amatu prasmes un pamēģināt arī pašu rokām! Grupām iesakām iepriekš pieteikties!

 

Aprakstu par darbnīcām un kontaktinformāciju skatīt zemāk vai pielikumā. 

 

Adrese Siguldas pils kompleksa staļļa ēkā, Pils ielā 16/18
Koordinātas 57.216565   24.817353
   
Darba laiks svētku dienās

4.maijā -  11:00-17:00
24.jūnijs - brīvs
18.novembris - brīvs
23.decembrī - 09:00-15:00
24.decembris - brīvs
31.decembris - brīvs

   

Spieķu darbnīca

 

Spieķu darbnīcā apmeklētāji ir gaidīti gan grupās, gan individuāli. Iepriekš piesakoties, grupai būs iespēja izdzīvot visu spieķa izgatavošanas procesu, kam ir vairāk kā 200 gadus cena vēsture. Individuālie tūristi varēs iegūt savā īpašumā spieķīti, kurā paši būs iededzinājuši rakstu vai izkrāsojuši to. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījās līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām Alpu takām, un spieķis kļuva par gājēja neatņemamu ceļabiedru.

 

Piedāvājums grupām:

Spieķīša izgatavošana 2 Eur pieaugušajiem

Spieķīša izgatavošana 1,50 Eur bērniem

Individuālajiem tūristiem:

Spieķīša iededzināšana vai izkrāsošana 1 Eur

 

Darba laiks:

P. - brīvs

O. - Pk. 10:00 - 16:00

S. - 11:00 - 16:00

Sv. - brīvs

Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 29425045

 

Ādas artelis

 

Ādas artelī apmeklētāji varēs vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot dāvanas vai suvenīrus: jostiņas, atslēgu piekariņus, grāmatzīmes vai jebko citu. Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem, bet mūsdienās tehnoloģijas sniedz iespēju ikvienam kļūt par meistaru un, izmantojot ādas plastikas apstrādes tehniku, izgatavot aksesuārus sev. 

 

Darbnīca tiek piedāvāt pavadīt līdz 1 stundai laika, un tajā laikā:

atslēgu piekariņa izgatavošana ar vārdu, grāmatzīmes izgatavošana vai jostiņas savēršana - 2,50 Eur no skolēna

5,00 Eur no skolēna / rokassprādzes izgatavošana 

 

 Darba laiks:

P. - brīvs

O. - Pk. 10:00 - 16:00

S. - 11:00 - 16:00

Sv. - brīvs

Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 26442590

 

Baltu rotu darbnīca

Baltu rotas ir rotkaļu Initas un Vitauta Straupes izveidots uzņēmums, kas ar rotaslietu darināšanu nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Darbu pamatā ir seno baltu tautu rotu bagātības: forma, raksti un stāsts. Darbnīcā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar rotu kolekcijām, kā arī paši varēs iesaistīties radošos procesos, izgatavojot sev nelielu suvenīru. 

 

Suvenīru izgatavošana no 1,50 Eur

Rotaslietās no 13,00 Eur

 

Darba laiks:

 

P. - brīvs

O. - Pk. 11:00 - 18:00

S. - 11:00 - 17:00

Sv. - 11:00 - 17:00

Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 29295142

 

Mājas tekstila darbnīca

Tekstila darbnīcā darbojas uzņēmums SIA „Varnnas”, kura pamatdarbība ir tekstilizstrādājumu izgatavošana – aušana, mākslas un amatniecības, un citu izstrādājumu ražošana, kā arī aušanas pakalpojumu sniegšana.

 

Tekstila darbnīcā ir redzams aušanas process - prasmīgas meistares rokās diega pavediens pārtop par austu izstrādājumu: šalles, spilveni, galda celiņi, salvetes, tauriņi, lupatu paklāji un citi izstrādājumi.

Darbnīcā var iegādāties jau saražoto produkciju, kā arī tiek pieņemti un izpildīti individuāli pasūtījumi. Tekstila izstrādājumi ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem lina, vilnas un kokvilnas.

 

Piedāvājums grupām

Radošajā darbnīcā - gan lielajiem, gan mazajiem darbnīcas apmeklētājiem - ir iespēja noaust nelielu krūzīšu paliktnīti, gatavot rotaļlietas un maskas.

 

Darba laiks:

P. - brīvs

O. - Pk. 09:00 - 18:00

S.,Sv. - 11:00 - 17:00

 

Kontakttālrunis - 28942446

varnnas2012@gmail.com

 

Papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules”

Papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules” vasaras sezonā atrodas Viduslaiku pilī, Ziemeļu tornī. Šeit no Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem top oriģinālas papīrlietas – grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs.

Darbnīca piedāvā papīrliešanas nodarbības lieliem un maziem apmeklētājiem.

Par precīzu darbnīcas atrašanās vietu un darba laiku vasaras sezonā lūgums sazināties pa kontaktos nodarīto informāciju.

+371 26710184, zina.ceske@gmail.com

www.facebook.com/viktoravestules

 

Papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules” piedāvā:

 • Dāvanas un suvenīri

Jaukas un oriģinālas dāvanas – grāmatzīmes, apsveikuma kartītes, dāvanu aploksnes,   auskari, brošas, magnētiņi  no pašgatavota papīra ar  seniem attēliem, ornamentiem un zīmēm,  rožu ziedlapiņām un augiem no Siguldas muižas dārza, sasmalcinātiem latiem un avīžu virsrakstiem.

Sākot no EUR 3.00

 • Sveicienu rakstīšana un sūtīšana

Sadarbībā ar “Latvijas Pastu” darbnīcā iekārtota Siguldas pilsmuižas pasta stacija, kurā ikviens  ar spalvu un tušu uz  īpaši izgatavota papīra var uzrakstīt un nosūtīt sveicienus uz jebkuru vietu pasaulē. Vēstule vai pastkartīte  tiks glīti noformēta   ar izmeklētu pastmarku, zīmogu un dienas beigās nogādāta Siguldas pasta stacijā. 

Ar roku rakstīts sveiciens mūsdienās iepriecinās gan pašu, gan pastnieku, gan adresātu - vai tas būtu mīļš draugs vai labs radinieks, kaimiņš, krustbērniņš vai pat nākamais dzīvesbiedrs!

Sākot no EUR 5.00

 • Papīrliešanas nodarbības

Ģimenes ar bērniem, skolēnu un bērnudārznieku grupas, kolēģu un jubileju ballīšu kompānijas  laipni aicinātas radoši pavadīt laiku. Teju vienas stundas garumā būs iespēja iepazīt papīrliešanas procesu un katram pašam izgatavot vai nu savu grāmatzīmi vai pastkartīti, vai glezniņu.

2.00 EUR/per. (minimālais dalībnieku skaits -10 cilvēki).

Lai Siguldā tapušos autordarbus pastnieks varētu dažu dienu laikā piegādāt, paredzamas papildus izmaksas par pasta pakalpojumiem - līdz 5 EUR, atkarībā no grupas lieluma un līdz ar to bandroles svara. Lūgums savlaikus pieteikties!

Kāzu piedāvājums

 • Mīlestības vēstuļu rakstīšana

Savā kāzu dienā vai kāzu jubilejā aicinām  romantiskā un senatnīgā gaisotnē rakstīt  mīlestības vēstules (ar spalvaskātu, tušu, uz īpaši izgatavota papīra). Kāzu dienas rokrakstos iemūžinātās sajūtas tiks mazliet iesmaržinātas, glīti apsaitētas un aizzīmogotas, aicinot tās saglabāt vismaz līdz Rožu kāzām!

Kāzu viesi tikmēr varēs  ierakstīt novēlējumus jau izgatavotā mākslas darbā - dāvanā jaunajam pārim, kā arī apskatīt  izstādi „Siguldas līgava” un uz pilsmuižas terases baudīt šampanieti un Gaujas senielejas ainavas.  Ja laiks ir bez steigas, kopīgiem spēkiem iespējams sagatavot paliekošu pārsteigumu jaunajai ģimenei - „Novēlējumu grāmatu”, kuru veidos lapaspuses ar kāzu viesu atziņām, padomiem un radošām kompozīcijām.

 • Kāzu dienas glezna

Jaunajam pārim papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules” iespējams izgatavot vai izvēlēties pašiem savu gleznu, vai nu ielejot papīra gleznā savas tā brīža domas un sapņus  vai svētku noskaņā izvēloties kādu no mākslinieces Z. Ceskes autordarbiem ar rožu motīviem.      

 • Pirmskāzu ballītes

Pirms kāzām aicinām draugu kompānijas radoši pavadīt laiku papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules” – te,  dzerot  zāļu tēju, klausoties vinilplašu meldiņos un izstādes „Siguldas līgava” mīlestības stāstos, iespējams gan  rakstīt un nosūtīt vēstules, gan  izmēģināt roku papīrliešanā, pašu spēkiem gatavojot  ielūgumus, apsveikumu kartītes, glezniņas un citas sirsnīgas dāvaniņas.

 • Papīrliešana Papīra kāzās

Papīra kāzu gaviļniekus kopā ar vedējiem, radiem un draugiem aicinām uz papīrliešanas meistarklasi – iepazīt papīrliešanas procesu un pašiem  izgatavot jaukas papīrlietas ar  seniem attēliem, ornamentiem un zīmēm,  rožu ziedlapiņām un augiem no Siguldas pilsmuižas dārza.

 • Kāzu ielūgumu un apsveikumu  gatavošana

Gatavojoties kāzu svinībām, papīrmākslas darbnīcā “Viktora vēstules” kopā ar mākslinieci Zinaīdu Ceski iespējams izgatavot īpašus un unikālus kāzu ielūgumus, apsveikumus, galda kartes un citu svētkiem nepieciešamo noformējumu.

Sākot no EUR 40.00

Lūgums savlaikus pieteikties!

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Livonijas ordeņa pils
Pasākumi
 1. Marts 2017
  P O T C P S S
      01 02 03 04 05
  06 07 08 09 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
Siguldas maršruti