Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
21.11.2018 Diena
-0o C, Z Z. 1m/s
21.11.2018 Nakts
-1o C, R R. 2m/s
22.11.2018 Diena
3o C, ZR ZR. 4m/s

Pēc pastaigas apmeklē mājīgās kafejnīcas Siguldas centrā!

Drēgnajā laikā izbaudi braucienu ar vagoniņu!

Atpūsties aicina Siguldas ūdens atrakciju parks

Pasākumi Siguldas novadā 2018.gadā

Izjūtiet adrenalīnu, traucoties ar bobu ledainajā trasē!

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Atjaunotajā Siguldas pils kompleksā atvērtas radošās darbnīcas
Atjaunotajā Siguldas pils kompleksā atvērtas radošās darbnīcas

Īsi pirms vasaras saulgriežiem tika atklāta pirmā no atjaunotajām Siguldas pils kvartāla ēkām – muižas klēts, kurā darbu uzsākušas amatnieku un mākslinieku darbnīcas. SIA „Varnnas” darbnīcā ikviens var izmēģināt savas iemaņas aušanā, papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules" – iemēģināt roku kaligrāfijā un mīlestības vēstuļu sūtīšanā, keramikas darbnīcā izgatavot savu svilpaunieku, bet SIA „Siguldas saldējums” ražotnē nobaudīt veselīgos saldējumus. Savukārt „Valmiermuižas alus vēstniecībā" ir iespēja nobaudīt īpaši brūvēto „Siguldas ordeņa alu”.

Jau ziņots, ka maijā noslēdzās Siguldas pils kompleksa rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbi, kuru laikā tika pārbūvēta muižas koka pils, dzīvojamā māja un saimniecības ēka jeb klēts – tajās remontdarbi nebija veikti vairākus gadu desmitus. Siguldas pils kompleksa ēku rekonstrukcijas laikā pārmaiņas skārušas arī Siguldas pils dārzu, kurā izbūvētas jaunas pastaigu taciņas, izvietoti soliņi un arī velonovietnes. Pils dārzs atjaunots atbilstoši tam, kā 19.gadsimta nogalē izskatījās muižas augļu dārzs – tajā sastādīts vairāk nekā 50 dekoratīvo augļu koku un ogulāju stādu, kā arī ziedoši krūmi, galveno akcentu piešķirot atjaunotajām muižas ēkām.

Rekonstrukcijas darbi šobrīd turpinās Siguldas Jaunajā pilī, kas nozīmīgs Latvijas kultūrvēstures piemineklis un uzskatāma gan par izcilu neogotikas stila arhitektūras paraugu, gan nacionālās būvniecības interjera paraugu.Vērienīgie 19.gadsimtā būvēto trīs ēku pārbūves darbi un dārza labiekārtošana ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu sākās 2017.gada februārī. 2015.gadā Siguldas novada pašvaldība, ieguldot vairāk nekā pusmiljonu eiro, rekonstruēja vienu no Siguldas pils kompleksa ēkām – stalli, kura pirmajā stāvā izvietotas telpas radošajiem uzņēmējiem un Siguldas Biznesa inkubatoram, bet otrajā stāvā atrodas Siguldas novada pašvaldības telpas. Kopējās Siguldas pils kompleksa rekonstrukcijas izmaksas sasniegs vairākus miljonus eiro, un, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējumu, tos plānots pabeigt 2019.gadā.

 

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Livonijas ordeņa pils
Pasākumi
 1. Novembris 2018
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti