Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
18.08.2019 Diena
24o C, D D. 3m/s
18.08.2019 Nakts
20o C, DA DA. 5m/s
19.08.2019 Diena
21o C, ZR ZR. 3m/s

Izbaudi dabas ainavas, dodoties braucienā ar velosipēdu!

29.Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens 1.septembrī

Pasākumu kalendārs 2019

Lido kā putns AERODIUM vēja tunelī

Vasaras sezonas aktivitātes aizrauj!

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Durvis vērs „Grafikas vasaras skolas” audzēkņu un pasniedzēju darbu izstāde
Durvis vērs „Grafikas vasaras skolas” audzēkņu un pasniedzēju darbu izstāde

Kā izskatās Saldējums” sietspiedes tehnikā un kā litogrāfija Skaistule murgā” – to būs iespēja uzzināt ikvienam, kurš apmeklēs Grafikas vasaras skolas” audzēkņu un pasniedzēju darbu izstādi kultūras centrā Siguldas devons”. Izstāde apmeklētājiem durvis vērs trešdien, 14. augustā, plkst. 18.00 un būs skatāma līdz pat 3. septembrim.

 

„Art Studio Peahen” ir mākslinieces, un radoša nemiera pilnās siguldietes Patricijas Brektes mākslas studija, kas augusta sākumā aicināja jauniešus uz „Grafikas vasaras skolu”, lai desmit dienu garumā piedāvātu iepazīties ar grafikas mākslu un dažādām tās tehnikām. Skolā piedalījās 14 jaunieši no Siguldas un tās apkārtnes – Krimuldas, Līgatnes un Ropažiem. Daļa no dalībniekiem bija arī Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņi, kamēr pārējiem ikdiena līdz šim ar mākslas radīšanu bijusi mazāk saistīta.


Projekta mērķis bija atraisīt jauniešos radošumu, sagādāt prieku, ko sniedz eksperimentēšana, nedomājot par to, kas ir vai nav pareizi. Lai iepazīstinātu skolas dalībniekus ar dažādām grafikas tehnikām, Patricijai Brektei palīdzēja arī citi mākslinieki Jūrmalas Mākslas skolas pasniedzēja Kristīne Belte piedāvāja apgūt linogriezuma grafikas tehniku, biedrības „Grafikas kamera” pārstāve un grafikas darbu izstāžu kuratore Lāsma Pujāte-Stūre iepazīstināja ar folijas litogrāfijas tehniku. Pateicoties grafiķei Mētrai Drullei, kas aktīvi darbojas gan „Grafikas skolas” darbnīcā Rīgā, gan galerijā „Mētras māja” savā dzimtajā pusē Aizputē, jaunieši uzzināja par tādu dobspiedes tehnikas paveidu kā sauso adatu. Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas vadītājs Jānis Murovskis ļāva izmēģināt spēkus sietspiedes tehnikā un pierādīja, ka šī šķietami vienkāršā tehnika ļauj realizēt pārdrošākās idejas.

 

Tie, kas vēlas ieskatīties meistardarbnīcu norisē, aicināti aplūkot foto galeriju un gatavoties pašiem izzināt grafikas mākslas noslēpumus, piedaloties nākamajā „Grafikas vasaras skolā”, jo tieši tāda ir Patricijas Brektes iecere – padarīt skolu par neatņemamu vasaras sastāvdaļu ikvienam jaunietim, kas meklē iespēju radoši izpausties un ir atvērts iespējai satikt jaunus draugus. Lai sevī atklāt mākslinieku varētu ikviens, sākot no septembra Patricija Brekte savā studijā piedāvās iknedēļas grafikas nodarbības gan lieliem gan maziem.

 

Izstādes apmeklētāji varēs pārliecināties, ka radošs ir ne tikai grafikas darbu radīšanas process, bet daudz izdomas autoriem ir prasījuši arī darbu nosaukumi, piemēram „Spožā vilna naktī”, „Svešais starp savējiem”, „Tekošie teksti” un citi. Izrādās, ka grafikas tehnikā var atveidot gan slavenos Simsonus, gan rokmūziķi un pankūku. Izstādē vienlīdz nozīmīgu vietu ieņem gan vasaras skolas audzēkņu, gan pasniedzēju darbi, tāpēc tā pārsteigs un valdzinās skatītājus ar savu daudzveidību.

 

Projekts „Grafikas vasaras skola” tapis ar Siguldas pašvaldības finansiālu atbalstu, tas ieguvis arī AS „Latvijas Valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programmas atbalstu.


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Augusts 2019
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  
Siguldas maršruti