Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
22.02.2019 Diena
-4o C, Z Z. 3m/s
22.02.2019 Nakts
-9o C, DR DR. 2m/s
23.02.2019 Diena
1o C, R R. 6m/s

Siguldas kauss kalnu slēpošanā un snovbordā no 28.02.-03.03.

Oda ziemai - pastaiga pa čempionu pilsētu!

Pasākumi Siguldas novadā 2019.gadā

Fischer slēpošanas centrs aicina slēpotājus!

Atpūsties aicina Siguldas ūdens atrakciju parks

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Enter Gauja 2015.gada maija notikumi
Enter Gauja 2015.gada maija notikumi

Klastera projekta norise

Esam parakstījuši līgumu ar LIAA par papildus piešķirto finansējumu un projekta termiņa pagarinājumu līdz šī gada 31.decembrim. Tas nenozīmē, ka projektu varam vilkt garumā. Līdz 1.jūlijam ir jāapgūst 80% no sākotnēji piešķirtā finansējuma, pretējā gadījumā papildus piešķirtie līdzekļi tiks zaudēti.  Šobrīd esam izstrādājuši rīcības plānu, lai kritērijus izpildītu.

Web lapas izstrādātāji, fotogrāfi un filmētāji tiek steidzināti pabeigt uzsāktos darbus.

Enter Kids/Family grupas cenu aptauja izsludināta, bet esam saņēmuši tikai vienu pieteikumu. Ja jūs varat ieteikt kādu uzņēmumu, kas varētu izstrādāt Enter Kids/Family bukletu, lūdzu, dodiet man ziņu.

 

 

Stāstu krelles

Ir uzsākta Stāstu kreļļu elementu ražošana Ķīnā. Pēc elementu dizainu failu nosūtīšanas, izgatavotāji tos pārskatīja un ieviesa pāris izmaiņas, kas tika saskaņotas ar konkrētajiem biedriem. Izmaiņas bija nepieciešamas elementu izturības nodrošināšanai. Šobrīd tiek ražotas veidnes. Ja viss noritēs saskaņā ar līgumu tas jūnijā mēs saņemsim pirmos eksemplārus no katra elementa.

 

Muižu grupa apzina iespējas savus kreļļu elementus ražot no sudraba un bronzas (iespējams, zelta). Šajā gadījumā elementi būtu vienkrāsaini (sudraba vai bronzas) un veidoti reljefā (piemērs blakus). Papildus izmaksas – iespējams dizaina un veidnes izveide. Iespējams arī pasūtīt elementus no bronzas vai sudraba ar krāsu emalju (identiskus šobrīd izveidotajiem), izmaksas būs zināmas jūnija laikā.

 

 

Video un Enter Gauja YouTube kanāls

Visi gatavie video atrodami šeit: http://failiem.lv/u/lxipktj - lieli video faili, kas der ievietošanai internetā (web lapā, Youtube utt.)

http://failiem.lv/u/kciirsu - video mazā formātā ātrai lejupielādei, saglabāšanai telefonā u.tml.

Šos failus droši var lejpielādēt un izmantot pēc saviem ieskatiem.

Paralēli tos turpinām ievietot Enter Gauja YouTube kanālā, kā arī tie pēc ielikšanas YouTube, tiek pievienoti www.entergauja.com lapā publicētajiem attiecīgā uzņēmuma galvenajiem profiliem. Tie ir iekļauti Enter Gauja TV programmā.

YouTube kanālam var piekļūst, sekojot šai saitei: https://www.youtube.com/user/EnterGaujaTV

 

Viesnīcu rezervācija Web lapā

 

Viesnīcu rezervācija no www.entergauja.com ir palaista. Pēc viesnīcu pieprasījuma tā ir saistīta ar Booking.com sistēmu, lai viesnīcu īpašniekiem un administratoriem nav jāuztur vēl viens papildus Enter Gauja kalendārs un jāseko līdzi vēl vienai sistēmai pārbaudot istabiņu aizpildījumam. Tas nozīmē, ka visas istabiņas un gultasvietas, ko esat ielikuši Booking.com, var rezervēt arī no www.entergauja.com.

 

Jebkurš web lapas viesis, kurš izvēlēsies rezervēt viesnīcu un nospiedīs uz BOOK NOW pogas, nokļūs kalendāra laukā. Atzīmējot datumus un nospiežot CHECK AVILABILITY, tiks pārbaudīta istabiņu pieejamība konkrētajos datumos Booking.com kalendārā un viesis atbilstoši pieejamībai tiks novirzīts uz Booking.com lapas atbilstošo vietu:

1)    Ja istabiņas noteiktajos datumos ir pieejamas, tad parādīsies istabiņu veidi un cenas ar detalizētu aprakstu.

2)    Ja istabiņas norādītājā laikā nav pieejamas, tiks uzrādīts laiks, kad konkrētajā viesnīcā istabiņas ir iespējams rezervēt, kā arī citas tuvumā esošās viesnīcas. Visa tālākā rezervācija notiks Booking.com lapā.

Lūdzu visām viesnīcām pārbaudīt, vai rezervācija tiek pārvirzīta akurāti. Par visām nepilnībām un problēmām lūdzu ziņot uz info@entergauja.com

 

 

 

Web lapas tulkošana

Jau ziņoju, ka tulkošanas birojs kavē viņiem iesniegto tekstu nodošanu un pirmie tulkojumi bija nekvalitatīvi. Angļu, krievu un vācu valodas redaktorus viņi ir atraduši un turpina darbu pie viņiem nodoto 100 lapaspušu tulkošanas un rediģēšanas. Jūnija laikā šiem tekstiem jābūt gataviem.

 

 

Muižu sadaļa Web lapā

Muižu sadaļas web lapā dizains ar zīmola krāsām un imidžu foto ir izveidots, atlikuši mazi saskaņošanas darbiņi. Nākamais solis ir aizpildīt web lapu ar iepriekš sagatavotajiem tekstiem 4 valodās, foto un audio failu pievienošana, utt.

 

Mājas lapas apmeklētāju analīze

Atsevišķā failā nosūtu informāciju par www.entergauja.com apmeklētājiem. Maijā web lapas apmeklētāju skaits palielinājies par 1000, web lapa apmeklēta 2666 reizes un tai pieslēgušies 2232 unikālie lietotāji (aprīlī bija 1205). 899 web lapas viesi to atraduši caur Google jeb citu meklētāju, savukārt 903 viesi lapā nokļuvuši, ierakstot precīzu adresi. Vidēji katrs viesis web lapā vienā sesijā apskatījis 2.88 lapas, vidēji web lapā pavadot 2 minūtes 27 sekundes (mazāk nekā iepriekš). Krietni palielinājies jaunu lietotāju skaits – 80%, un 20% lapas apmeklētāju atgriezušies atkārtoti.

 

  Klastera vadības grupas kārtējā sēde

Nākamā klastera vadības grupas sēde notiks 11.jūnijā 11:30 (Par norises vietu jautāt man). Sēde ir atklāta un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents.

 

Lai saulains un plūstošs jūnijs!

 

Informāciju sagatavoja: Alda Bražūne, 28316007

01.06.2015.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Biedru jaunumi un jūnijā paredzētie pasākumi:

 

 

 

 

 

5.jūnijā - Cēsu zvanu ansambļa koncerts Rubenes baznīcā

5. jūnijā visā Latvijā norisināsies akcija “Baznīcu nakts”, un pirmo reizi šajā akcijā iesaistīsies arī Kocēnu novada Rubenes baznīca. Šajā dienā Rubenes baznīca apmeklētājiem būs atvērta līdz pat pusnaktij, bet plkst. 21.30 baznīcā ar koncertu uzstāsies Cēsu zvanu ansamblis. Ieeja par ziedojumiem.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk un baznīcās var izbaudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Šogad akcijā iesaistīsies 145 baznīcas.

Pirmā Baznīcu nakts Latvijā tika organizēta 2014. gada 6. jūnijā, un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja aptuveni 20 000 cilvēku. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms desmit gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Plašāka pasākumu programma, kā arī interaktīvā karte apskatāma mājaslapā www.baznicunakts.lv.


6.jūnijā - Tūrisma rallijs “Amatas loki”

2015. gada 6. jūnijā Amatas novads sadarbībā ar tūrisma portālu www.atputasbazes.lv rīkotajā tūrisma rallijā „Amatas loki” pa skaistākajām Amatas novada vietām un līkumainajiem ceļiem aizsāks savu 15. pastāvēšanas gada svētku ciklu.

Vai esi baudījis skatu uz Amatas senleju no augstākā iežu atseguma Latvijā, vai esi bijis vietā, kur sākas Gauja, klausījies Melderupītes ūdenskritumu čalošanā un apbrīnojis Baltijā lielāko ūdensratu? Vai esi redzējis ozolu, ko stādījis Aleksandrs Čaks? Vai  esi bijis ciemos pie Melānijas Vanagas, kura ir galvenā varone Viestura Kairiša topošajā filmā „Melānijas hronika”? Atbildes uz šiem un vēl  citiem jautājumiem radīsi, piedaloties brīvdienu izbraucienā- tūrisma rallijā.

 Tūrisma rallijs ir sava veida ekskursija pēc organizatoru sastādītā maršruta, kur katra komanda (transportlīdzekļa ekipāža) iesāk startu(ātrumam un ceļā pavadītajam laikam nav nozīmes!), apskatot un iepazīstot novada piedāvājumu. Katra komanda kontrolpunktos veic kādu atraktīvu uzdevumu. Dienas beigās – finišā pirms pasākuma noslēguma vakara punktu tabulas tiek nodotas apkopošanai.

 Starts – sākot no 8:00 Amatas novada  kultūras centrā Ģikšos. Finišs un noslēguma pasākums atpūtas kompleksā „Ozolkalns”.


 

 

 

 

13.-15.jūnijā - Bērnu un jauniešu radošā animācijas darbnīca Ungurmuižā

Ungurmuiža aicina bērnus no 7 – 18 gadu vecumā aizraujošā un izzinošā ceļojumā uz animācijas zemi!

Ungurmuiža sadarbībā ar studijām «JetMedia» un „Lauska”, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Limbažu Bērnu un jauniešu centru, Salaspils Mūzikas un mākslas skolu un animatori Daci Liepu aicina aizraujošā un izzinošā ceļojumā uz animācijas zemi, kur tiksimies ar režisori Māru Liniņu un mākslas vēsturnieci Ingūnu Podžuku. Skolēniem neapmaldīties animācijas labirintos palīdzēs animācijas fanes Līga Turka,  Silva Liepa, Katrīna Dobrāja-Pūre.

 


20.jūnijā - Koru konkurss - festivāls „Dziesmu diena Vidzemē” Valmierā, Mazsalacā un Dikļos

Koru konkursā – festivālā „Dziesmu diena Vidzemē” piedalīsies Vidzemes novada kori. Mazsalacā notiks koru konkurss, Dikļos – lielkoncerts, kur piedalīsies arī pūtēju orķestri un Saulgriežu nakts balle pūtēju orķestru vadībā, savukārt Matīšos norisināsies Svētku brīdis.

 

 

 

 

 


20.jūnijā - Saulgriezis 2015 Valmiermuižā

Lai koptu latviskās tradīcijas, 20.jūnijā pie Valmiermuižas alus darītavas lieli un mazi Jāņa bērni tiek aicināti uz latvisku ielīgošanu „Saulgriezis 2015”. Dienas daļā lauku gardumu un amatnieku daiļdarbu tirdziņš, Jāņu tradīciju skola, amatnieku darbnīcas un saulgriežu tautisko deju koncerts, savukārt, vakara daļā – uguns un spēka rituāls, latvju danči un koncerts etno skaņās ar „Jauno Jāņu Orķestri” noslēgumā.

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Tradicionāli Jāņos no sētas uz sētu iet Jāņa bērni, apdziedot saimniekus, par apdziedāšanu pieprasot sieru un putojošu alu. Lai būtu ar ko Jāņa bērnus pacienāt un pašiem mieloties, Valmiermuižas pils parkā no pl. 12:00 – 17:00 norisināsies tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”, kur varēs iegādāt Latvijas garšu meistarstiķus un amatnieku krāšņumlietas. Uz gada viskrāšņākajām svinībām sabrauks vairāk kā 80 gardumu meistari un amatnieki, kas piedāvās gan tradicionālos Jāņu sierus, maizi, kūpinājumus un dabīgos kārumus, gan māla traukus, smalki veidotus kalumus un pinumus, ko dāvāt katrai Līgai un Jānim.

Svētku mielošanās

Visos svētkos godā celta tā saimniece, kura savus viesus cienājusi ar brangu mielastu un spirdzinošiem dzērieniem. Turot cieņā sentēvu tradīcijas, gardēži visas dienas garumā varēs mieloties ar Valmiermuižas Alus virtuves pavāru tradicionāliem un mūsdienīgiem garšu lolojumiem, gatavotiem no Latvijas dabas pūra labumiem. Un, kur lustīgi līgotāji, tur arī putojošs alus. Par veldzējošiem alus malkiem būs parūpējušies „Valmiermuižas alus” meistari, viesiem piedāvājot arī vasarīgus jaunbrūvējumus.

Jāņu tradīciju skola un radošās darbnīcas

Ap dienas vidu pils parkā Jāņu tradīciju skolā un radošajās darbnīcās būs iespēja izzināt latviskas amatu prasmes un Jāņu rituālus. Svētkus ar rotaļām, senču tradīcijām un rituāliem kuplinās folkloras kopa "Mežābele" un deju kopa "Sudmaliņas". Viesi tiks aicināti izzināt Jāņu zāles, pīt ziedu vainagus, iepazīt un rotāties ar latvju rakstu zīmēm, siet smeķīgu siera rituli vai pagatavot ēdienu senajos māla traukos un piedalīties īstas Jāņu pūdeles gatavošanā. Un, lai veselā miesā mājotu vesels gars, pirtnieki viesiem ierādīs latviskus pirts rituālus un to, kā pašu rokām no dabīgām zālītēm pagatavot attīrošu skrubi. Mazākie Jāņa bērni savu veiklību varēs pārbaudīt Gaujas Nacionālā parka fonda dabas dārgumu spēlē un, kā allaž, doties arī izjādēs zirga vai ponija mugurā.

Saulgriežu tautisko deju koncerts

Kā vēsta nostāsti, sagaidot Jāņus, lustīgi jālīgojas, lai labība laukos raženi augtu, tamdēļ arī saulgriežu svētkos pl. 15:00 parku izdancos tautisko deju kopas – Burtnieku novada JDK „Sadancis”,  Liepājas Universitātes JDK „Banga”, Mālpils Kultūras nama JDK „Māra”, Smiltenes Kultūras centra VPDK „Ieviņa”, Valmieras Kultūras centra VPDK „Pastalnieki” un Valmieras Kultūras centra VPDK „Gauja”.

Koncerts un danči etno skaņās

Kad vainagi nopīti, siers sasiets un alus izbrūvēts, laiks Jāņu dziesmām un latviskiem dančiem. Vakara koncertā no pl. 19:00 kā pirmie Valmiermuižas pils parku pieskandinās neofolka grupa „Vētras saites”, tai sekos mūsdienu tautas mūzikas grupa „Pērkonvīri”, bet saulrietā vienosimies kopīgā uguns aizdegšanā, lai smeltos saulgriežu uguns spēku, un sanākušie Jāņu bērni ar degsmi varētu mesties latviskajos dančos, kuriem deju soļus ierādīs un mūziku piespēlēs jauniešu folkloras kopa „Kokle”. Maģiskajā pusnaktī ar dziesmām Valmiermuižas pils parku caurstrāvos apvienība „Jauno Jāņu Orķestris” ar grupas „Dzelzs Vilks” mūziķiem Juri Kaukuli un Kasparu Tobi, vijolnieci Ievu Strodi, bundzinieku Arti Orubu un ģīgas virtuozu Andri Alviķi.

Ielīgošanas svētku rīkotāji un atbalstītāji

Ielīgošanu „Saulgriezis 2015” rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas, Burtnieku novada pašvaldības un Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu. Pasākumu stiprina arī Valmieras Novadpētniecības muzejs, Gaujas Nacionālā parka fonds, SIA „ZAAO” un Valmieras Namsaimnieks, savukārt, informatīvi atbalsta Valmieras Kultūras centrs, laikraksts „Liesma”, žurnāls „Ir” un tirdzniecības centrs „Valleta”.

/Ieeja par ziedojumiem/


20.jūnijā - Ikgadējais brīvdabas seminārs ,,Ārstniecības un ēdamie augi”

Jau sesto gadu vasaras viducī laiks posties uz Amatas novada pļavām, šogad Āraišos pie Cēsīm. Aicinām visus mācīties, kuri ikdienā uzturā un veselības uzlabošanai lieto vai vēlas lietot zāļu tējas un savvaļas augus.

 

 

 

 

 

 

 

Programma:

10.00 – 19.00

Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija

11.00 – 17.00

Zaļais tirgus

11.00 – 17.00

 Radošās darbnīcas. Vainagu pīšana, pirtsslotu darināšana.

13.00 – 14.00

Lekcija – demonstrējums „No dažādiem kokiem un
augiem sieto pirtsslotu pielietojums pirtī un to
dziednieciskais spēks” Daiga Liepa, pirtniece, pirtsslotu meistare

11.00 – 11.15

Ārstniecības un ēdamo augu semināra atklāšana. Uzrunas,
informācija par dienas norisi (rīkotāji)

11.15 – 12.15

 „Ārstniecības augi Jūsu veselībai” Artūrs Tereško, fitoterapeits

12.15 – 13.00

 Ilze Čakare, botāniķe

13.00 – 13.15

 Tējas pauze. Zāļu sievas tēja no lielā katla

13.15 – 14.00

 Sandra Iubule, zāļu sieva

14.00 – 14.45

 Pusdienu pauze un konsultācijas pie lektoriem

14.45

Pārgājiens pa Āraišu apkārtni ārstniecības augu iepazīšanā
ar zāļu sievu Līgu Eglīti.
Pārgājiena dalībniekiem pulcēties pie semināra telts.


21.jūnijā - Vasaras saulgrieži Turaidā

Gaismas svētki, kad gada īsākā nakts iemirdzas tūkstošiem ugunskuros, kas rāda ceļu rīta saulei/ pasaulei. No plkst. 19.00 līdz pat 3.00 rītā piedāvājam izdzīvot senās Jāņu nakts tradīcijas: sētas pušķošanu, vainagu vīšanu, siera siešanu, dziesmu dziedāšanu, saules pavadīšanu, iededzot uguni kalna galā, un saules sagaidīšanu.

 

 

 

 

 

 


 

21.-24.jūnijs - Jāņu svinības Cēsīs

Līgo svētku burvība ar dienas uzvaru pār nakti Cēsīs tiek atzīmēta ar kultūras pasākumiem, kur piedalās vietējās folkoras kopas „Ore”, „Dzieti”, kā arī tautisko deju kolektīvi.

Cēsu pils parkā jau tradicionāli visi laipni gaidīti uz Jāņu ielīgošanas pasākumu „Baltie mākoņi”.

 

 

 


 

5.-8.jūnijā - Festivāls "Kremerata Baltica"

Festivālā koncertē lielu popularitāti un „Grammy” balvu ieguvušais kamerorķestris „Kremerata Baltica” un tā vadītājs Gidons Krēmers. Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – jaunie mūziķi plašā un daudzveidīgā programmā piedāvās pazīstamu skaņdarbu transkripcijas netradicionālā novatoriskā manierē gan Siguldā, gan Rīgā.

 

 

 


 

23.-24.jūnijā - Jāņu ielīgošanas pasākumi Valmierā

Jāņu vakarā un Līgo svētkos Valmieras pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt koncertus un pasākumus, kas veltīti vasaras saulgriežu atzīmēšanai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

27.jūnijā - Dikļu pils Mūzikas Mini Festivāls

27.jūnijā Dikļu pilī notiks otrais pils Mūzikas Mini Festivāls – krāšņs mūzikas notikums ar Latvijas labāko izpildītāju piedalīšanos. Šogad festivālā uzstāties „Astro’n’out”, „Momend”, Goran Gora, „Stūrī Zēvele”, MNTHA un grupa „The Sound Poets” ar sava jaunā albuma prezentāciju.

Festivāla apmeklētāji būs vieni no pirmajiem, kas varēs noklausīties „The Sound Poets” jaunā albuma „Pulsē” hitus. Pašmāju poproka apvienība aprīlī laida klajā savu jauno singlu Skats no augšas, kurš iekļauts arī grupas jaunajā albumā. Jaunie skaņdarbi tiks nodoti Mūzikas Mini Festivālā apmeklētāju vērtēšanai.

Grupa „Astro’n’out” festivālā izpildīs vasaras koncertprogrammu un „Astro’Electro Acoustic” kompozīcijas,  labi zināmo dziesmu jaunās – elektroniskās un akustiskās aranžijas, kas pārvērtušas dziesmas līdz nepazīšanai. Jaunākā koncertprogramma „Astro’Electro Acoustic” tapusi sadarbībā ar grupas draugu un producentu DJ Rudd.

Festivālā savas jaunākās kompozīcijas izpildīs mūziķis Goran Gora. Pērn klajā nāca dziesminieka albums „Mosties”. Mūziķis stāsta: „”Mosties” nebūt nav par pamošanos no rīta, kā to varētu domāt, bet šajā tituldziesmā ir arī tādas rindiņas - „Mosties, mana sirds”, un šis Knuta vēstījums vedina domāt par gara atmošanos, pašapziņas pamošanos, par ļoti lielām, dziļām un garīgām vērtībām, kuras ir jāpamodina pašam sevī, kuras no malas neviens nevar iekustināt.”

Uz Mūzikas Mini Festivāla skatuves kāps  „indie/acoustic” mūzikas stila pārstāvji grupa  „Momend”, kas plaši koncertējusi Baltijas valstīs, kā arī Zviedrijā. 2014. gada rudenī nāca klajā grupas „Momend” otrais albums „Spirals”, kas tika nominēts Latvijas Mūzikas balvai „Zelta mikrofons” kategorijā „Labākais „indie” albums”.

Festivāla dalībnieku vidū būs jaunie izpildītāji „Stūrī Zēvele” un ekstravagantā māksliniece MNTHA. Grupa „Stūrī Zēvele” 2014. gadā klajā laiduši savu debijas albumu „Labrīt”, kas pārliecinoši iekļuvis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas Zelta mikrofons” labākās debijas Top 5. Dziedātāja MNTHA (Marija Mickeviča) 2015.gada sākumā kļuva par konkursa Supernova sensāciju. Mākslinieces neparastais dziedāšanas stils un uzstāšanās izpelnījusies plašu publikas interesi. MNTHA tiek salīdzināta ar slaveno islandiešu dziedātāju Bjorku, un ir kļuvusi par pazīstamā modes zīmola QooQoo reklāmas seju.

Mūzikas Festivāla biļetes pieejamas Dikļu pilī un „Biļešu paradīzē”. Cena 20 EUR. Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja brīva. Rezervācijas pa tālr.: +371 64207480 un pils@diklupils.lv Visa aktuālā informācija pasākuma Facebook lapā.


27.jūnijā - Ziemeļvalstu Dziesmu svētki

 

Svētki kā Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums. Četras dienas Latvijas koncertzālēs un baznīcās notiks koru koncerti. Novadu dienā arī Siguldā būs iespēja satikt koristus no citām valstīm un iedvesmoties no viņu pieredzes, dzirdēt jaunu mūziku un izjust kopādziedāšanu.

 

 

 


 

29.jūnijā - Starptautiskais mākslas plenērs Valmierā

Jau 18 gadus veiksmīgi norit starptautiska sadarbība Valmieras un apkārtējiem novadiem ar Giterslo apgabalu Vācijā uzņēmēju, medicīnas, sociālajās, izglītības, kultūras un citās jomās. 2015. gada jūlija sākumā Valmierā ieradīsies pieci mākslinieki no Giterslo apgabala, lai nedēļas laikā kopā ar Valmieras un novada māksliniekiem darbotos starptautiskā mākslas simpozijā, kura tēma būs „Cilvēks – ceļš”.

Tiks atklāta vācu mākslinieku darbu izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā. Noslēgumā, 4. jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā, īpašajā mākslinieku ielā dalībnieki prezentēs nedēļas laikā paveikto un būs iespēja vērot gan vācu, gan latviešu mākslas meistarklases.


Leļļu izstāde "Kofermājiņu ceļojums" Ungurmuižā

No 16.maija līdz 3.augustam Ungurmuižā apskatāmas vairākas izcilas izstādes – Ināras Liepas Leļļu mākslas muzeja izstāde "Kofermājiņas ceļojums", Diānas Dzenes eļļas gleznu izstāde „Sievietes”, Daces Zaharovas Odiņas rotu mākslas izstāde un Jura Cīruļa gleznas.

 

 

 

 

 

 

 

 


Diānas Dzenes eļļas gleznu izstāde Ungurmuižā

No 2015.gada 10.aprīļa līdz 15.jūnijam Ungurmuižā notiek Diānas Dzenes eļļas gleznu izstāde

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena: 10:00-18:00
Svētdienās: 10:00-14:00

 

 

 

 


Valmierai un tās apkārtējiem novadiem kā vienotam tūrisma galamērķim jauna mājas lapa

Valmieras pašvaldībā noslēdzas darbs pie jaunās tūrisma mājaslapas visit.valmiera.lv.   Iepriekšējā mājaslapas versija bija novecojusi gan tehniski, gan vizuāli. Jaunā mājaslapa pašreiz gan vēl darbojas testa režīmā un veidota, ievērojot saderību ar mobilo versiju, kas būs piemērota informācijas skatīšanai mobilajās ierīcēs – viedtālruņos un planšetdatoros. Nedēļas laikā, kopš lapa atvērta, tās apmeklējuma statistika liecina, ka ļoti strauji pieaudzis unikālo apmeklējumu skaits, un tas pieaug pat pa stundām. No jauna izstrādātā mājas lapa ir ērtāk lietojama un administrējama, tā ir nesalīdzināmi ātrāka, dizainiski pievilcīgāka – ieturēta Valmieras pilsētas un zīmola EnterGauja krāsās – rudzu puķu zilajā, zeltaini dzeltenajā un pavasarīgi zaļajā. Tās īpašais jaunums ir maršrutu plānotājs, pasākumu kalendārs u.c. iespējas. Lapu plānots uzturēt ne tikai latviešu valodā, bet arī igauņu, angļu, krievu un vācu valodā.

Informāciju sagatavoja: Iluta Bērziņa Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas tūrisma projektu vadītāja

 


Sajūtu parkā būs taka kokos

Šī gada jūlijā valmieriešiem un pilsētas visiem būs iespēja apmeklēt jaunu aktīvās atpūtas un tūrisma objektu Valmieras pilsētā. Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks tiks papildināts ar aizraujošu taku kokos. Tā papildinās Sajūtu parkā jau esošo baskāju taku un četrām skriešanas trasēm.

„Taka tiek veidota ziemeļnieciski elegantā un atturīgā stilā, tās elementos iekļaujot universālus ģeometriskos kodus, sadzīves priekšmetus, simbolus. Taka vizuāli būs atšķirīga no ierastajām sportiskajām trasēm. Tās elementi un posmi drīzāk būs oriģināli dizaina risinājumi” (A.Jansons). Takas mērķauditorija ir bērni vecumā no 4 gadiem, jaunieši, pieaugušie un seniori. Lai nodrošinātu iespēju taku apmeklēt dažādām iedzīvotāju grupām, tiks uzstādīta ne tikai unikāla drošināšanas sistēma, kas Latvijā nekur citur vēl nav izmantota, bet plānots realizēt arī dažādas takas konfigurācijas. „Takas sākums plānots Jāņa Daliņa stadiona iežogotajā teritorijā. Katrs no posmiem būs kā tilts/laipa vai viegli veicams pārbrauciens. Piemēram, pirtsslotu tilts, dažādu toņu bungas vai „Tālavas taure”. Posmi būs gan izglītojoši, gan vizuāli pievilcīgi. Trases pēdējais elements plānots kā nobrauciens pa trosi pāri Gaujai – viens 187 metrus garš, otrs – 131 metru garš. Cilvēkiem nebūs jāsatraucas par to, vai trases konstrukcijas neradīs bojājumus koku stumbriem. Uzstādot elementus, tiks izmantota Latvijā unikāla virvju parka enkuru sistēma – Eko enkuri-stiprinājumi. Tiem ir liela izturība, tie ir saudzīgāki kokiem” (A.Jansons).

Trases izveidi finansē SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs”, un izmaksas ir 40 293 EUR (t.sk., PVN). Atbilstoši publiskā iepirkuma rezultātiem konstrukcijas projektēšanu, izgatavošanu, uzstādīšanu un apkopes darbus veic SIA „Ežu tornis”.

Informāciju sagatavoja: Justīne Deičmane Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Valmierā pirmo reizi notikusi velosipēdistu skaitīšana

12.maijā no plkst.7.30 līdz 9.00 uz trīs Gaujas tiltiem, sešos krustojumos un piecos ceļa rotācijas apļos, kā arī uz ielām pie 16 izglītības iestādēm pirmo reizi Valmierā notika velobraucēju skaitīšana.

Skaitīšanu organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība, un tajā piedalījās 36 brīvprātīgie. Velobraucēju skaitīšanas mērķis bija katrā skaitīšanas punktā saskaitīt ikdienas velobraucējus, katrā punktā fiksēt braukšanas virzienus, kā arī novērot velobraukšanas paradumus – vai pārvietošanās notiek pa ietvi vai brauktuvi, vai tiek izmantoti gājēju-velosipēdistu ceļi, ievēroti ceļu satiksmes noteikumi.

Visvairāk velobraucēju fiksēti no plkst. 7:50 līdz plkst. 8:10. Nozīmīgākie velobraucēju skaitīšanas punkti bija trīs tilti: centrālais tilts pār Gauju, Vanšu tilts un šaursliežu dzelzceļa tilts. Pusotrā stundā abos virzienos tos šķērsoja 222 velobraucēji – 84 pa centra tiltu, 43 pa Vanšu tiltu un 95 pa Dzelzceļa tiltu, no tiem 52 sievietes, 109 vīrieši, 13 jaunietes un 48 jaunieši. Pirmsskolas vecuma bērnus sēdeklīšos veda septiņi pieaugušie jeb katrs 32.velobraucējs. 123 velobraucēji brauca pilsētas centra virzienā, 99 – Pārgaujas virzienā. Pilsētas centrālo tiltu šķērsoja 84 velobraucēji (t.sk. 3 pa brauktuvi).

Velobraucēju skaitīšanas mērķis bija noteikt intensīvākos velosatiksmes virzienus Valmierā. Kopā tika fiksēti 608 velobraucēji. No pieaugušajiem velobraucējiem 35% ir sievietes, 65% – vīrieši, 68% velobraucēju ir pieaugušie un 32% jaunieši. Iegūtie dati arī liecina, ka velobraucēji Valmierā pārsvarā izmanto gājēju-velosipēdistu ceļus. Pie bērnudārziem novērots, ka bērni uz bērnudārzu vecāku pavadīti brauc ar bērnu velosipēdiem. Rezultāti liecina, ka valmierieši ir aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēji un izmanto videi draudzīgus pārvietošanās veidus.

Velobraucēju skaitīšanas rezultāti tiks izmantoti plānojot un attīstot veloinfrastruktūru pilsētā, domājot par jaunām velonovietnēm, velosipēdistu-gājēju celiņiem un citiem uzlabojumiem, kā arī atkārtotas skaitīšanas gadījumā ļaus salīdzināt datus.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Melece, Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste  vides komunikācijā

 


 

Pasākumi jūnijā Valmierā un tās apkārtējos novados

 

Jūnijā Valmieras pilsēta, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadi aicina apmeklēt un izbaudīt izstādes, teātri, koncertus, dažādus Jāņu ielīgošanas pasākumus, sportot un atpūties aktīvi!

 

Vairāk info: http://www.visit.valmiera.lv/lv/pasakum/166_kulturas_sporta_un_izklaides_pasakumu_plans_valmiera_un_apkartejos_novados_2015_gada_junija/


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Livonijas ordeņa pils
Pasākumi
 1. Februāris 2019
  P O T C P S S
          01 02 03
  04 05 06 07 08 09 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28      
Siguldas maršruti