Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Muzeju nakts pasākumi Siguldas pils kompleksā

Pasākuma datums: 18-05-2019

Pasākuma laiks: 18:00:00

Sestdien, 18. maijā visā Latvijā tiks atzīmēta Muzeju nakts. Šajā īpašajā naktī muzejos līdzās tradicionālajām ekspozīcijām notiek arī dažādi īpaši pasākumi – radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi. Muzeju nakts pasākumi norisināsies arī Siguldas pils kompleksā un Mores kauju muzejā, bet, Turaidas muzejrezervāts, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, 18.maijā un 19.maijā plkst.13.00 un plkst.15.00 piedāvās īpašas ekskursijas „Ko es zinu par 19. gadsimtu Vidzemē?”.

„Dzīvā vēsture” Siguldas pils kompleksā 

Siguldas pils kompleksa koka ēkā no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00 būs iespēja satikt vācbaltiešu dzimtu – Braunu, Borhu, Kropotkinu – pārstāvjus, kuriem paaudžu paaudzēs bijusi saikne ar Latviju un Siguldu. Vēstures sajūtu darbnīcas sniegs ieskatu epizodēs, kas raksturīgas laikam, kādā šīs dzimtas dzīvoja, jo ne tikai mūsdienās, bet arī visos laikos cilvēki ir nodarbojušies ar mūziku, mākslu un literatūru, ceļojuši, kolekcionējuši, rotājuši interjerus, komunicējuši un nodarbojušies ar mecenātismu. Koka pils telpas rādīs citu laikmetu – 18. un 19. gadsimtu, sniedzot cita gadsimta sajūtu kā emocionālu piedzīvojumu.

Vēstures atdzīvināšanas darba grupa – Indra Čekstere, Ārija Liepiņa-Stūrniece, Patrīcija Brekte, Daina Samta, Pēteris Korsaks, Zinaīda Ceske – gaidīs apmeklētājus, lai dalītos novada kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Papildu informācija aplūkojama šeit.

Muzeju nakts pasākumus Mores kauju muzejā un Siguldas pils kompleksā atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Augusts 2020
  P O T C P S S
            01 02
  03 04 05 06 07 08 09
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
Siguldas maršruti