Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Rudens stādu parāde Svētku laukumā

Pasākuma datums: 19-09-2020

Pasākuma laiks: 09:00:00

Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem un noslēdzoties dārzkopības sezonai, 19. septembrī Svētku laukumā no plkst. 9.00 līdz 16.00 Siguldā norisināsies 16. Rudens stādu parāde, kura vienlaikus pulcēs vairāk nekā 100 stādu audzētājus no Latvijas. Rudens stādu parādes laikā apmeklētājiem būs iespēja iegādāties dažādus stādus, saņemt konsultācijas to audzēšanā, izvēlē un dārza plānošanā, iegādāties dārza preces un tehniku, apmeklēt amatnieku un Latvijas ražojumu gadatirgu.

Rudens stādu parādē stādu audzētavas no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. Šogad īpaša uzmanība tiks veltīta dekoratīvo augu krāsu bagātībai – lapās, ziedos un pat stumbros. Apmeklētājiem būs iespēja skatīt neparastās un dažādās lapu formas un krāsas, piemēram, baltraibās, šķeltlapu, dzeltenraibās, sarkanlapu formas – augu rotas pārsteidz ar savu bagātību, ko katram būs iespēja baudīt un iegādāties pasākuma laikā.

Apmeklētājus gaida ne tikai stādu un dārza preču, amatniecības un pārtikas produktu plašs piedāvājums, bet arī brīnišķīga svētku atmosfēra, kuru piepildīs mūzikas skaņas, poniju izjādes bērniem, konkursi apmeklētājiem un dalībniekiem ar balvām no pasākuma atbalstītājiem.

Apmeklētāju ērtībai būs pieejama “Stādu garderobe” – vieta, kur atstāt iegādātos stādus, lai turpinātu iepirkšanos vai baudītu pasākuma kultūras programmu. Tāpat īpaši padomāts par velobraucējiem, kuri velosipēdus varēs novietot pie Siguldas tauriņu mājas izvietotajos velostatīvos. Invalīdiem, uzrādot invaliditātes apliecību, būs iespēja novietot transportlīdzekļus tiem īpaši paredzētās vietās tuvāk pasākumam.

Siguldas novada Pašvaldības policija informē, ka Stādu parādes laikā no plkst. 5.00 līdz 19.00, plānoti satiksmes ierobežojumi. Stāvvietu karte aplūkojama šeit.

Piebraukšana pie Svētku laukuma pa Leona Paegles ielu un Cēsu ielu tiks aizliegta, sākot no Lāčplēša ielas. Iebraukšana slēgtajā teritorijā notiks no Jāņa Poruka ielas, uzrādot caurlaides.

Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana papildus tiks atļauta Raiņa ielas posmā no Ausekļa ielas līdz Oskara Kalpaka ielai ceļa labajā pusē.

Lai nodrošinātu optimālu un drošu transporta plūsmu, transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana tiks aizliegta šādos ielu posmos:

 • Raiņa ielā, posmā no Pils ielas līdz Cēsu ielai, abās ielas pusēs;
 • Ausekļa ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Blaumaņa ielai, abās ielas pusēs;
 • Pils ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, ielas kreisajā pusē;
 • Cēsu ielā, posmā no apļveida krustojuma līdz Raiņa ielai, ielas labajā pusē;
 • Cēsu ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Lāčplēša ielai, ielas kreisajā pusē;
 • Lāčplēša ielā, posmā no Jāņa Poruka ielas līdz Jāņa Čakstes ielai, ielas labajā pusē.

Stāvvietas:

 • Pils ielā 16A (iepretim Siguldas Jaunās pils vārtiem);
 • Pils ielā 14A (pie Pils ielas un Krišjāņa Barona ielas apļveida krustojuma);
 • Jāņa Poruka ielā 14 (pie gaisa trošu ceļa vagoniņa stacijas);
 • Lāčplēša ielā 3A (pie Siguldas poliklīnikas);
 • Šveices ielā 17 (pie koncertzāles “Baltais flīģelis”);
 • Raiņa ielā 3B (pie Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centra);
 • Pils ielā 10 (pie kultūras centra “Siguldas devons”);
 • pļava pie panorāmas rata (iebraukšana no Jāņa Poruka ielas).

16. Rudens stādu parādi rīko nodibinājums “Stādu un kūdras inovāciju fonds” sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību. Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.staduparade.lv.

Pasākums apmeklētājiem ir bez maksas.


 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti