Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Koncerts “Četras sievietes dabas” Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Pasākuma datums: 19-09-2020

Pasākuma laiks: 17:00:00

 
Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā 19. septembrī plkst. 17.00 izskanēs koncerts “Četras sievietes dabas”, kurā uzstāsies četras Latvijā labi zināmas un iemīļotas mūziķes – soprāni Jolanta Strikaite-Lapiņa un Nora Kalniņa, čelliste Māra Botmane un ērģelniece Ilze Reine. Koncertā tiks uzsvērta sieviete kā sabiedrības tēls ar tās dažādajām lomām, spilgtajām emocijām un pārdzīvojumiem, ar kuriem sastopas visas dzīves laikā. Viendaļīgajā, stundu garajā koncerta programmā tiks apspēlētas četras sievietes dabas, kas pārņem viena otru plūstoši, atspoguļojot sievietes virzību cauri četrām dzīves sfērām.

Programmu veidojušas pašas mākslinieces, smeļoties iedvesmu no divu sieviešu daiļrades kuras abas šķir teju vai gadu tūkstotis – Hildegarde no Bingenas (1098-1179) un Sofija Gubaiduļina (1931). Dziedātāja Nora Kalniņa atklāj, ka visām māksliniecēm koncerta saturs ir personīgs, jo ikviena caur mūziku paudīs sev tuvāko darbu, kurā integrētas arī pārējās, uzskatot, ka pilnīgas sievietes ir tad, kad piedzīvots mirklis no katras.

Koncertā būs iespēja dzirdēt gan labi pazīstamu, gan arī retāk atskaņotu renesanses un baroka meistaru solo skaņdarbus un duetus soprāniem, ērģelēm un čellam, tāpat arī mūsmāju komponistu Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda un Ilzes Reines opusus, kā arī Latvijā vēl neatskaņotu Renātes Stivriņas skaņdarbu ērģelēm “Attende Domino”.

Koncerta laikā būs iespējams iepazīt četras nozīmīgas sievietes dzīves jomas:

 • sieviete dabā, kur priekšplānā izvirzītas pastorālas dabas ainas, kas vēsta par vieglumu un atvērtību dzīvei;
 • sieviete ticībā, kad brieduma gados viņu interesē garīgā sfēra un dzīves morāle;
 • sieviete mīlā, kur apspēlētas saldkaislās jūtas ar zaudējumiem un mīlas priekiem;
 • sieviete ģimenē, kur viņa ir gādīga māte, kas dzied šūpuļdziesmas un pārdzīvo par nepiepildīto vai zaudēto.

Katru no daļām ievada Hildegardes no Bingenas 12. gs. antifons “O quam mirabilis est”, kas vēsta par zināšanām un zinātkāri kā visaugstāko no tikumiem. Savukārt koncerta vidusposmā izskanēs iespaidīgais krievu komponistes Sofija Gubaiduļinas opuss “Croce” (krusts), kas kalpo par simbolu programmas četrdalība.

Ieeja koncertā – bez maksas.

Koncertu norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Saulkrastu kultūras centrs un Emīla Dārziņa biedrība.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti