Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Imanta Ziedoņa muzeja rīkotā akcija “Ceļā ar Baronu” – pārgājiens maršrutā Peltes–Dainu kalns

Pasākuma datums: 06-09-2020

Pasākuma laiks: 16:00:00

Svētdien, 6. septembrī, no plkst. 16.00 līdz 19.00 Turaidas muzejrezervāts un Imanta Ziedoņa muzejs aicina piedalīties Krišjāņa Barona 185. jubilejai veltītā pārgājienā “Ceļā ar Baronu” maršrutā “Peltes–Dainu kalns”. Dalība – bez maksas.

Pārgājiena laikā tiks izzinātas kultūrvietas šajā ceļa posmā: Felicitai Ertnerei veltītā skulptūra “Žests”, biedrības “Vidzemes Šveice” ēkas vieta, Krišjāņa Barona piemineklis, Siguldas Jaunā pils, senais Siguldas ceļa posms, Gaujas tilts, taka gar Gauju, Gūtmaņa ala, ceļa stabs kempingā “Dainas”, tāpat arī mājas “Dainas”, kur Krišjānis Barons pavadīja sava mūža pēdējo vasaru, Krišjāņa Barona taka un Dainu kalns Turaidā.

Satikšanās pārgājienam 6. septembrī plkst. 16.00 Siguldas pagastā pie Felicitai Ertnerei veltītās skulptūras “Žests” (Zinātnes ielā 5A, netālu no Siguldas pagasta Kultūras nama). Savukārt gājiena noslēgumā plkst. 19.00 Turaidā, Dainu kalnā, pasākumā “Dziesmas ceļš Dainu kalnā” būs saruna ar Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, īpašā rituālā tiks degta uguns, stādīts ozols un notiks sadziedāšanās ar folkloras kopām “Senleja”, “Delve” un “Putni”.

Pirms dalības pārgājienā ikviens aicināts iepazīt Krišjāņa Barona atmiņas par viņa gājienu no Tērbatas līdz Dundagai un ieskatīties viņa grāmatā “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi saņemti”, kā arī padomāt par sev tuvāko tautasdziesmu.

No 21. augusta līdz 20. septembrim par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc Krišjāņa Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs īsteno projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”, aicinot noiet ikvienu interesentu kādu ceļa posmu, ko izstaigājis Krišjānis Barons 1859. gada vasarā no Tērbatas līdz Dundagai. Projekta iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī latviešiem tik būtisko vērtību – tautasdziesmu.

Notikumu cikla “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” ietvaros līdz Krišjāņa Barona dzimšanas dienai 31. oktobrī plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi. Kā katru gadu arī šogad pēc Turaidas muzejrezervāta iniciatīvas 31. oktobrī Siguldā notiks sarīkojums par godu Krišjānim Baronam, kas iesāksies pie Krišjāņa Barona pieminekļa un noslēgsies ar koncertu “Tautasdziesma Siguldā” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti