Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Saruna “Turaidas muiža laiku lokos” Turaidas muzejrezervāta Klaušinieku mājā

Pasākuma datums: 05-09-2020

Pasākuma laiks: 15:00:00

Turaidas muzejrezervāts sestdien, 5. septembrī, plkst. 15.00 aicina uz stāstu cikla “Sarunas Klaušinieku mājā” trešo tikšanos, kurā par Turaidas muižu laiku lokos diskutēs divi vēstures zinātņu doktori – Edgars Ceske un Uģis Niedre. Pasākuma laikā būs iespēja skatīties videofilmu “Klaušu muiža”, animācijas filmu “No klaušinieka par saimnieku”, kā arī fotogrāfiju slīdrādi “Sēta. Dzimta. Darbs”.

“Muiža ir nezūdošs jēdziens mūsu vēsturē. Nojaušams jēgums latvieša apziņā joprojām. Šodienas ceļotājam, lūkojot skatīšanai sakārtotas pilis un muižas, grūti izprast kopainu – kā radās, veidojās muižnieka iespējas celt, izbūvēt muižu centrus ar varenām saimniecības ēkām, greznu, plašu kungu māju, veidot parku, dārzu, rakt ezeriem līdzīgus dīķus, stādīt liepu, ozolu, citu koku alejas gar ceļiem.” No kurienes tas viss? “Tas viss no viņiem – klaušiniekiem, kuri sen jau gaisuši it kā bez liecinājuma, ka bijuši. Tas no zemnieku sētām un turienes ļaudīm muižas robežās, no kalpotājiem un amatniekiem pašā muižā”, stāsta Uģis Niedre.

Sarunu cikls saistīts ar Turaidas muzejrezervāta jaunāko ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas vēsta par laika posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē līdz Latvijas valsts dibināšanai un Agrārreformas īstenošanai. Visiem, kuri interesējas gan par Vidzemes muižu vēsturi, gan mūsu valsts vēsturi, dalība sarunās būs saistoša, jo Edgars Ceske, kurš ir viens no ekspozīcijas autoriem, pētījis dažādus vēstures avotus, uzkrājis dzimtu stāstus, īpaši izzinot Turaidas muižas attīstību, personības un notikumus, kas ietekmēja Latvijas valsts veidošanos.

Dalībai pasākumā iespējams pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 26572142 vai rakstot uz e-pasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv; dalībnieku skaits ir ierobežots. Dalības maksa – 1,15 līdz 6 eiro.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti