Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
01.01.1970 Diena
0o C,
22.02.2020 Nakts
4o C,
23.02.2020 Diena
4o C, R R. 8m/s

Maikls Kivanuka Siguldas pilsdrupu estrādē

Džeimss Arturs (James Arthur) Siguldas pilsdrupu estrādē

Pasākumi 2020

Izbaudi braucienu ar vagoniņu!

Multifunkcionāla treniņu zāle un peldbaseins sportiskām aktivitātēm!

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Izdota tradīciju burtnīca „Zaļumballes”
Izdota tradīciju burtnīca „Zaļumballes”

Starpnozaru mākslas grupa „Serde” izdevusi 20.tradīciju burtnīcu „Zaļumballes”, kurā apkopotas atmiņas un stāsti par zaļumballēm.

 

Intervijās ar zaļumbaļļu muzikantiem, rīkotājiem un apmeklētājiem atklājas dažādas tradīcijai raksturīgas izpausmes – ne tikai speciāli ierīkota balles vieta, mūzikas un deju repertuārs, bet arī citas zaļumballē neiztrūkstošas lietas. Izdevumā publicēti arī Siguldas novadnieku – Andra Muižnieka, Osvalda Klešnieka, Māra Mitrevica, Ausmas Skripas un Ligitas Zīvertes – atmiņu stāsti par zaļumballēm Siguldā un tās apkārtnē. Atmiņas vizualizē fotogrāfijas, tai skaitā no novadnieka Egila Jemeļjanova kolekcijas, kā arī afišas no muzeju krājumiem un pieraksti no Krimuldas pagasta iedzīvotāja Kārļa Treija dziesmu klades. Publikācijā saglabāta stāstītāju valodas izteiksme, kas atmiņu stāstiem piešķir īpašu vērtību.

 

Atmiņu stāsti atklāj izmaiņas zaļumbaļļu tradīcijā – no dzīvās mūzikas uz ierakstiem, no šlāgera līdz disko ritmiem, no valša, tango un fokstrota līdz šeika soļiem. Gandrīz nemainīgas ir palikušas zaļumbaļļu norises vietas. Jau izsenis tās rīkotas brīvā dabā, skaistās vietās – parkos, pilskalnos, pilsdrupās, upes līčos. Zaļumballes bijis iecienīts tautas izklaides veids un vietējo ļaužu satikšanās vieta. Lauka pētījumos izdevies pierakstīt ne mazums amizantu personīgās pieredzes stāstu, kuri piedzīvoti zaļumballēs un nu lasāmi burtnīcā.

 

Tradīciju burtnīcu „Zaļumballes” var apskatīt Siguldas novada bibliotēkā, lejupielādēt Latvijas valsts simtgades tīmekļa vietnē vai iegādāties Siguldas Tūrisma informācijas centrā.

 

Izdevuma tapšanā piedalījusies tradicionālās kultūras pētniece Ieva Vītola un Signe Pucena, redaktore Rita Treija un mākslinieks Mārtiņš Ratniks.

Informāciju sagatavoja:
starpnozaru mākslas grupas „Serde” dalībniece,
tradicionālās kultūras pētniece
Ieva Vītola


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Februāris 2020
  P O T C P S S
            01 02
  03 04 05 06 07 08 09
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29  
Siguldas maršruti