Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
18.07.2019 Diena
20o C, ZR ZR. 6m/s
18.07.2019 Nakts
15o C, ZR ZR. 4m/s
19.07.2019 Diena
20o C, ZR ZR. 6m/s

Izbaudi dabas ainavas, dodoties braucienā ar velosipēdu!

XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

Pasākumu kalendārs 2019

Vasaras sezonas aktivitātes aizrauj!

Laivošanas maršruti Gaujas Nacionālajā parkā

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Jauna, laikmetīga un radoša vieta Siguldā - Zaļās Villas kvartāls!
Jauna, laikmetīga un radoša vieta Siguldā - Zaļās Villas kvartāls!

Siguldā, Krišjāņa Valdemāra ielā 3, durvis vēris laikmetīgs un radošs - Zaļās Villas kvartāls. Kvartāla radītāji ir Andris un Eva Strapcāni.  

Zaļās Villas kvartāla nosaukums aizgūts no senākās Siguldas koka ēkas, kura ir kultūrvēsturisks piemineklis un to cēlusi kņazu Kropotkinu ģimene. Kvartālā "Zaļā Villa" ietilpst trīs ēkas: Zaļā Villa, sakaru ēka un garāžas 2000 kvadrātmetru platībā, kuras plānots iznomāt dažādām organizācijām, biznesa centram (co-working jeb kopstrādes telpām, pasākumu organizēšanai, konferencēm), darbnīcām, lekcijām, interešu klubiem, kafejnīcām un veikaliem.

Patlaban kvartāls ir renovācijas un pārbūves stadijā, un to projektē SIA „Meru Arhitekti", Oskars Kotello un Marta Kotello. „Kvartāla konceptā plānojam iekļaut inovācijas, biznesu, tehnoloģijas, zaļo domāšanu, dizainu, modi, mākslu, interešu izglītību, jaunradi, atpūtu un dzīves svinēšanu, kā arī tautas tradīcijas, Siguldas vērtību un Gaujas Nacionālā parka godāšanu. Tomēr koncepta galējo noskaņu veidos cilvēki – nomnieki, sadarbības partneri un viesi," tā stāsta Eva Strapcāne.

Zaļās Villas kvartālu plānots attīstīt pa etapiem. Vasarā tiks atvērta radītava „Zaļā Villa", kurā ietilpst neliela lekciju, darbnīcu telpa, mini veikaliņš un kafejnīca. Rudenī arī plānots atvērt trīs rezidenču apartamentus. Savukārt sakaru ēkā, kurā atradās bijušais mēbeļu veikals, rudenī paredzēts izveidot biznesa centru – co-working jeb kopstrādes telpas. Ēkas 2.stāvā jau darbojas multifunkcionāla galerija ST.ART, kurā var rīkot individuālas izstādes, darbnīcas, seminārus un korporatīvos pasākumus. Rudenī, garāžu kompleksā, plānots atvērt arī Siguldas pirmo kafijas grauzdētavu.

Šī gada decembrī plānots atvērt Ziemassvētku dāvanu konceptveikalu, kurā varēs iegādāties Siguldas un Vidzemes apvidū tapušas unikālas lietas, kuras darinājuši radoši dizaineri, mākslinieki, rokdarbnieki, amatnieki, mēbeļnieki, mājražotāji, dažādu hobiju pārstāvji un citi.

Vēsturiski Zaļajā Villā sākotnēji atradās Siguldas pirmā aptieka, mājā līdz 1939.gadam dzīvojusi kņaziene Marija Kropotkina, savulaik tur vietu radusi arī pilsētas bibliotēka, miertiesa, pamatskola, televizoru darbnīca, slēpju noliktava/noma, audumu veikals, zobārsts, kā arī arhitektu māja. Sakaru mājas vietā agrāk bijusi Teodora Zaļkalna dzimtas zeme, kurā pie viņa vecākiem ciemojusies, atpūtusies tā laika Latvijas inteliģence.

Tuvākie pasākumi Zaļās villas kvartālā

Aicinām sekot līdzi gaidāmajiem pasākumiem Zaļās Villas kvartāla Facebook profilā - šeit.

 


Galerija:


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Jūlijs 2019
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
Siguldas maršruti