Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
09.04.2020 Diena
7o C, ZR ZR. 7m/s
09.04.2020 Nakts
1o C, R R. 3m/s
10.04.2020 Diena
8o C, ZR ZR. 6m/s
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Kājnieku maršruti Siguldā
Kājnieku maršruti Siguldā

Kājnieku maršruti aptver ievērojamākos dabas un kultūrvēsturiskos apskates objektus Siguldā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. maršruts - Trīs piļu ceļš

Maršrutu skaistu ainavu un vēsturiskas arhitektūras cienītājiem. Tas ir sešus kilometrus garš un apvieno trīs vēsturiskos centrus - Siguldu, Krimuldu un Turaidu. To var veikt gan ar kājām, gan auto vai velosipēdu.

 

Maršruts: Siguldas dzelzceļa stacija - Livonijas ordeņa Siguldas pils un Pils kvartāls - Siguldas. ev. lut. baznīca - Spieķu parks - pārbrauciens ar vagoniņu no Siguldas uz Krimuldu - Krimuldas muiža un pilsdrupas - Krimuldas Serpentīna ceļš - Gūtmaņa ala - Turaidas muzejrezervāts. Atgriešanās Siguldā, ,piemēram, ar pilsētas autobusu.

Maršruta garums: 6 km vienā virzienā

Nepieciešamais laiks maršruta veikšanai: 4-6 h

Maršruta sākumpunkts: Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs, Ausekļa iela 6

 

2. maršruts - Sigulda - Krimulda - Sigulda

Maršrutā ir iekļautas izcilākās Siguldas apkaimes skatu, ainavas un dabas vērošanas vietas. Taču, lai tās izjustu, būs jāiepazīst Gaujas senlejas reljefa stāvie kritumi un kāpumi.

 

Maršruts: Siguldas dzelzceļa stacija (Stacijas laukums) – Raiņa iela – J.Poruka iela – Gaisa trosu ceļš (vai arī ar kājām pa Siguldas Serpentīna ceļu vai trepēm līdz Krimuldas Serpentīna ceļam un pa to augšup) – Piķenes krauja – Kājnieku tilts pār Gauju – Laurenču iela – Kalna iela – Gulbju iela (vai gar Gauju un Peldu ielu).

Maršruta garums: ~ 15 km

Nepieciešamais laiks maršruta veikšanai: vienas dienas maršruts

 

3. maršruts - Mežonīgā Vējupītes grava un Paradīzes kalns

Tikai 2–3 km attālumā no Stacijas laukuma atrodas dziļā Vējupītes grava un Gaujas senleja, kurā meklējami interesanti dabas objekti un novērojama mazskarta savvaļas daba. Maršruts piemērots gājējiem, kurus nebaida kāpieni pa dziļās Vējupītes gravas stāvajām nogāzēm.

 

Maršruts: Siguldas Stacijas laukums – Raiņa iela – Pils iela – Līvkalna iela – Pēteralas iela – Vējupītes grava – Vējupītes ieteka Gaujā – Paradīzes (Gleznotāju) kalns – Miera iela – Līvkalna iela – Pils iela – Pils kvartāls – Livonijas ordeņa Siguldas pils – Gaujas iela – Raiņa iela – Siguldas Stacijas laukums.

Maršruta garums: ~ 10 km

Nepieciešamais laiks maršruta veikšanai: 3-4 h

 

4. maršruts - Rāmkalni - Sigulda. Gaujas Kreisais krasts

Maršruts piemērots aktīviem cilvēkiem, kas teritoriju starp Inčukalnu un Siguldu vēlas iepazīt pavisam no cita skatu punkta. Maršruts ietilpst Gaujas nacionālajā parkā.

 

Maršruts: Atpūtas parks “Rāmkalni” – Gauja – Katlapu iezis – Viesulēni – Lorupes grava – Laurenču iela – Kalna iela – Gulbju iela – Kalna iela – Šveices iela – L. Paegles iela – Cēsu iela – Raiņa iela – Siguldas dzelzceļa stacija.

Maršruta garums: ~ 20 km

Nepieciešamais laiks maršruta veikšanai: ar objektu apskati - vienas dienas maršruts

 

5. maršruts - Sigulda - Līgatne

Maršruts piemērots aktīviem gājējiem vai velobraucējiem, kuri gan skatos, gan izjūtās vēlas veikt ceļojumu pa Baltijas iespaidīgākās upes senleju. Maršruts atrodas Gaujas nacionālajā parkā.

 

Maršruts: Siguldas Stacijas laukums – Raiņa iela – Līvkalna iela – Paradīzes kalns – Vējupītes grava – Līgatnes dabas takas – Gaujas iela – Dārza iela – Spriņģu iela – Līgatnes Tūrisma informācijas centrs.

Maršruta garums: ~ 30 km

Nepieciešamais laiks maršruta veikšanai: 10 h

 

6. Gaujas Nacionālā parka foto un filmēšanas vietas

Gaujas Nacionālais parks ir iekļauts Eiropas nozīmes NATURA 2000 aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā. Tā ir vieta, kur salīdzinoši nelielā teritorijā ir koncentrēta liela biotopu un sugu daudzveidība, kā arī augu, putnu un dzīvnieku daudzskaitlība. Šeit salīdzinoši bieži vienviet sastopamas sugas, kas citur Eiropā ir retas un izkaisītas plašā teritorijā.

 

Blīvais taku tīkls, teritorijas fiziskā pieejamība un laivojamās upes ir vēl viens iemesls, kādēļ šeit ir viegli ceļot, izzināt un fotografēt jebkurā gadalaikā!

 

Skatīt pielikumus:


Galerija:


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2020
  P O T C P S S
      01 02 03 04 05
  06 07 08 09 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30      
Siguldas maršruti