Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
21.06.2018 Diena
0o C, Vējš. 0 m/s
21.06.2018 Nakts
18o C, D Vējš. 5 m/s
22.06.2018 Diena
15o C, R Vējš. 5 m/s

Atklāj Siguldu no jauna, apskatot kņazu Kropotkinu namus!

Vasaras sezonas aktivitātes ir atklātas!

Roka zvaigznes ZUCCHERO koncerts Siguldas pilsdrupās!

Pasākumi Siguldas novadā 2018!

Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies norvēģu grupa „A-ha”!

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Latvijas apceļošanas maršruts - Baltijas ceļš, ietverot Siguldu
Latvijas apceļošanas maršruts - Baltijas ceļš, ietverot Siguldu

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, LLTA "Lauku ceļotājs", izveidojis un publicējis maršrutus Latvijas apceļošanai – 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus: Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras. 

Šie ceļi ļauj iepazīt Latvijas vēstures pagriezienus, personības, vietas un notikumus, kas sekmējuši Latvijas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos, atskatoties arī uz tālāku pagātni un pieminot valstiskos veidojumus, kas cauri gadsimtiem pastāvējuši Latvijas teritorijā un kļuvuši par daļu no latviskās kultūrtelpas. Un, bez šaubām, šie ceļi ir paredzēti ceļošanai – tie ir aizraujoši, objektiem un saimniecībām bagāti un ainaviski skaisti! Šobrīd 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi pieejami latviešu un krievu valodā. Turpinām darbu, lai tie jau pavisam drīz būtu pieejami arī angļu un vācu valodās. Visus ceļus varat skatīt www.celotajs.lv/lv100

 

Aicinām Jūs doties ceļā un izzināt mūsu valsts veidošanās stāstu!

Viens no septiņiem maršrutiem ir BALTIJAS CEĻŠ, kas piecu dienu laikā aicina apciemot ievērojamus tūrisma objektus Bauskā, Doles salā, Siguldā, Turaidā, Līgatnē, Amatā, Āraišos, Cēsīs, Valmierā, Rūjienā un to apkaimē.

Baltijas ceļš bija unikāla akcija ne vien Baltijas, bet visas Eiropas un pat pasaules mērogā. Nekad vēl nebija bijis tā, ka triju valstu iedzīvotāji vienotos dzīvā dalībnieku ķēdē, kura savienoja valstu galvaspilsētas – Viļņu, Rīgu un Tallinu. Vēsturiskais notikums noritēja 1989. gada 23. augusta vakarā, tas vienoja apmēram 2 miljonus cilvēku. Tā mērķis bija pievērst uzmanību un atgādināt 50 gadus vecus notikumus – Ribentropa – Molotova pakta noslēgšanu. Tā rezultātā divas tā laika lielvaras - Vācija un PSRS pārdalīja ietekmes sfēras Eiropā pirms kārtējā pasaules kara, bet Baltijas valstis zaudēja savu neatkarību. Vairāk par šo maršrutu informāciju atradīsiet "Lauku ceļotājs" mājas lapā.

 

Jau vēstīts, ka "Lauku ceļotājs”  7 valstiskuma maršrutu izstrādi veido Latvijas 100-gades projekta ietvaros un tā ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Maršruti veidoti pēc Valsts Kultūras pieminekļu inspekcijas idejas par Latvijas kultūras mantojumu koridoriem.Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Projekts tiek īstenots ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja: Asnāte Ziemele, LLTA "Lauku ceļotājs" prezidente (tel. 29285756)

 

Pielikumi:


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Livonijas ordeņa pils
Pasākumi
 1. Jūnijs 2018
  P O T C P S S
          01 02 03
  04 05 06 07 08 09 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  
Siguldas maršruti