Siguldas logo
DE EN RU LV
Sigulda aizrauj
24.06.2017 Diena
0o C, Vējš. 0 m/s
24.06.2017 Nakts
14o C, DR Vējš. 5 m/s
25.06.2017 Diena
16o C, DR Vējš. 4 m/s

Grupa „Carnival Youth” izziņo koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldā notiks otrais Skaņu un garšu festivāls

Siguldas Sporta centrs aicina apmeklētājus

Pasākumi Siguldas novadā 2017. gadā

Sunset Festival izsludina šīs vasaras programmu

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Livonijas ordeņa Siguldas pilī jūlijā varēs baudīt muzikālās brokastis
Livonijas ordeņa Siguldas pilī jūlijā varēs baudīt muzikālās brokastis

Koncertzāle „Baltais flīģelis” turpina vasaras bezmaksas koncertu tradīciju.

 

Muzikālo brokastu norises vieta saistībā ar būvniecības darbiem pils kompleksā pārcelta uz Livonijas ordeņa Siguldas pili.

 

 

 

 

Koncerti Muzikālajās brokastīs šovasar -

 

2.07.

 

Arta Gāgas koncertprogramma “Gaujas Sentiments”

plkst.11.00 Siguldas pilsdrupās

 

Piedalās: Artis Gāga, Arta Jēkabsone, Edgars Cīrulis, Jānis Rubiks.

 

Artis Gāga ir dzimis vienā no skaistākajām vietām Latvijā – Siguldā. Pirmo muzikālo izglītību ieguvis Siguldas Mūzikas skolā, saksofona specialitātē pie skolotāja Daiņa Garūta. Siguldas pilsēta ar krāšņo dabu Artim vienmēr ir bijusi spēcīgs iedvesmas avots radošajā darbībā.

1992. gadā absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu. 1997. gadā absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju. Arta Gāgas tālākie mūzikas izglītības ceļi ir veduši ārpus Latvijas robežām:

Parīzē (pie prof. C. Delangle) – akadēmiskā mūzika;

Luksemburgas konservatorijā (pie prof. G. Goethals), kur iegūts Prix Superieur grāds akadēmiskajā mūzikā;

Ņujorkā privātstundas (pie prof. G. Garzone, B .Harper) – džeza mūzikā.

Radošajā darbībā mākslinieks spēris soli ārpus akadēmiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos, īpašu vietu atvēlot improvizācijai un džeza mūzikai.

Artis Gāga uzstājies kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Mūzikas akadēmijas orķestri, Vidzemes kamerorķestri un citu valstu simfoniskajiem orķestriem. Uzstājies kopā ar ērģelniekiem ( Atis Stepiņš, Aivars Kalējs, Vita Kalnciema u.c. ) un vokālajām grupām, (Schola Cantorum Riga, vok.grupa Putni, Anima Solla) kā arī muzicējis dievkalpojumos, ar saksofona spēli bagātinājis teātra izrādes un mūziklus.

 

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS

 

 

9.07.

 

“Rihards Lībietis Orchestra” vasaras koncertprogramma

plkst.11.00 Siguldas pilsdrupās

 

Rihards Lībietis Orchestra pirmsākumi meklējami 2015. gada pirmajā pusē, kad veidojot jauno albumu, līdz ar skaņdarbiem atradās īstie dalībnieki. Kopš tā, grupa jau veiksmīgi aizvadījusi vairākus koncertus Baltijas valstu klubos un koncertzālēs, un šobrīd darbojas pie jauna studijas albuma veidošanas. Grupas sastāvā kopā ar Rihardu muzicē Toms Lipskis (bass), Erna Daugaviete (čells), Matīss Repsis (perkusijas) un Gints Smukais (akustiskā ģitāra).

 

Rihards Lībietis ir mūziķis, ģitārists, kurš šobrīd galvenokārt  muzicē sastāvā Rihards Lībietis Orchestra. Regulāri uzstājas ne vien kā akustiskās mūzikas mākslinieks,bet spēlē arī grupās The Originals, K.R.I.S., Midnight Dave Band un sadarbojas ar citiem mūziķiem. Izdevis 2 studijas albumus - Latvijas Gada Mūzikas balvai nominēto Scream,Breathe, Cry (2015) un RL Elektronix (2015) - kā arī EP albumu Rihards Lībietis (2012). Kopā ar grupu Ryga radīta Spēlmaņu naktij 2014 nominētā mūzika Dailes teātra izrādei "Izraidītie", piedalījies arī Spēlmaņu naktij 2015 nominētajā izrādē "Noķer Mani". Uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Dave Goodman (CAN/DE), Innes Sibun (UK), Sir Oliver Mally (AUT), Latvian Blues band (LV) u.c.

 

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS

 

 

16.07.

„Baltā vilka trio” koncertprogramma bērniem „Meža dziesmas”

plkst.11.00 Siguldas pilsdrupās

 

Koncertprogrammā iekļautas „Meža dziesmas” un muzikālas mīklas ar Jāņa Baltvilka vārdiem.

„Baltā vilka trio” sastāvā ir Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane, komponists un kultūras žurnālists Edgars Raginskis un saksofonists Arvīds Kazlausks. Visi trīs mākslinieki satikušies 2014. gadā, piedaloties Latvijas Nacionālā teātra izrādes „Pieaugušie” iestudējumā (rež.V.Sīlis), un kopš tā laika regulāri uzstājas kopā gan koncertos, gan citos muzikāli dramatiskos sarīkojumos.

2016. gada vasarā pēc Latviešu Bērnu Literatūras padomes un dzejnieces Ineses Zanderes aicinājuma Edgars komponēja vairākas dziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju bērniem. Pēc veiksmīga pirmatskaņojuma Jāņa Baltvilka balvas 2016 pasniegšanas ceremonijā Madara, Edgars un Arvīds izlēma izveidot „Baltā vilka trio”, kas atskaņotu īpaši bērniem paredzētu repertuāru. Tapa bērnu dziesmu cikls „Meža dziesmas” ar Jāņa Baltvilka dzeju mecosoprānam, saksofonam un klavierēm. Šajā ciklā mūzikā atainotas Baltvilka dzejas galvenās idejas – sirsnīga mīlestība pret apkārtējo dabu, labestība, iejūtība un cieņa. Mūziķu prāt, Baltvilka dzejas uzburtā spilgtā tēlainība īpaši svarīga bērnu fantāzijas rosināšanai, kad 21. gadsimtā arvien lielāka bērnības daļa tiek pavadīta moderno tehnoloģiju ielenkumā. Līdzšinējā koncertpieredze liecina, ka Madaras dziedātās dziesmas iet pie sirds gan jaunajiem klausītājiem (sākot no 4 gadu vecuma), gan viņu vecākiem un vecvecākiem.

 

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS

 

 

23.07.

“Brokastis četratā” – “OPERĀcija jeb mirkli pirms Siguldas Opermūzikas svētkiem

plkst.11.00 Siguldas pilsdrupās

 

Džeza mūzikas improvizācijai raksturīgā brīvība, ietverta klasiskās mūzikas stingrajos nosacījumos, ko pasaulē apzīmē ar jēdzienu "third stream", piedāvā plašai auditorijai saistošu muzikālo rezultātu, ko mākslinieciski augstvērtīgā un profesionālā līmenī klausītājiem piedāvā ansamblis "Brokastis četratā".

Ansambļa dalībnieki katrs pazīstami kā mūzikas profesionāļi, četri akadēmiski izglītoti mūziķi, kuriem patīk rast prieku mūzikā – Mārtiņš Zilberts (klavieres), Jānis Stafeckis (kontrabass), Andis Klučnieks (flauta) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti).

Mūzikas žurnālists Orests Silabriedis par ansambli saka tā: "Brokastis četratā" ir ļoti talantīgu draugu un domubiedru apvienība, kas slavena ar mocartiski vieglu attieksmi pret skaņām un to salikumiem. Var teikt, ka grupas moto ir darīt prieku cilvēkiem tādā veidā, kas iepriecina arī pašus mūziķus. Trausla un izsmalcināta spēle, gaumīga jokošanās – skaņu silueti nevainojami profesionāli un izteiksmīgi kā labi tušas zīmējumi."

 

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Livonijas ordeņa pils
Pasākumi
 1. Jūnijs 2017
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti