Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
01.01.1970 Diena
0o C,
28.03.2020 Nakts
3o C, ZA ZA. 3m/s
29.03.2020 Diena
3o C, Z Z. 7m/s
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

#satiec sevi virtuāli kultūras centrā Siguldas devons
#satiec sevi virtuāli kultūras centrā Siguldas devons

Ikvienam ir iespēja aplūkot mākslinieku grupas zīmējumu izstāde “Vērojums” (Distant Look) attālināti! Kultūras centrs Siguldas DEVONS piedāvā arī iepazīties ar mākslinieku biogrāfiju un iedziļināties katra autora darbu veidošanas tehniskajā izpildījumā.

 

Video pieejams šeit

 

VĒROJUMS/ DISTANT LOOK atklāj cilvēka ķermeni jeb figūru no katra autora uztveres pozīcijām: no reālistiska figūras attēlojuma, zīmēšanas procesa dinamikas un ekspresijas līdz acu skatiena digitālam mērījumam, kur skatiens tiek notverts distancē, lai iegūtu atskaites punktu, iespēju pietuvoties un attālināties vai spētu samazināt tālumu līdz ilūzijai. Izstādē skatāmi piecu autoru - Anastasijas Bikovas, Lāsmas Bringinas, Veronikas Frolovas, Reiņa Liepas, Elīnas Zundes – darbi, par vienojošo izvirzot zīmējumu kā izteiksmes veidu.

REINIS LIEPA 1982.g.
Izstādē apskatāmie darbi tapuši pēdējā piecgadē. Zīmējumu radīšanai kā vienīgais izteiksmes līdzeklis izmantots ogles zīmulis, ar kuru strādājot, viens no galvenajiem uzdevumiem ir attēlot cilvēku un priekšmetu apjomus, faktūras un materialitāti, kā arī jaunu kompozicionālu risinājumu meklējumi. Savus darbus uztveru kā apstādinātus filmas kadrus, kuru sižetiskā līnija ir reālu detaļu kolāža, abstraktā mainīgumā.
Absolvējis Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (1994-2002). Latvijas Mākslas akadēmiju (2002-2009), maģistra grāds glezniecībā. Kopš 2003. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Personālizstādes Rīgā (2007.- 2009., 2012.- 2014.), Valkā (2012), Tartu (Igaunijā 2012), Cēsīs (2011), Sanktpēterburgā (Krievijā 2009). Darbi atrodas privātkolekcijās Anglijā, Vācijā, Latvijā.

ANASTASIJA BIKOVA 1990.g.
Izmantojot zīmēšanas pamatprincipus, bez pārliekas detalizācijas attēlo cilvēka ķermeņa neierobežotās kustības spējas ierobežotā telpā. Darbos būtiska izvēlētā tēla pirmā iedarbība uz skatītāju. Tēls apzināti tiek “iespiests” formātā no plaknes līdz plaknei. Vēstījuma pastiprinājums panākts ar neierastu rakursu, kā arī pārspīlētas plastikas un dinamikas palīdzību, kas veido skatītāja uztverē domstarpības ar realitāti.
2018. gadā absolvējusi LMA Maģistra programmu Glezniecībā. Pašlaik strādā LMA Latgales filiālē par gleznošanas un zīmēšanas pasniedzēju.

ELĪNA ZUNDE 1982.g.
Izstādes darbu vienojošais motīvs ir robežu meklēšana no figurālas formas attēlojuma līdz formas skaidrības nojaukšanai. Arī tehniskais izpildījums paredz zīmējuma un glezniecības paņēmienu sapludināšanu. Par būtisko autore izvirza nevis konkrēta mirkļa fiksāciju, bet uzslāņojumu, kas rodas vairāku sakrātu epizožu rezultātā.
Absolvējusi LMA Figurālās Glezniecības meistarklasi N. Brasliņa, Kr. Zariņa un J. Jurjāna vadībā, kopš 2015. g. – LMA pasniedzēja, šobrīd docente Zīmēšanas katedrā. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada, darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Francijā.

VERONIKA FROLOVA 1988.g.
Izstādē eksponēti studiju procesā radītie darbi. No akadēmiskā skata punkta, akta zīmējuma uzdevums ir cilvēka figūras pētīšana un attēlošana. Bet autore uztver aktu arī kā ļoti personīgu pieredzi – ķermeņa zīmēšana neviļus liek aizdomāties – kas ir šis cilvēks, kāda ir viņa personība un dzīvesstāsts? Akta jēdziens šajā gadījumā tiek paplašināts līdz modeļa iekšējās pasaules interpretācijai caur autores uztveres prizmu.
Veronika Frolova ir absolvējusi LMA Grafikas nodaļu. Pašlaik studē LMA Glezniecības nodaļā, kā arī pasniedz aktu zīmēšanu LMA. Izstādēs piedalās kopš 2010. gada, darbi atrodas privātkolekcijās Kanādā, ASV, Krievijā, Lietuvā.

LĀSMA BRINGINA 1987.g.
Acu skatienā fiksēts pūlis kā vienota forma, pazaudējot indivīda personifikāciju. Vērotājs kā daļa no kopējās kompozīcijas, vienlaikus paliekot distancē kā atsvešināts elements. Zīmējumi tapuši sadarbībā ar LU Optometrijas un redzes zinātņu centru.
Absolvējusi LMA Vides mākslas apakšnozari, rada darbus dažādos medijos. Pašlaik eksperimentē ar dažādām zīmēšanas tehnikām, paplašinot to robežas, piesaistot citus medijus un laikmetīgas metodes, pētot dziļi emocionālus stāvokļus un distancēšanos no tiem.


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Marts 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          
Siguldas maršruti