Siguldas logo
DE EN RU LV
Sigulda aizrauj
01.01.1970 Diena
0o C, Vējš. 0 m/s
27.04.2017 Nakts
0o C, Vējš. 0 m/s
28.04.2017 Diena
10o C, A Vējš. 3 m/s

VIENAS NAKTS RESTORĀNS

Pavasara Siguldas restorānu nedēļa

Siguldā notiks otrais Skaņu un garšu festivāls

Siguldas Sporta centrs aicina apmeklētājus

Pasākumi Siguldas novadā 2017. gadā

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Uzmanību! Aprīlī kājnieku tilts pie Velnalas būs slēgts
Uzmanību! Aprīlī kājnieku tilts pie Velnalas būs slēgts

Ceturtdien, 30.martā, Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā uzsākti kājnieku tilta remontdarbi pie Velnalas Siguldā. Remontdarbu laikā paredzēts nomainīt tā koka konstrukcijas, uzlabot velo uzbrauktuves un atjaunot vanšu aizsargkārtu, tādejādi nodrošinot drošu un ērtu pārvietošanos, un tilta ilglaicīgu ekspluatāciju. Remontdarbus plānots īstenot viena mēneša laikā. Šajā laikā tilts būs slēgts.

„Kājnieku tilts pie Velnalas ir ne tikai svarīgs apskates un tūrisma, bet arī būtisks infrastruktūras objekts, kas savieno abus Gaujas krastus, nodrošinot iespēju plānot un īstenot garus apskates maršrutus abpus Gaujai un tās senlejā. Līdz ar to tilta uzturēšanai Dabas aizsardzības pārvalde velta īpašu vērību,” skaidro Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts. „Visus nepieciešamos remontdarbus esam plānojuši veikt aprīlī, lai līdz aktīvās tūrisma sezonas sākumam tas jau būtu lietošanas kārtībā,” tā M.Zīverts.

Izvērtējot tilta nolietojumu un nepieciešamos labojumus, Dabas aizsardzības pārvalde izstrādājusi veicamo darbu specifikāciju, pēc kuras vadoties SIA „Mārzeme” nodrošinās tilta atjaunošanas darbus. Tilta remontdarbu laikā tiks veikta nolietoto koka konstrukciju nomaiņa un pamatu attīrīšana no apauguma un aizsargkārtas atjaunošana, kā arī vanšu pārklāšana ar speciālu materiālu, kas atturēs tilta izmantotājus no turēšanās pie vantīm un tilta šūpošanas.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina sportotājus un dabas tūristus būt saprotošiem un remontdarbu laikā izvēlēties citus alternatīvus maršrutus. Tuvākā iespējamā Gaujas šķērsošanas vieta ir Gaujas tilts pie Siguldas. Kā arī aicinām izvairīties no pārgalvīgām rīcībām un nekādā gadījumā nešķērsot norobežojošās lentas.

Kājnieku tilts pie Velnalas ekspluatācijā nodots 1979.gadā. Līdz šim tiltam jau divas reizes ir mainīts koka klājs, kā arī tas vienu reizi ir pārkrāsots.

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Elīna Ezeriņa

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Livonijas ordeņa pils
Pasākumi
 1. Aprīlis 2017
  P O T C P S S
            01 02
  03 04 05 06 07 08 09
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
Siguldas maršruti