Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

„Baltijas ceļam 30” pie kultūras centra „Siguldas devons”

Pasākuma datums: 23-08-2019

Pasākuma laiks: 17:00:00

Atzīmējot akcijas „Baltijas ceļš” trīsdesmito gadadienu, kas atgādina par 1989. gada 23. augustu, kad aptuveni divi miljoni latviešu, lietuviešu un igauņu sadevās rokās un izveidoja dzīvu ķēdi 600 kilometru garumā, savienojot Viļņu, Rīgu un Tallinu, Siguldas novadā norisināsies vairāki pasākumi. „Baltijas ceļš” ir lielākā un nozīmīgākā akcija Baltijas valstu centienos pēc neatkarības atgūšanas, kas savulaik guva plašu rezonansi visā pasaulē.

1988. gadā, kad tika nodibināta Latvijas Tautas fronte, Siguldas pilsētā teju vai katrā uzņēmumā un iestādē, Siguldas, Allažu, Krimuldas, Inčukalna, Sējas, Vangažu, Garkalnes pagastos tika izveidotas atbalsta grupas, kas pulcēja lielu skaitu šo apdzīvoto vietu iedzīvotājus. Sigulda kļuva par šo apdzīvoto vietu Tautas frontes grupu pārstāvju tikšanās vietu un Siguldas novada Latvijas Tautas frontes grupa apvienoja visus tautfrontiešus kopīgām aktivitātēm. Tautfrontiešiem bija nozīmīga loma šīs neatkārtojamās akcijas „Baltijas ceļš” organizēšanā Pleskavas šosejas posmā 55 kilometru garumā no Rīgas līdz Līgatnei.

Pasākumu programma 23. augustā:

 • ​plkst. 17.00–21.00 Foto izstāde „Vēlēties augstāko – savu valsti” pie kultūras centra „Siguldas devons”

Izstāde veidota no Vladimira Tjurina fotogrāfijām, kurās fiksēti mirkļi un cilvēki ceļā uz valsti. Uz Latviju. Siguldietim, fotogrāfam Vladimiram Tjurinam dzīves aicinājums ir radošā fotogrāfija. Autoru aizvien aizrāvusi ideja ar kādu dziļāku domu un zemtekstu. 

 • plkst. 17.30–18.30 Sarunu soliņš par tēmu „Brīvība, kas vieno un iedvesmo”

Pirmo reizi Siguldā īstenosim Sarunu soliņu. Aicinātie viesi neformālā gaisotnē dalīsies savā brīvības stāstā. Sēžot uz Sarunu soliņa, par saviem izaicinājumiem un uzvarām stāstīs Baltijas ceļa dalībnieki un jauni, aktīvi, radoši siguldieši Juris Dudko, Ligija Zariņa, Zane Eniņa un citi.

 • plkst. 18.30–19.00 Simboliskas dzīvās ķēdes izveide

Siguldieši un apkārtnes apdzīvoto vietu iedzīvotāji aicināti veidot simbolisku dzīvo ķēdi, iedzīvinot fotogrāfiju, kurā atpazīst sevi, stāstot savu stāstu, daloties atmiņās. Daļa no siguldiešu stāstiem būs ierakstīti audio un klausāmi visu izstādes laiku.

 • plkst. 19.00 Londonā dzīvojošā virtuozā pianista Reiņa Zariņa koncerts pie kultūras centra „Siguldas devons”

Reinis Zariņš ir viens no izcilākajiem pianistiem, vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts. Viņa interpretācijas ir sajūsminājušas klausītājus daudzviet pasaulē – gan Ņujorkas Kārnegi un Steinveja zālēs, gan Amsterdamas „Concertgebouw”, gan arī Vigmora zālē Londonā. Kaut arī Reinis ar savu ģimeni dzīvo Londonā, viņš ir patiess Latvijas patriots, un to apliecina dzimtenē sniegtie koncerti, latviešu mūzikas izvēle savās koncertprogrammās, kā arī latviešu autoru jaundarbu pirmatskaņojumi. Koncerta programmu akcijas „Baltijas ceļš” trīsdesmitajai gadadienai pianists veidojis iedvesmojoties no aculiecinieku stāstiem un tikšanās ar Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāju Daini Īvānu, studējot, lasot, pētot ceļu uz Baltijas ceļu.

Koncerts iecerēts kā personisks atceres un brīvības svinēšanas notikums, kas norisināsies brīvā dabā. Reinis Zariņš ir piemeklējis šim koncertam mūziku no visām trim Baltijas valstīm, tādējādi atgādinot par to, kas tām kopīgs, un par neatkārtojamo vienprātības liecību dienā pirms 30 gadiem. Jau no pirmā mirkļa uzaicinājumu atzīmēt latviešu tautai tik ļoti nozīmīgu vēsturisku notikumu ar mūziku pianists uztvēris kā unikālu iespēju iesaistīties savas dzimtenes vēstures izzināšanā un turpināšanā. Gatavot klavieru solokoncertu, tātad būtībā bezvārdu skaņās balstītu piedzīvojumu – tas prasa daudz augsnes, no kuras smelt idejas.

Pianists Reinis Zariņš pats toreiz, pirms 30 gadiem, bija par mazu, lai dotos stāvēt vienotā dzīvajā ķēdē kopā ar pārējiem, arī, lai vispār saprastu, kas tobrīd notika. Toreiz tautai tik nozīmīgās rokdziesmas gan koncertā pianists nespēlēs, bet ir izpētījis daļu igauņu un lietuviešu klaviermūzikas, un vēlas atzīmēt baltiešu vienotību arī ar to, ka līdzās latviešu mūzikai, koncertā izskanēs arī kaimiņvalstu mūzika – tāpat kā toreiz dziesmu „Atmostas Baltija” cilvēki iemācījās dziedāt visās trīs valodās. Pianists ilgojas ar šo koncertu ne vien atcerēties to spožo virsotni pirms 30 gadiem, bet iedrošināt ikvienu izmantot latviešu brīvību, lai veicinātu savstarpēju vienotību un vienprātību visā Baltijā.

Ieeja – bez maksas.

 

Pasākumu laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Februāris 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
Siguldas maršruti