Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Svētki ģimenēm “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!” Turaidas muzejrezervātā

Pasākuma datums: 02-08-2020

Pasākuma laiks: 15:00:00

Turaidas muzejrezervāts svētdien, 2. augustā, plkst. 15.00 aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt ģimeņu svētki “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai Tu zini, kas ir tikums?”, kuros kopīgi caur spēlēm, dalību radošajās darbnīcās un ekspozīciju stāstiem muižas saimnieciskajā centrā būs iespēja noskaidrot, kas ir tikumi, kādi tie bija muižas laikos un kādi tie ir tagad. Svētki noslēgsies plkst. 17.00 ar Liepājas Ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrādi “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta”, kurā saistošā veidā tiks izspēlēta doma, cik svarīgi ir būt pieklājīgam pret citiem un būt draudzīgam pret pasauli.

Svētku laikā no plkst. 15.00 līdz 18.00 brīvdabā pie muižas Klaušinieku mājas notiks radošās darbnīcas, kurās aktīvās spēlēs būs iespēja vairot pacietību, gudrību, draudzīgumu, pašcieņu, radošumu un labvēlību. Darbnīcas vadīs muzejrezervāta darbinieki, māksliniece Ērika Māldere, Lēdurgas folkloras kopas “Putni” dalībnieki un citi sadarbības partneri. Caur stāstiem un ekspozīciju apmeklējumu īsās, īpaši bērniem veidotās ekskursijās Klaušinieku mājā, pirtiņā, smēdē, ratnīcā un zivju pagrabā ikviens varēs uzzināt, kādi tikumi bija svarīgi senāk, kā caur darbiem tie tika ieaudzināti bērnos un būs iespēja iepazīt jaunāko muzejrezervāta ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Ekskursiju stāsti vairos bērnos interesi par savu valsti, vēsturi un sadarbību kopīgu darbu veikšanā.

Svētku programma:

 • No plkst. 15.30  līdz 16.00 ekskursija “Uzmanīgs un čakls” lielajiem un mazajiem Turaidas muižas saimnieciskā centra ekspozīcijas apmeklētājiem.
 • No plkst. 16.30 līdz 17.00 ekskursija “Gudrs un drosmīgs” ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.
 • No plkst. 17.00 līdz 18.00 Liepājas Ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta!“

Visas dienas garumā norisināsies dažādas radošās darbnīcas “Iepazīsti tikumus!”:

 • Gudrības darbnīca;
 • Labo vārdu darbnīca;
 • Pacietības darbnīca;
 • Draudzīguma darbnīca;
 • Dižošanās un staltās stājas darbnīca;
 • Mākoņu stumšanas darbnīca.

Atgādinām, ka muzeja apmeklētājiem joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Pasākumā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kā arī ievērotas citas drošības noteikumu vadlīnijas. Radošo darbnīcu laikā, iespējams, tiks veikta fotografēšana un fotoattēli ievietoti Turaidas muzejrezervāta mājaslapā, kā arī muzejrezervāta sociālajos tīklos.

Ieejas biļetes cena no 0,70 līdz 6 eiro,Siguldas un Krimuldas novada iedzīvotāju ID karšu īpašniekiem ieeja pasākumā – bez maksas.

Pasākums tiek rīkots ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Marts 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
Siguldas maršruti