Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Sarunas “Latviešu un baltvāciešu kopīgais mantojums” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā

Pasākuma datums: 08-08-2020

Pasākuma laiks: 15:00:00

Turaidas muzejrezervāts 8. augustā plkst. 15.00 aicina uz stāstu cikla “Sarunas Klaušinieku mājā” otro tikšanos, kam šoreiz izvēlēta daudznozīmīga tēma “Latviešu un baltvāciešu kopējais mantojums”.

Sarunu vadīs Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece zinātniskajā darbā Vija Stikāne un šajā reizē piedalīsies arī etnogrāfe, tulkotāja Indra Čekstere, kura dalīsies ar savām atziņām, pētot un tulkojot baltvācu dzimtu atmiņas par laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta vidum. Indra Čekstere aicinās ieskatīties vēl nepublicētos Vidzemes dzimtu pārstāvju Kamillas fon Štakelbergas, Luīzes Meijeres, Ženijas fon Fegezakas, Ernas fon Cubes un citu personību dzīvesstāstos un atmiņās par ikdienas dzīvi muižās vasarā. Kā viens no aspektiem tiks izcelts Vidzemes muižu kulinārais mantojums. Pasākumā būs iespēja nobaudīt ābolu zupu ar plucinātiem ķiļķeniem, kuras recepte atrodama 20. gadsimta sākumā izdotā labi zināmā pavārgrāmatā, kuras autore ir Marra Korta (Marra Korth).

Sarunas papildinās neliela izstāde, kuru veidos atmiņu stāstu publikācijas latviešu un vācu valodā, kā arī Turaidas muzejrezervāta krājumā esošās 20. gadsimta sākumā izdotās pavārgrāmatas un reta dārzkopības grāmata “Vereinigter  Liff- und Aus-Ländischer Garten-Bau”, kas izdota 1684. gadā.

Sarunu cikls saistīts ar Turaidas muzejrezervāta jaunāko ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas vēsta par laika posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē līdz Latvijas valsts dibināšanai un Agrārreformas īstenošanai. Sarunu noslēgumā kopā ar Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas vadītāju Guntu Zaķīti būs iespēja iepazīties ar ekspozīciju.

Nākamā saruna notiks 5. septembrī, kad plānota tikšanās ar vēsturnieku Dr. hist. Uģi Niedri kurš stāstīs par topošo publikāciju ‘Turaidas muiža laiku lokos”.

Ieejas maksa Turaidas muzejrezervātā – no 1,15 līdz 6 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Marts 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
Siguldas maršruti