Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Garās distances maršruta Mežtaka - Siguldas posms
Garās distances maršruta Mežtaka - Siguldas posms

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Mežtaka ved pa Gaujas senleju un cauri visam Gaujas Nacionālajam parkam vairāk nekā 100 km garumā.

Siguldas apkārtne ir ietverta Mežtakas 4. posmā "Rāmkalni-Sigulda" un 5. posmā "Sigulda-Līgatne". Šo posmu ceļš pārsvarā ved pa meža takām gar upi.

 

4. Posms "Rāmkalni-Sigulda
Aiz Rāmkalniem Mežtaka uzvijas augstajā Gaujas senlejas stāvkrastā un pa tā augšdaļu izved cauri Gaujas ciemam, līdz atkal nonāk lejā. Tālāk tā šķērso Lorupi un aizvijas gar Gaujas līkumiem līdz vienam no iespaidīgākajiem Gaujas atsegumiem – Velnalas klintīm, tad uzved Ķeizarskatā un apmet loku līdz Ķeizarkrēslam, Kaķīškalna „Mežakaķim” un Siguldas bobsleja un kamaniņu trasei, līdz sasniedz Siguldas centru.

 

5. Posms "Sigulda-Līgatne"
Izmetusi loku cauri Siguldai, Mežtaka gar Vējupītes gravas kreisā krasta augšdaļu nonāk līdz Paradīzes kalnam, no kura pa stāvām kāpnēm ved lejup Gaujas senlejā un Vējupītes gravā. Lielāko daļu no tālākā maršruta Mežtaka virzās pa mazām, vientuļām meža takām un cauri nelielām pļavām, šķērsojot daudzu mazo upīšu gravas, kuru krastos slejas smilšakmens atsegumi. Posma pēdējie seši kilometri virzās pa nelielu ceļu gar Līgatnes dabas takām. Pirms Līgatnes Mežtaka paceļas augšup pa Gaujas senlejas nogāzi, bet Līgatnē atkal nolaižas Līgatnes upītes dziļajā gravā, kuras krastos izvietojies bijušās Līgatnes papīrfabrikas ciemats.

 

Spilgtākie iespaidi: Gaujas senleja – dziļākā upes ieleja Baltijas valstīs, Sigulda – viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā, Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda”, Siguldas gaisa tramvajs, Viduslaiku pilis Siguldā un Turaidā, Gūtmaņala – lielākā grota Baltijā, Velnalas klintis, Līgatnes dabas takas, Līgatnes papīrfabrikas ciemats.

Uzziņai:

 • Mežtakas kopējais garums: ~2140 km, no tiem - Latvijā - 674 km.

 • Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām.

 • Takas segums: meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales, smilšainas vai akmeņainas pludmales.

 • Izteiktākie pacēlumi un ielejas Latvijā: Abavas senleja, Gaujas senleja un Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus.

 • Ievērojamākās vietas Latvijā: Kuldīga, Abavas senlejas dabas parks, Ķemeru nacionālais parks, Gaujas nacionālais parks.

 

Plašāka informācija https://baltictrails.eu/lv/forest 

 

 

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2021
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti