Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Līgatne
Līgatne

Līgatnes novads nelielā teritorijā apvieno smilšakmens iežu atsegumus un klintis, Papīrfabrikas vēsturisko centru, dabas takas, pārceltuvi pār Gauju un citus interesantus apskates objektus.

 

Līgatnes novada Tūrisma informācijas centrs:

Adrese Spriņģu iela 2, Līgatne
Koordinātas 57.233661   25.040157
Tālrunis 64153169, 29189707
e-pasts info@visitligatne.lv
www www.visitligatne.lv
Darba laiks Maijs - Septembris
9.00 - 18.00
Oktobris - Aprīlis
9.00 - 17.00

 

Līgatnes novads ir unikāls ar to, ka nelielā teritorijā atrodas daudz dažādu apskates objektu un aktīvās atpūtas iespēju. Katrs atbraucējs var atrast sev ko piemērotu. Novada teritorija izvietojusies 20 km attālumā no Cēsīm un 65 km attālumā no valsts galvaspilsētas Rīgas. Teritoriju šķērso valsts galvenais autoceļš A2 Rīga–Pleskava, kā arī dzelzceļa līnija Rīga – Lugaži – Valga (Igaunijā). Viss pilsētas centrs ir veidojies jau no 19. gadsimta pirmsākumiem, kad sākusi attīstīties Līgatnes papīrfabrika, kuras rezultātā attīstījusies arī pati pilsēta. 20.gs. sākumā līgatniešu sociālais nodrošinājums bija viens no augstākajiem Eiropā. Papīrfabrikas darbiniekiem tika piešķirti atsevišķi dzīvokļi ar malkas apkuri. Bija sava skola, slimnīca, dzemdību nams, ambulance un 1897. gadā uzceltais papīrfabrikas kultūras nams. Līgatne ir pilsēta, kas izvietojies uz 6 pakalniem un tikai vienu ieleju, to visapkārt ieskauj skaisti mežu masīvi, Līgatnes upe, Gauja un neskaitāmi daudz smilšakmens atsegumi. Tā ir bagāta un lepojas ar savu koka arhitektūru un saglabāto autentiskumu, kuru nav iespējams aplūkot nekur citviet Latvijā. Savdabīgas vēstures liecības ir 333 pagrabalas, kuras fabrikas strādnieki izraka sadzīves vajadzībām. Tās kalpoja kā savdabīgi „ledusskapji” daži saglabājušies pat no 1770.gada, bet vienā pat bija ierīkots vietējās slimnīcas morgs. Daļa no pagrabalām tiek izmantotas vēl šodien, bet dažās var ielūkoties tūristi. Līgatnes viesus pašā pilsētas sirdī sagaida Lustūžu klintis. Lustūzis ir vienīgais iezis Līgatnē, kur pagrabalas ir 2 stāvos, kopumā šajās klintīs ierīkoti vairāk kā 40 pagrabi.

 

Līgatnes ciemats pilsētas tiesības ieguva pavisam nesenā vēsturē – 1993.gadā. Pēc kopējās pilsētas platības tā ir 7 mazākā pilsēta visā Latvijā. Kopš Līgatne ieguva pilsētas tiesības, tā atradās Cēsu rajonā, bet kopš 2009.gada rajona reformām Līgatnes pilsēta un pagasts veido atsevišķu novadu, kurā ietilps Līgatnes pilsēta, pagasts, Skaļupe, Ratnieki un Vildoga. Līgatnes novads atrodas Vidzemes reģionā, ¾ no novada teritorijas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Pilsētas teritorijā dzīvo nedaudz vairāk kā 1000 iedzīvotāji, visā novada teritorijā dzīvo apmēram 4000 iedzīvotāji. Novada kopplatība ir 167,7 km², administratīvie centri – Līgatne un Augšlīgatne.

 

Līgatnes novads nav plašs, bet ļoti bagāts ar skaistiem apskates objektiem – Līgatnes papīrfabriku un papīrfabrikas kultūrvēsturisko centruLīgatnes dabas takāmVienkoču parku, Līgatnes vīna un karošu darbnīcu, Rehabilitācijas centru „Līgatne” un Padomju slepeno bunkuru, un Līgatnes pārceltuvi, kas ir vienīgā koka pārceltuve jeb prāmis pār upi visā Baltijā. 

 

Tā kā Līgatnes novads ir bagāts ar mežiem un kokiem, tad pilsētas viesi tiek aicināti apmeklēt Vienkoču parku, kas popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu. Parkā aplūkojamas vienkoču laivas, skulptūras un gaismas ķermeņi, ir izveidota taka un koka apstrādes darbnīca – muzejs. Parkā izvietoti dažādu vēsturisku celtņu maketi un apskatāma Latvijā pirmā smilšu maisu māja.

 

Izmantojot apkārtējā reljefa daudzveidību, viesi var nūjot, nobraukt ar plostu vai kanoe pa Latvijas skaistāko upi – Gauju, braukt ar velosipēdiem, ziemā – slēpot vai vienkārši dodoties pastaigās pa Līgatnes takām, jo tās pietiks visiem.

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2021
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti