Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Siguldas devons
Siguldas devons

Kultūras centrs "Siguldas devons" tika atklāts 2018.gada 14.septembrī pēc vērienīgas rekonstrukcijas. Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos uz laiku laikiem ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi.

 

Adrese Pils iela 10, Sigulda
Koordinātas 57.1562589,24.8510433
Tālrunis 67979845
E-pasts

kultura@sigulda.lv

Darba laiks

Pirmdiena - slēgts

Otrdiena - Piektdiena  10.00-18.00

Sestdiena - Svētdiena 11.00-16.00

www www.facebook.com/siguldasdevons/

 

"Siguldas devona" fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas. Devona perioda iezīmes devušas nosaukumus arī kultūras centra zālēm: „Radix” (lielā zāle, latīniski – sakne), „Silva” (mazā zāle, latīniski – mežs) un „Digiti” (kinozāle, latīniski – pirksti). Zāļu nosaukumi atgādina par devona laikmeta norisēm, kas būtiski ietekmējušas pasaules evolūciju.

 

Par kultūras centra nosaukumu - 

„Devons ir veiksmes laikmets. Varens periods, kad no jūras dzelmes iznirst zeme un rodas arvien vairāk dzīvības. Devons maina pasauli un urda mainīties. Atjaunojot kultūras centru un sniedzot tam nākamības elpu, esam liecinieki, kā vakardiena pārtop rītdienā. Reizēm pēc lietus pie Gaujas varam atrast izskalotas bruņuzivju fosīlijas un sajust tālā devona elpu savā saujā. Ja devona laikmetā augi ieguva saknes, zeme ieguva mežus un zivīm attīstījās kauli, ticu, ka „Siguldas devons” būs vērtīgs ieguldījums Siguldas nemitīgi mainīgajā kultūras dzīvē. Gluži kā mazās smilšu un mālu daļiņas nu tapušas par sārtiem un zeltainiem smilšakmens iežiem, novēlu visiem šajā mājā augt garā un sniegumā stiprākiem, lai devonā katra diena ir lēciens,” atklāšanas pasākumā sacīja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

 

Par ēkas vēsturi un rekonstrukcijas norisi - 

Kultūras centra ēka būvēta 1962.gadā. Pēc vērienīgās pārbūves telpas kļuvušas plašākas, mūsdienīgākas, daudzfunkcionālas, tās aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām. Pārbūvētajā ēkā ir izcila akustika ar mazu reverberācijas laiku, tāpēc centra zāles ir lieliski piemērotas koncertiem ar apskaņošanu. Te būs iespējams veikt augstvērtīgus audio ierakstus un pat tiešraides no kultūras notikumiem. Latvijas atzītākie skaņas eksperti Andris Ūze un Krišjānis Geidāns norāda, ka kultūras centrā uzstādītais „Meyer Sound” ir viens no pasaulē populārākajiem apskaņošanas sistēmu zīmoliem, kura aprīkojumu izmanto daudzi pasaulē atzīti mākslinieki un rokgrupas. „Siguldas devonā” ir uzstādīta šobrīd jaunākā apskaņošanas sistēmas modifikācija. Tās galvenā priekšrocība – pastiprinātā skaņa tiek maksimāli pietuvināta dabīgai skaņai, turklāt sistēma ir viegli saprotama un vadāma. Šīs apskaņošanas sistēmas vecākas versijas uzstādītas arī citur Latvijā.

Visās zālēs ir uzstādīti augstas izšķirtspējas video projektori, bet „Radix” zāle ir īpaši pielāgota pasākumiem, kuriem nepieciešamas sarežģītas dekorācijas – skatuve ir padziļināta, aprīkota ar paceļamām konstrukcijām un profesionālām skatuves gaismām. Ar kvalitatīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem nokomplektēta arī „Digiti” zāle, kurā norisināsies mazākas formas koncerti, izrādes vai kino seansi. Domājot par energoefektivitāti, būve ir aprīkota ar ēkas vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Izmantojot šo sistēmu, ir iespējams nozīmīgākos enerģijas patērētājus – aukstuma staciju, siltummezglu, ventilācijas iekārtas – regulēt atbilstoši nepieciešamībai, būtiski palielinot ēkas energoefektivitātes līmeni.


Galerija:


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2021
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti