Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Siguldas klasika
Siguldas klasika

Lai apskatītu daudzveidīgo Siguldas pilsētas centru, piedāvājam maršrutu - Siguldas klasika.

 

 

Maršruta gaita: 

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs – Sateseles pilskalns – Livonijas Ordeņa Siguldas pils – Gaisa trošu ceļš – Piedzīvojumu parks “Tarzāns” – Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” – Atpūtas komplekss “Kaķītis” – Fischer Slēpošanas centrs

 

Garums: 11 km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Livonijas ordeņa Siguldas pils un pils kvartāls

Maršruts Jūs izvedīs caur Siguldas ievērojamākajām apskates vietām. Apskatot Livonijas ordeņa Siguldas pili, nokļūsiet nacionālajā romantisma pērlē, kura ir ideāla vieta nesteidzīgām pastaigām. Uzkāpjot pils Dienvidu un Ziemeļu torņos, pavērsies burvīgs skats uz rudens lapām, kas noklāj visu Siguldas apkārtni.

Pils kvartālā Jums ir iespēja iegādāties Siguldas tradicionālo suvenīru - Siguldas spieķi, atgriezties pagātnē un doties uz papīrmākslas darbnīcu “Viktora vēstules”, godinot leģendu par Turaidas Rozi un viņas mīlas stāstu ar Viktoru. “Ādas artelī” iespējams izveidot grāmatzīmi, ko ielikt starp grāmatas lappusēm, to lasot lietainajos rudens vakaros vai Keramikas darbnīcā izgatavot Siguldas svilpavnieku! Iesakām iegriezties arī pārējās Siguldas kvartāla darbnīcās - Baltu Rotu darbnīcā, Tekstila darbnīcā, Aromabreathe, Šūšanas darbnīcā un Rotu darbnīcā!

 

Spieķu parks

2007. gadā atklātais Spieķu parks ir veltījums Siguldas populārākajam suvenīram - spieķim. Liecības par spieķiem atrodamas jau 19.gadsimtā izdotajos ceļvežos, kuros teikts, ka "pastaigai pa Siguldas gravām lieti noderēs spieķis, ko var iegādāties no kāda zēna". Lai arī praktiskas vajadzības pēc tā vairs īsti nav, Siguldas spieķītis joprojām nav zaudējis savu popularitāti kā suvenīrs. Siguldas pils kompleksā atvērta Spieķu darbnīca, kurā iespējams vērot spieķu izgatavošanas procesu,kā arī pašiem piedalīties suvenīra radīšanā.

 

Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"

 Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trase ir viena no 18 šāda veida būvēm pasaulē. Salīdzinot ar pārējām trasēm, šī ir unikāla ar to, ka pieejama apskatei un braucieniem ar tūristu atrakcijām. Katru gadu trasē norisinās starptautisku sacensību posmi. 

420 metri, 16 virāžas un 200 m garš bremzēšanas ceļš – šos parametrus bobsleja un kamaniņu trasē var izbaudīt gan profesionāli sportisti, gan Siguldas viesi.

 

 Citas populāras apskates vietas Siguldā ļaus iejusties vietējo Siguldiešu ritmā.

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Maijs 2021
  P O T C P S S
            01 02
  03 04 05 06 07 08 09
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
Siguldas maršruti