Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Turaidā “Gadskārtu svētki – Meteņi – jauna gada sākums”
Turaidā “Gadskārtu svētki – Meteņi – jauna gada sākums”

Februāris ir gadskārtu svētku – Meteņu laiks, kad tiek pavadīta ziema un sākas pavasara gaidīšana, tiek mesti laika meti jaunam darbu ciklam līdz pavasara Lielajai dienai. Turaidas muzejrezervāts no 6. līdz 28. februāra aicina apmeklēt brīvdabas izstādi "Gadskārtu svētki – Meteņi - jauna gada sākums"

 

Šogad sakarā ar COVID-19 ierobežojumiem Latvijā,  kopīga Meteņu svētku svinēšana Turaidā netiek rīkota, bet kā alternatīva no 6. līdz 28. februārim tiek piedāvāta brīvdabas izstāde “Gadskārtu svētki – Meteņi  - jauna gada sākums”. Individuāli vai vienas mājsaimniecības robežās, apmeklētāji aicināti izzināt Meteņdienas tradīcijas, aktīvi dažas no tām izspēlējot Turaidā. Pašiem būs iespēja dzīt kurmjus, iegūt tradicionālā ēdiena slokatņa recepti, iemācīties Meteņa dziesmu un danci, vizināties no kalna un lēkt bagātīgajās kupenās, kā arī, vērojot sniegoto ainavu, baudīt līdzpaņemtos pīrāgus vai sviestmaizes.

 

Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt ragaviņas vai citus šļūcamus rīkus, ar kuriem vizināties no kalniņa Dziesmu dārzā, jo viena no tradīcijām Meteņos ir tālu braukt, lai vairotu zemes auglību.

 

Nofotografējoties pie banera ar Meteņa maskotajiem vecīšiem un ievietojot bildes savā Facebook kontā, būs iespēja piedalīties loterijā, kurā varēs vinnēt vērtīgas balvas - galda spēles “Kļūsti par fogtu Turaidā!”, “Turaidas pils Dāvida stāstu un spēļu grāmatas” un Turaidas muzejrezervāta ieejas kartes ģimenēm.

 

Izstādi papildina īsfilmiņas no dažādos gados uzņemtiem mirkļiem Meteņdienā Turaidā, kuras varēs skatīt viedtālruņos, izmantojot QR kodu. Piedāvāta tiks arī Meteņa pastkarte, kurā apvienoti visi QR kodi vienuviet, lai dziedāt, dejot, īstos vārdus zināt, kurmjus dzenot prom no dārza, un slokatni izcept varētu katrs savās mājās.

 

Turaidas muzejrezervāts jau vairāk nekā 30 gadus organizē latviešu gadskārtu svētku svinēšanu, iesaistot tradīciju izzināšanā interesentus no Latvijas un arī apmeklētājus no citām valstīm. Turaida ir viena no pirmajām kultūrvietām, kur plašs skatītāju loks tiek aicināts iesaistīties arī Meteņdienas norisēs.


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Februāris 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
Siguldas maršruti