Radošais Siguldas Pils kvartāls adventes laikā aicina izbaudīt īpašu aktivitāšu programmu – tirdziņu, meistarklases un programmu bērniem – “Pasaku pils” grāmatu lasījumus Siguldas Jaunajā pilī, kā arī izjādes ar poniju. No 3. līdz 23. decembrim Siguldas Pils kvartāls būs atvērts apmeklētājiem katru sestdienu un svētdienu no 10.00 līdz 16.00.    

“Radīts S!guldā” tirdziņš

Decembra nedēļas nogalēs, 8., 9., 10., 16., 17., 22., un 23. decembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Siguldas Pils kvartālā norisināsies “Radīts S!guldā” tirdziņš, kurā apmeklētāji varēs sarūpēt dažādas dāvanas sev tuvajiem, piedāvajot „Spiiid Botanics” dekoratīvās lampas, Pullēnu dravas un Greenvalley medu (iespējams piedalīties meistarklasē “Izdekorē savu medus burciņu”, pieteikšanās pa T. +371 25390680), kā arī sociālā uzņēmuma “Visi Var” radīto produkciju. Sestdien, 23. decembrī, uztura speciāliste Dace Meija pastāstīs par veselīgu uzturu, kā arī būs iespēja iegādāties dažādus produktus veselības veicināšanai. Sadarbībā ar “Skaisto Dārzu darbnīca” būs iespēja iegādāties savu īpašo Ziemassvētku eglīti, kā arī uzzināt, kā eglīti saglabāt pārstādīšanai dārzā.

Izjādes ar poniju

3. un 17. decembrī no plkst. 13.00 līdz 16.00 Siguldas Pils kvartālā ciemosies Jauno Jātnieku skola no Inčukalna, kas līdzi atvedīs ponijus, nodrošinot izjādes bērniem. Pils kvartāla apmeklētāji aicināti ņemt līdzi burkānus, ar ko pacienāt ponijus.
Izjādes ar poniju par samaksu:

 • ģimene ar 1 bērnu 5.00 EUR par izjādi,
 • ģimene ar 2 bērniem – 4.00 EUR par izjādi 1 bērnam,
 • ģimene ar 3 un vairāk bērniem – 3.00 EUR par izjādi vienam bērnam

Pasaku pils

Ģimenes ar bērniem tiek aicināti piedalīties “Pasaku pils” pēcpusdienās ar grāmatu lasījumiem Siguldas Jaunajā pilī, kur bērniem būs iespēja piedzīvot aizraujošas pasakas, stāstus un rotaļas. Šis pasākums ir īpaši domāts bērniem, ļaujot iegrimt pasaku valstībā un izbaudīt grāmatu priekšā lasīšanas burvību. Pasaku pils pēcpusdienas notiks 3., 9., 10., 16., 17. decembrī Siguldas Jaunajā pilī plkst. 16.00 un katrā grāmatu pēcpusdienā ar lasījumiem piedalīsies kāds atpazīstams novadnieks. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 • 3.12 Līga Sausiņa – Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja (Sigulda) 
 • 9.12 Agris Daņiļēvičs – deju skolotājs, horeogrāfs, deju skolas “Dzirnas” izveidotājs un vadītājs (Krimulda) 
 • 10.12 Jolanta Bodniece – Inčukalna bibliotēkas vadītāja (Inčukalns) 
 • 16.12 Līga Rostoka – Lēdurgas un Atmodas bibliotēkas vadītāja (Lēdurga) 
 • 17.12 decembrī Kristīne Jonīte – Mālpils brīvprātīgo kustības “Mālpils iedvesmo” vadītāja (Mālpils)

Radošās darbnīcas un meistarklases

Šī gada aicinājums novadniekiem sadarbībā ar Siguldas Pils kvartāla radošajiem uzņēmējiem un amata meistariem – pagatavot unikālas dāvanas darbnīcās un meistarklasēs, kas Pils kvartālā noritēs jau no 29. novembra. Tā ir iespēja sev mīļajiem pasniegt neatkārtojamas, rokām gatavotas dāvanas, ko varēsiet pagatavot kopā ar Pils kvartāla radošajiem uzņēmējiem, māksliniekiem un amata meistariem. Svētku laikā pavisam būs pieejamas 10 meistarklases.

Sarkanā muižas ēka

La Fête picnic piedāvā vainagu veidošanas meistarklases. Būs jūtama īpaša svētku atmosfēra, radošs darbs ar augu materiāliem, kā arī gaidāms, kas spīdīgāks. Pārrunāsim, kas ir Advente un ko tā simbolizē. Varēs baudīt siltus dzērienus, uzkodas un mājās doties ar paša gatavotu adventes vainag. Pēc pasākuma būs pieejami arī foto, par piemiņu.

 • 29.11. Vainagu veidošana no plkst. 18.00 līdz 20.30 
 • 02.12. Vainagu veidošana un kakao no plkst. 11.00 līdz 14.00
 • 02.12. Vainagu veidošana no plkst. 15.00 līdz 17.30 un no plkst. 18.00 līdz 20.30

Plašāka informācija par meistarklases norisi šeit un zvanot pa T. +371 28352104. Vietu skaits ierobežots.

Zīmols Cloudberry svētku laikā piedāvās Scrapbook – atmiņu albumu veidošanas meisterklasi. Tās ietvaros ikviens varēs saņemt ieteikumus, kā efektīvi izveidot savu atmiņu albumu, kādas programmas un palīgierīces izmantot, lai efektīvi sašķirotu digitālajā vidē esošās bildes, gan to, kā nonākt pie gaumīga un baudāma rezultāta.  Būs iespēja izvēlēties Scrapbook komplektu sev vēlamā tēmā – albums mīlestībai / albums ceļojumam / albums svētkiem / albums bērniem vai albums meitiņai / dēliņam. Būs uzkodas, baudīsim gardu dzērienu un radīsim siltu, brīvu atmosfēru.

 • Pirmā meistarklase notiks jau 09.12. no plkst. 16.00 līdz 19.00

Plašāka informācija un pieteikuma anketa būs atrodama šeit vai zvanot pa T. +371 26110115. Vietu skaits ierobežots.

PienaLote studijā notiks tekstila izstrādājumu apgleznošanas meistarklase, kuras laikā būs iespēja apgūt tekstila apgleznošanas pamatus un īstenot savu radošo ideju uz līdzi paņemtā apģērba vai auduma. Viss nepieciešamais būs pieejams uz vietas, līdzi ir jāņem tikai savs apģērbs, kuru vēlaties apgleznot (T-krekls, kokvilnas džemperis, auduma maisiņš, džinsa jaka utml.)

 • 02.12 no plkst. 11.00 – 16.00

Plašāka informācija par meistarklasi un pieteikuma anketa atrodama šeit. Uzziņām zvanīt pa T. +371 29775909. Vietu skaits ierobežots.

Fotogrāfe Santa Atvase aicina piedzīvot Ziemassvētku fotosesiju sirsnīgā un jautrā atmosfērā. Trīs foto zonas, skaistā svētku noformējumā. Fotogrāfe priecāsies satikt mazas un kuplas ģimenes, pārus un draugu bariņus. Īpaši būs padomāts par bērniem, arī pašiem mazākajiem

 • Fotosesijas ilgums 45 min. Maksas fotosesija / 50+ bildes, pieteikšanās tikai ar iepriekšēju pierakstu pa T. +371 26317930

Sajūtu Dimanti studija aicina līdz 31.01.2024 uz Ziemassvētku fotosesijām ģimenes.

 • Fotosesijām pieteikties un uzzināt plašāku informāciju var rakstot Facebook, Instagram vai zvanot pa T. +371 26341441.

Staļļa ēka

Baltu Rotas Adventes laikā piedāvā Nameja meistarklasi. Ja meklēj saliedējošu aktivitāti, aicinām iepīt savas saknes Nameja rotā mūsu talantīgā meistara vadībā. Meistarklase aizņems apmēram 3-4 stundas, un tā būs ne tikai radoša pieredze, bet arī iespēja izveidot kaut ko īpašu un nozīmīgu. Dalības maksa vienam 100€, diviem 180€, četriem 320€, iekļauts materiāls un viss nepieciešamais, kā arī kafija, tēja un uzkodas. 

Pieteikšanās šeit. Ja vēlaties kādā citā dienā, kura nav norādīta kalendārā, lūdzu, rakstiet info@balturotas.lv vai zvaniet uz +37129295142. 

Ādas darbnīca varēs iegādāties un paši pagatavot ādas rokassprādzi vai atslēgu piekariņu sev un saviem tuvākajiem.

 • Darba laiks katru dienu no plkst. 10:00 līdz 18:00

Iepriekšēja pieteikšanās pa T. +371 26442590.

Keramikas darbnīcā būs iespējams iepazīt procesu, kā  māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā. Mākslas mīļotājus priecēs jau gatavā produkcija, kuru ir iespējams arī iegādāties. Meistarklases pieejamas gan grupām, gan individuālajiem apmeklētājiem. Darbnīca iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan vērot meistarus darbībā, gan iesaistīties paši. Iespējams izveidot savu māla svilpaunieku jeb svilpojošu putniņu, iemēģināt prasmes darbā ar virpu, izveidot savu krūzi, trauku vai cita veida suvenīru.

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +37125932391.

Spieķu darbnīca varēs izrotāt jau iepriekš sagatavotu spieķīti eglītes izrotāšanai. Darbnīcā varēs iegādāties arī dažādus amatnieku darinātus koka izstrādājumus, uz kuriem ir iespējams iededzināt novēlējumu vai vārdus pēc izvēles.

 • Darbnīca pieejama katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00, izņemot pirmdienas.

Tālrunis uzziņām +371 29425045.

Tekstila darbnīcā būs iespēja uzaust savu svētku dekoru. Aptuveni divu stundu laikā varēsiet  radīt savu svētku noskaņu. Uz  darbnīcu var pieteikties gan pa dienu, gan vakaros. Cena 28€.

Iepriekšēja pieteikšanās pa T. +371 29807677.

Dārznieka māja

Māksliniece Kristīne Kligina svētku laikā piedāvā iedvesmoties no Latvijas ainavām. Katram būs iespēja radīt kartīti un miniatūru glezniņu, kas ielikta antīkā rāmītī, Apgūt īpašu eļļas krāsu tehniku, gūt ieskatu veiksmīgas kompozīcijas veidošanā, atklāt krāsu jaukšanas un klāšanas noslēpumu. Kā arī baudīt radošu un jauku atmosfēru mākslinieces darbnīcā. Meistarklasē aicināti piedalīties interesenti arī bez zīmēšanas un gleznošanas priekšzināšanām. Meistarklases dalības maksa 60.- eur. Cenā ietilpst: visi nepieciešamie materiāli un antīkais rāmītis. Patīkamai laika baudīšanai kafija un kārumi.

 • Pasākuma norises datumi: 3.12 un 10.12 no plkst. 12:00 līdz 15:00

Pieteikties rakstot e-pastu: kristinekligina@gmail.com vai rakstot privāti Facebook Kristīnei Kliginai. Vietu skaits ierobežots.

Adventes laikā būs atvērtas un pieejamas arī citas radošās darbnīcas – papīrmākslas darbnīca “Viktora vēstules”, Tijas Špacas darbnīca,  “Aromabreathe” darbnīca. Kā arī Agneses Grīnbergas darbnīcā būs iespējams iegādāties  Ziemassvētku kartiņas, kā arī dāvanu papīru, kurā iesaiņot savu īpašo svētku dāvanu.