Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs aicina pieteikt dalību pasākumā “Mājas kafejnīcu diena Siguldas novadā”, kas šogad norisināsies 13. augustā. Pasākumā aicināti piedalīties gan Siguldas novada uzņēmēji, gan iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanas vai tūrisma pakalpojumu sniegšanu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas vai saimniecību durvis un uzņemt viesus, cienājot ar pašu gatavotu mielastu.

Pasākuma ietvaros notiek arī dažādas kultūras programmas – nelieli koncerti, priekšnesumi, amata prasmju apgūšana, iepazīšanās ar saimniecību, degustācijas u.c. aktivitātes.

Pērn pasākums ar vērienu norisinājās visā Latvijā, savukārt Siguldas novadā īpašu mājas kafejnīcas piedāvājumu bija sagatavojuši 9 dalībnieki, pārstāvot Siguldas pilsētu un pagastu, Inčukalnu un Krimuldu.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar “Lauku ceļotāju”. Pasākums norisināsies visā Latvijā – vienu dienu no jūnija līdz oktobrim, atšķirīgos datumos pēc katra novada vai teritorijas ieskatiem. Pirms pasākuma norises plānoti arī informatīvie semināri dalībniekiem, tostarp par sanitārajām prasībām un pārtikas drošību.

Pieteikšanās dalībai “Mājas kafejnīcu dienās Siguldas novadā” norisinās līdz 10. maijam, aizpildot anketu – šeit.