Siguldas novada Jaunrades centrs sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu turpina 2023. gadā uzsākto kultūrizglītības piedāvājumu skolēniem – “Jauno arheologu skolu”.

Pieteikšanās “Jauno arheologu skolai”  līdz 2024.gada 25. februārim.

Programmā aicinām piedalīties jauniešus vecumā no 13 gadiem (8.-12.klasei). Nodarbības norisināsies vienu reizi nedēļā (nodarbības garums līdz 2 stundām) laika periodā no marta līdz jūnijam gan telpās Siguldas novada Jaunrades centrā – Raiņa ielā 3, kā arī Turaidas muzejrezervātā un citās Siguldas novada kultūras mantojuma vietās.

 “Jauno arheologu skolas” mācību gads noslēgsies Eiropas Arheoloģijas dienās Turaidā no 14. līdz 16. jūnijam.

“Jauno arheologu skolas” mērķis ir veicināt Siguldas novada jauniešos interesi par vietējo arheoloģisko mantojumu un arheoloģijas nozari. Programmas ietvaros dalībnieki varēs iegūt padziļinātas zināšanas vēsturē, iepazīties ar arheologa darba specifiku un vairot piederību sava novada vēsturei.

Programmas ietvaros dalībnieki klātienē apmeklēs nozīmīgākos arheoloģiskos un kultūras mantojuma pieminekļus Siguldas novadā, kas sniedz ieskatu agrāko laiku cilvēku dzīves ritmā. Dalībnieki praktiski iepazīsies ar dažādām arheoloģiskajām izpētes metodēm, kas nepieciešamas darbam arheoloģiskajos izrakumos, un iegūs zināšanas darbā ar dažādu laika periodu lietiskajiem avotiem.

Precīzāks nodarbību laiks tiks saskaņots ar dalībniekiem.

Pieteikties var, aizpildot anketu: https://forms.gle/rZbjL9seEhvmBsH6A

Vai rakstot/zvanot:

Justīnei Timermanei

+371 27800376

justine.timermane@turaida-muzejs.lv