Kultūras centrs “Siguldas devons” uzsāk savu sezonu. No 8. līdz 10. septembrim aicinām apmeklēt un izbaudīt 6. sezonas ieskaņas pasākumus.

Atklāšanas programma atspoguļos noskaņu, kādā kultūras centrs “Siguldas devons” vedīs savus apmeklētājus cauri sezonai – tā būs sajūtās un žanriski dažāda.

Sezonas atklāšanas programma:

Izstāžu zālē “Silva” – multidisciplināra grupas izstāde “Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums… (Jņ. 1,14)” – veltījums Dzejas dienām 2023.

Starpdisciplinārās izstādes apvienojošā koncepcija: mākslas darbam piešķirta vēl viena dimensija – teksts. Vizuālās mākslas darbi – video, keramika, instalācijas, stikls, grafika, glezniecība – tapuši, māksliniekiem mijiedarbojās domu plūsmā ar mūsdienu un klasiķu tekstu autoriem un dzejniekiem. Sinerģija starp šiem dažādajiem medijiem rada dziļāku un daudzdimensionālāku māksliniecisko pieredzi.

Izstādē piedalās profesionāli mākslinieki, kuri savā radošajā darbībā apzinās vārda nozīmi vizuālajā mākslā: Sanita Čevere – keramika; Rita Pranča – keramika, instalācija; Evija Freidenfelde – grafika, instalācija; Dārta Berkmane – keramika; Elīna Zunde – grafika; Gita Straustiņa – keramika; Dace Mola – stikls; Andrejs Bovtovičs – glezniecība.

8. septembrī

Plkst. 19.00 – opermāksliniece Ilona Bagele Astora Pjacollas mūzikas un sajūtu izrādē “Dziedot un mīlot/Cantando y amando. Milonga. Pjacolla. Bagele.”

Mūzikas un sajūtu izrāde ar Astora Pjacollas mūziku “Dziedot un mīlot” ir sava veida ceļojums vēsturē un cilvēka dvēselē. Tā ir pilnasinīgu dzīvi apliecinoša, pulsējoša skaņu pasaule, kuru teju visu laiku caurauž vīrišķās un sievišķās pasaules magnētiskā pievilkšanās. Kaismīgas atklāsmes un dziļas enerģijas piepildītais tēls paliek atmiņā uz ilgu laiku.

Izrādē piedalās Ilona Bagele (balss), Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells), Ivars Kalniņš (sitamie instrumenti), Inita Āboliņa (akordeons), Oskars Petrauskis (saksofons), Viktors Veļičko (kontrabass).

Biļetes cena – no 18 līdz 25 eiro,Siguldas novada ID kartes īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, – 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40 %. Biļetes var iegādāties tiešsaistē un “Biļešu paradīzes” kasēs.

9. septembrī

Plkst. 10.00–11.00 rīta kafija ar izstādes “Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums… (Jņ. 1,14)” māksliniekiem.

Plkst. 11.00–17.00 Siguldas Kultūras forums. Pieteikšanās, aizpildot anketu tiešsaistē.

Plkst. 20.00 – “Pop-Up d!skotēka”.

Plkst. 20.00–22.00 dīdžejs Žanis “Radošo personību muzikālās playlistes vinila platēs un ne tikai”.

Plkst. 22.00 Alternatīvā balva kultūrā “Gada Plunkšķis”.

Plkst. 22.00–24.00 dīdžejs [Ex]da Bass. Aktuālie hiti savienojumā ar bungu setu. Diskotēkas laikā darbosies SPIN 360 foto-video studija, kurā ikviens bez maksas varēs iemūžināt savu dalību “Siguldas devona” 6. sezonas atklāšanā. Biļetes var iegādāties tiešsaistē un “Biļešu paradīzes” kasēs.

10. septembrī

Plkst. 11.00–14.00 pasākumu cikls ģimenēm “KultūrKūlenis”. Skrečojam kopā ar dīdžeju Monsta. Dīdžejs Monsta jeb Uldis Cīrulis ir pieredzes bagātākais Latvijas dīdžejs, elektronikas un vinila plašu skrečošanas mākslas jeb scratch stila meistars. Viņam patīk izaicināt mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas iespējas mūzikas radīšanai dzīvajā atskaņojumā un ierakstos. Monsta piedalās daudzos muzikālos projektos: viņš sadarbojies ar visdažādāko jomu mūziķiem no vācu nu-jazz meistara Renegades of Jazz un daudzpusīgākā latviešu saksofonista Denisa Paškeviča līdz pat Latvijas Radio korim un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim (projekts “NiMo” sadarbībā ar Niku Gothamu). 2014. gadā Monsta kļuva par Latvijas dīdžeju čempionāta “RedBullThre3Style” čempionu un 2016. gadā ieguva 11. vietu DMC Online dīdžeju pasaules čempionātā. Dīdžejs Monsta bieži muzicē kopā ar koklētāju Laimu Jansoni. Arī Dziesmusvētku noslēguma koncerta ievadā izskanēja skrečs “Kopā augšup!”.

Plkst. 12.00 muzikālā izrāde “Koko un Riko diskotaka”. Populārie bērnu grāmatu varoņi Koko un Riko muzikālā izrādē visai ģimenei aicina uz dejām! Laikā, kad ekrāni veicina mazkustīgumu, izrādes veidotāji aicina būt daudzkustīgiem, tiekoties uz Koko un Riko diskotakas, kas līkumos cauri visai Latvijai. Rakstnieces Evijas Gulbes un mākslinieces Lindas Lošinas radītie tēli Koko un Riko ir populāri un iemīļoti bērnu grāmatu varoņi Latvijā jau vairāk nekā desmit gadus. Apgādā “Zvaigzne ABC” par viņiem izdotas vairākas lasāmgrāmatas, audiogrāmatas, krāsojamās grāmatas ar uzdevumiem, burtnīcas skaitļu un burtu iepazīšanai un cietlapu grāmatiņas, savukārt 2019. gadā grāmatu sērija “Koko un Riko” saņēmusi AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvu. Lomās: Pēteris Galviņš, Mārtiņš Gailis, Sandija Dovgāne. Izrādes radošā komanda: režisors – Ģirts Šolis; dīdžejs balss – Andris Freidenfelds; idejas un scenārija autore – Evija Gulbe; dziesmu autors – Mikus Frišfelds; māksliniece, scenogrāfe – Linda Lošina; horeogrāfe – Katrīna Albuže; kostīmu mākslinieces, butafores – Madara Mieriņa, Vita Radziņa un Astra Krūmiņa; producents – Sandis Mohovikovs.

Ieeja – bez maksas.