Ir atjaunoti visi četri bojātie taku posmi Gaujas Nacionālajā parkā, kurus Dabas aizsardzības pārvalde oktobra beigās neapmierinošā stāvokļa dēļ slēdza. Šobrīd dabas tūristi  atkal var baudīt pastaigas Gaujas senielejā Siguldas apkārtnē gar Piķenes krauju pa taku no Velnalas līdz Balonu pļavai, pa koka kāpnēm līdzās Gūtmaņalai, kas ved uz kalna kori, arī pa koka kāpnēm pie Slakterkalna (netālu no Turaidas pils) un pa Klauku līča taku.

“Apmeklētāju skaitītāji liecina, ka Gaujas Nacionālais parks Siguldas tuvumā ik gadu ir viens no populārākajiem dabas objektu galamērķiem. Tādēļ jo īpaši žēl, ka aktīvajā sezonā bija jāslēdz četru iemīļotu taku posmi. Taču drošības jautājumus nevar ignorēt. Šobrīd esam novērsuši būtiskākos infrastruktūras bojājumus, lai takas varētu atkal droši lietot. Taču vēršam uzmanību, ka teju viss infrastruktūras tīkls Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās ir izveidots pirms vairāk nekā desmit gadiem, konstrukcijas vietām vairs neiztur slodzi. Tāpēc  aicinām dabā gājējus būt uzmanīgiem un atbildīgiem, novērtējot infrastruktūras stāvokli. Konstatējot bojātus taku posmus, aicinām par tiem ziņot pārvaldei,” teic pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktore Ilze Millere. 

Vēršam uzmanību, ka koka infrastruktūra mitrā laikā var būt slidena, tāpēc ļoti svarīgi izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus.

Aktuālā informācija par dabas objektiem un takām pieejama vietnē www.tiekamiesdaba.lv un mobilajā lietotnē “Dabas tūrisms”. Informācija par to pieejamību kādu bīstamu posmu vai slēgšanu tiek publicēta arī pārvaldes Facebook, X un Instagram kontos.

Jaunu galamērķu izvēli atvieglos pārvaldes izveidotā un uzturētā mobilā lietotne Dabas Tūrisms, kā arī tīmekļvietne www.tiekamiesdaba.lv, kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā vietā Latvijā. Šajā lietotnē ir apkopoti vairāk nekā 700 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi, laipas, velo un laivu maršruti putnu un dzīvnieku vērošanas vietas.

Pirms 51 gada  dibinātais Gaujas Nacionālais parks aizsargā ~92 000 ha mazpārveidotas dabas teritorijas, Gaujas senlejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības, vienlaikus nodrošinot teritorijā rekreācijas un dabas aizsardzības funkcijas. Tieši tādēļ Gaujas, Amatas un Braslas krastos iekārtotas ūdens tūristu apmetnes, autobraucējiem paredzētas vairākas autotūristu apmetnes, kājāmgājēju takas vairāk nekā 100 kilometru kopgarumā, bet velomaršruti pieejami visā parka teritorijā.

Gaujas Nacionālais parks ir arī populārs dabas tūrisma galamērķis, kas apmeklētājus vilina ar krāšņo Gaujas senleju, vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļiem – pilskalniem, mūra pilīm, baznīcām, muižām, ūdensdzirnavām un vējdzirnavām, kā arī citiem arheoloģiskiem, arhitektūras un mākslas pieminekļiem.  

Plašāka informācija:

Ilze Reinika,
Dabas aizsardzības pārvaldes 
Vecākā komunikācijas speciāliste

Tālr.: 26421296
E-pasts: ilze.reinika@daba.gov.lv 
www.daba.gov.lv