Aicinām ikvienu savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darbavietā 4. maijā svinēt Baltā galdauta svētkus. Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu brīvību! Baltais galdauts ir pašapziņas un lepnuma simbols, kā arī senu tradīciju, nemateriālā, tostarp kulinārā, mantojuma apzināšana un godā celšana.

Baltā galdauta svētki ir veids, kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu. Svētki ir atgādinājums – mēs esam brīva valsts, kurā varam brīvi runāt, brīvi domāt un brīvi izvēlēties savu nākotni. Svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus 4. maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā. Svētku norisi un formātu aicinām izvēlēties pašiem.

  • Baltā galdauta svētki – kopienas pikniks pie Siguldas pagasta Kultūras nama plkst. 12.00 – aicina uz pikniku Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā. Piedalīsies Siguldas 1. pamatskolas zēnu koris, diriģente Evija Rozēna. Ieeja – bez maksas.
  • Baltā galdauta svētki – kopā būšana pie Lēdurgas Kultūras nama plkst. 12.00 – aicina uz pikniku ar savu cienastu sev un citiem un likt to uz balti klāta galda pie Lēdurgas Kultūras nama. Piedalīsies Siguldas 1. pamatskolas zēnu koris, diriģente Evija Rozēna. Ieeja – bez maksas.
  • Mākslas dienas “Krimuldas pavasaris 2024” Krimuldas Tautas namā plkst. 12.00 – Radošās darbnīcas un svētku koncerts. Piedalās VPDK “Dzirnakmeņi”, VK “Vecie draugi” un Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris.
  • Baltā galdauta svinēšanas svētki Jūdažu bibliotēkas un sabiedriskajā centrā plkst. 12.00
  • Baltā galdauta svētki – kopienas pikniks pie Mores tautas nama plkst. 12.00– aicina ar svētku cienastu un liec uz klāta balta galda pie Mores Tautas nama . Svētku viesis dziesminieks Andris Mucenieks. Ieeja – bez maksas.
  • Baltā galdauta svētki Mālpils muižas parkā plkst 13.30– aicina pie skaisti klāta saimes galda, pie kura būs iespēja baudīt Mālpils muižas restorāna gardos ēdienus. Par svinīgu noskaņu un muzikālo pavadījumu rūpēsies Pūtēju orķestris “Madliena”. Ieeja- bez maksas. https://tourism.sigulda.lv/events/balta-galdauta-svetki-malpili/
  • Baltā galdauta svētki Sunīšu kopienas centrā plkst 17.00– “Kopā būt!” – Muzicē Ansis Klinstons un Mārtiņš Rubiks.