Noslēgušās “Siguldas gidu mācības 2021”, kuru laikā trīs mēnešu garumā no oktobra līdz decembrim jaunas zināšanas un prasmes apguva gan vietējie Siguldas novada iedzīvotāji, gan interesenti no citām Latvijas pilsētām.

Kopumā mācībās piedalījās 33 interesenti, no kuriem noslēguma pārbaudījumus, lai kļūtu par Siguldas novada vēstnešiem – gidiem, izvēlējās kārtot daļa no dalībniekiem, kā rezultātā 12 ieguva apliecības par veiksmīgu dalību mācībās. Līdz ar to esošajai gidu “saimei” pievienojas arī jaunā titula ieguvēji, kuri vedīs pa trīs piļu vēsturisko ceļu, iepazīstinās ar novada neapgūtajām pērlēm un ieteiks aizraujošus veidus, kā izbaudīt plašo Siguldas novada tūrisma piedāvājumu.

Mācības norisinājās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu un tās organizēja Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Siguldas Valsts ģimnāzijas struktūrvienības pieaugušo un tālākizglītības centru “Lielo Ģimnāzija”.

Mācības norisinājās tiešsaistes formātā un tajās lekcijas par Siguldas tūrisma attīstību, piedāvājumu, vēsturiskiem aspektiem un nozīmīgiem faktiem kultūrā, sportā, dabas jomā un citās sniedza vairāk nekā 20 lektori, tostarp Vidzemes Augstskolas, Turaidas muzejrezervāta speciālisti, profesionāli gidi ar pieredzi, kā arī tūrisma un komunikācijas jomas eksperti.

Gidu mācību mērķis bija sagatavot profesionālus gida pakalpojumu sniedzējus darbam Siguldas novada teritorijā, kuri orientētos dažādās savstarpēji papildinošās tēmās un būtu apguvuši zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas gida pakalpojumu nodrošināšanai tūristu grupām vai individuāliem ceļotājiem. Precīzāks mācību tēmu plāns apskatāms šeit.

Lai veiktu rezervāciju ekskursijām ar gidu Siguldas novadā, sazinieties ar Siguldas tūrisma informācijas centru, zvanot uz tālruni 67971335 vai rakstot uz e-pasta adresi info@sigulda.lv.