No 19. līdz 21. janvārim bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” notiks Eiropas kausa izcīņa bobslejā un skeletonā. Sacensībās piedalīsies vadošo Eiropas valstu bobsleja un skeletona daudzsološie sportisti, arī vairāki pieredzējuši atlēti. Plaša pārstāvniecība Siguldā būs arī Latvijas izlasei.

19. un 20. janvārī no plkst. 10.00 norisināsies sacensības skeletonā, katru dienu pa diviem braucieniem sievietēm un vīriešiem – Siguldā būs dubultais Eiropas kausa posms. Piektdien, 20. janvārī, plkst. 15.00 bobslejs vīriešu divniekiem un sievietēm monobobā, bet sestdien, 21. janvārī, no plkst. 15.00 vēlreiz divnieki vīriešiem un arī sacensības divniekos sievietēm.

Skatītāji laipni gaidīti trasē. Ieeja pasākumā ir bez maksas. Sacensību laikā publiku izklaidēs dīdžejs. Satiksmes organizācijas karte skatāma šeit.

Šosezon Eiropas kausa līmenī sacensības jau notikušas Lillehammerē (Norvēģija), Altenbergā (Vācija), Bludencē (Austrija) un Īglsā (Austrija), Sigulda būs piektā trase. Sacīkšu skaits gan līdz šim skeletonā un bobslejā nav vienāds, tas atšķiras arī dažādās bobsleja disciplīnās. Bobslejā vīriešu divniekos šīs būs sezonas sestā un septītā posma sacensības. Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem ceturtais ir Emīls Cipulis, desmitais – Jēkabs Kalenda, bet līderis – vācu sportists Maksimilans Ilmans. Četriniekos pirmais pēc sezonas pirmajiem sešiem posmiem ir Emīls Cipulis, Jēkabs Kalenda – sestajā pozīcijā. Cipulis un Kalenda gan Siguldas posmā nestartēs, jo abi mūsu piloti piedalīsies Pasaules kausā Altenbergas trasē.

Siguldas posmā Latviju bobslejā pārstāvēs Dāvis Kaufmanis un 18 gadus vecais Renārs Grantiņš, kurš līdz šim startējis tikai jaunatnes līmeņa sacensībās, tostarp iegūstot 8. vietu Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Sanktmoricā 2020. gada janvārī. Lielāka pieredze 22 gadus vecajam Dāvim Kaufmanim, kurš gan pērnā gada nogalē savainojuma dēļ oficiālos mačos nestartēja. Toties savā karjerā Dāvis Kaufmanis braucis ne tikai Eiropas, bet arī Pasaules kausā un aizvadītā gada janvārī Īglsā kopā ar brāli Lauri Kaufmani, Ivo Danu Kleinbergu un Arni Bebrišu kļuva par pasaules junioru čempionu četriniekos.

Skeletonā Latviju pārstāvēs mūsu jaunie Siguldas skeletona akadēmijas audzēkņi. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 15 valstu pārstāvji ne tikai no Eiropas, bet arī no ASV, Malaizijias un Ķīnas. Skeletonā startēs arī Igaunija, ko šajā sezonā pārstāv Dārta Zunte, savukārt Anna Saulīte – Austriju.

Skeletonā vīriešiem pēc sezonas četriem posmiem līderis Eiropas kausā ir vācu sportists Sedriks Reners, Latvijas jaunie skeletonisti – trešajā un ceturtajā desmitniekā. Sievietēm pirmā ir ASV sportiste Mistika Ro, Marta Andžāne ir 18. vietā, pārējās mūsu jaunās sportistes – trešajā desmitniekā. Bobslejā sievietēm monobobu ieskaitē pirmā ir vāciete Maurīne Cimmere, sieviešu divniekos līdere ir Šveices veterāne Martina Fontanīve.

Atbalstītāji automašīnas aicināti novietot:

 • stāvlaukumā pie mākslu skolas “Baltais flīģelis”;
 • stāvlaukumā pie kempinga “Siguldas pludmale” Peldu ielā 2;
 • stāvlaukums pie Siguldas Svētku laukuma;
 • stāvlaukumā pie Siguldas pils kvartāla;
 • stāvlaukumā Pils ielā pie Krišjāņa Barona pieminekļa;
 • stāvlaukumā pie kultūras centra “Siguldas devons”;
 • stāvlaukumā Raiņa ielā 3.

Ierobežotā daudzumā automašīnu stāvēšanai būs iespējams novietot:

 • pie bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” (zāliena teritorijā);
 • Stacijas ielas posmā no Rīgas līdz Allažu ielai dzelzceļa pusē;
 • bobsleja un kamaniņu trases pakājē Peldu ielā;
 • Peldu ielas kreisajā pusē posmā no Siguldas Pilsētas trases līdz bobsleja un kamaniņu trasei.

Sacensību norisi būs iespējams vērot video tiešraidē tīmekļa vietnē www.bobslejs.lv. Plašāka informācija par sacensību norisi pieejama Latvijas bobsleja un skeletona federācijas tīmekļa vietnē un sociālo tīklu vietnē “Facebook”.