3. septembrī Siguldā norisināsies gada lielākais notikums Latvijas riteņbraukšanā – 33. “Elektrum” Vienības brauciens. Visi aktīva dzīves veida cienītāji aicināti piedalīties vērienīgajā velo notikumā, izvēloties kādu četrām distancēm – Tautas, Retro Velo, Sporta šosejas vai MTB. Tikmēr otro gadu pēc kārtas dienu iepriekš – 2. septembrī – notiks bērnu Vienības brauciens.

“Elektrum” Vienības brauciens šogad atzīmē savu 33. gadskārtu. Arī šogad brauciena rīkotāji parūpējušies par grandioziem svētkiem divu dienu garumā, aicinot piedalīties visa vecuma un sportiskās gatavības cilvēkus, kam sirdij tuva kopības sajūta un vēlme kustēties svaigā gaisā.

Velo svētkus otro gadu pēc kārtas ievadīs Vienības bērnu braucieni, piedāvājot jaunākajiem velo braucējiem aizraujošas trases un veicināšanas balvas. Centrālā Vienības brauciena diena būs 3. septembris. Sacensību centrs atradīsies Siguldas Svētku laukumā, kur notiks arī dažādas aktivitātes, tostarp tirdziņš, darbosies sponsoru pilsētiņa un ikviens varēs nofotografēties uz apbalvošanas skatuves, no kuras paveras skats uz vienu no ainaviskākajām vietām Latvijā – Gaujas senieleju.

Velobraucējiem būs piespēja startēt četrās dažādās distancēs, kas katra ir unikāla un piemērota dažādām auditorijām. Kā katru gadu, arī šogad centrālā distance būs Tautas brauciens. Distances garums nedaudz pārsniegs 40 kilometrus, trasei vedot Allažu virzienā, kam sekos ceļš uz Inčukalnu, Sēnīti, Murjāņiem, Raganu, Turaidu un pēc Gaujas kalna pievarēšanas – atgriešanās Siguldā.

Asāku izjūtu cienītājiem lieliska būs MTB distance, kas vedīs pa Gaujas senielejas skaistajām takām, kā arī meža ceļiem, pļavām un platākiem grants vai asfalta seguma ceļiem. Šosejas riteņbraukšanas amatieriem un profesionāļiem lieliski piemērots būs ainaviski skaistais Sporta šosejas brauciens. Tā garums sasniegs 133 kilometrus.

Tie velobraucēji, kuriem par ātrumu daudz būtiskāks ir nesteidzīgs brauciens draugu un domubiedru kompānijās skaistos tērpos un ar ekskluzīviem velosipēdiem, varēs izvēlēties Retro Velo distanci. Tajā šogad būs divas trases – 29 un 45 kilometru garumā. Trases būs ar kontrolpunktiem, kuros braucēji varēs baudīt gardus ēdienus un dzērienus elegantas mūzikas pavadībā.

Pieteikšanās “Elektrum” Vienības braucienam norisinās tīmekļa vietnē www.velo.lv, kur apskatāmas arī distanču kartes un pasākuma plašāks apraksts.

Pasākums tiek organizēts ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu. Reģistrējoties ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti

Sacensību norises laikā gaidāmi arī satiksmes ierobežojumi:

Sacensību centra un koridoru izbūve uz Gaujas, Cēsu, Poruka un Līvkalna ielām tiks veikta 1. un 2. septembrī, kas var radīt ierobežojumus automašīnu un gājēju kustībā.

Satiksme slēgta:

2. septembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00:

 • Cēsu iela posmā no Raiņa ielas līdz Svētku laukumam;
 • Lāčplēša iela posmā no Leona Paegles ielas līdz Jāņa Poruka ielai;
 • Jāņa Poruka iela;
 • Leona Paegles iela no Lāčplēša ielas līdz Svētku laukumam.

3. septembrī:

 • Siguldas kalns un Turaidas kalns (autoceļš P8 posmā Sigulda–Turaida) no plkst. 9.50 līdz 10.05 un no plkst. 12.00 līdz 17.00;
 • Cēsu iela no plkst. 8.00 līdz 17.30;
 • Lāčplēša iela posmā no Leona Paegles ielas līdz Jāņa Poruka ielai no plkst. 8.00 līdz 17.30;
 • Jāņa Poruka iela no plkst. 9.50 līdz 10.05 un no plkst. 12.00 līdz 17.00;
 • Leona Paegles iela posmā no Lāčplēša ielas līdz Svētku laukumam no plkst. 11.30 līdz 17.00;
 • Līvkalna iela posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Skolas ielai no plkst. 12.00 līdz 14.30;
 • Pils iela posmā no Raiņa ielas līdz Baznīcas ielai no plkst. 12.00 līdz 14.30.

Īslaicīgi uz braucienu laiku satiksme tiks slēgta vai ierobežota:

Sporta brauciena laikā (starts plkst. 10.00 Cēsu un Raiņa ielas krustojumā):

 • Siguldā – Raiņa iela–Dārza iela–Nītaures iela–Vidzemes šoseja (A2) plkst. 9.50–10.10;
 • ārpus Siguldas – plkst. 10.00–13.15 maršrutā Sigulda–Augšlīgatne–Nītaure–Zaube–Ķeipene–Suntaži–Mālpils–Allažmuiža–Allaži–Inčukalns–Sēnīte–Murjāņi–Ragana–Turaida–Sigulda.

MTB brauciena laikā (starts plkst. 12.10 Cēsu un Raiņa ielas krustojumā):

 • Siguldā Raiņa iela–Pils iela–Šveices iela–Kalna iela–Lorupes ceļš no plkst. 12.00 līdz 12.30.

Tautas brauciena laikā (starts plkst. 14.00 Cēsu un Raiņa ielas krustojumā):

 • Siguldā – Raiņa iela–Pils iela–Šveices iela–Noliktavu iela–A2 šoseja no plkst. 13.50 līdz 14.30;
 • ārpus Siguldas – no plkst. 14.00 līdz 17.00 maršrutā Sigulda–Sēnīte–Murjāņi–Ragana–Turaida–Sigulda.

Satiksme tiks atjaunota, sekojot dalībnieku plūsmai trasē.

Retro distances laikā (starts plkst. ~14.20 pie Spieķu parka):

 • Siguldā Cēsu iela–Raiņa iela–Pils iela–Līvkalna iela–Televīzijas iela–Nurmižu ceļš no plkst. 14.20 līdz 14.40.

Laika posmā no plkst. 12.00 līdz 14.30 nebūs iespējams ar transportlīdzekļiem piekļūt stāvlaukumam Pils ielā pie Siguldas pils vai izbraukt no tā.