Datums:
Adrese:

Sestdien, 10. decembrī, plkst. 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” notiks mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas pirmizrāde – Baiba Jukņeviča “Rūķi” viencēliena luga bērniem.

Izrādes režisore ir Ārija Liepiņa-Stūrniece, skatuves kustība/deja – Madara Luīze Muzikante, māksliniece – Zinaīda Ceske. 

Izrādes apraksts: Tuvojas Ziemassvētki. Rūķu darbnīcā tiek darinātas dāvanas bērniem. Kādā brīdī, kad rūķi izgājuši, ierodas ļaunais mājas gariņš Minks. Viņš izložņā visus stūrus, samaina vietām rūķu darbarīkus, beigās atrod cepumu dozi, izēd to un aizmūk. Kāpēc viņš tā dara? Viņam apnicis dzīvot pie cilvēkiem, kur viss ir kārtīgs, pareizs. Garlaicīgi. Bet rūķīši ir pilnīgā nesaprašanā par notikušo viņu darbnīcā. Ierodas rūķu policija. Sākas iztaujāšanas un nedarbnieku meklēšana, jo par sastrādāto ir jāsaņem sods. Bet Minks veikli visu noveļ uz trim čaklākajiem rūķīšiem. Viņaprāt, tā ir jautrāk. Taču jautrība beidzas, kad meli nāk gaismā, Minks atkal paliek viens un bez draugiem. Bet Ziemassvētku laiks ir mīlestības, gaismas un piedošanas laiks. Minka atzīšanos, solījumu vairāk neapmelot citus un lūgumu neatstāt viņu vienu visi uzklausa un piedod. Kā saka Sniegavīrs: “Labi, ka viss labi beidzās! Būs skaisti Ziemassvētki!”

Ieeja – bez maksas.