Datums:
Adrese:
  • Siguldas novada pie Mores, Inčukalna un Krimuldas Tautas namiem
Kontakti:

26. februārī ikviens aicināts kopā ar Siguldas novada folkloras kopām apgūt Meteņdienas tradīcijas. No plkst. 12.00 Mālpils folkloras kopa “Mālis” aicinās iet rotaļās, meklēt zeltas pogas pie Mores Tautas nama, no plkst. 12.00 pie Krimuldas Tautas nama ar tradīcijām dalīsies Lēdurgas Kultūras nama folkloras kopa “Putni”. Savukārt no plkst. 14.00 pie Inčukalna Tautas nama tradīcijas varēs apgūt kopā ar Lēdurgas Kultūras nama folklora kopu “Putni”, Allažu Tautas nama bērnu un jauniešu folkloras kopu “Tiptaiņi” un Mālpils folkloras kopu “Mālis”.

Meteņdienas laikā būs gan lielīšanās, gan vizināšanās, gan kurmju dzīšana, gan citas aktivitātes. Lai izjustu svētku latvisko noskaņu, pasākuma apmeklētāji aicināti vilkt ķekatnieku tērpus, ģērbties silti un ērti, lai var velties pa kupenām, kā arī paņemt ragaviņas vai citus braucamrīkus, jo kurš tālāk aizšļūks, tam visveiksmīgākais gads.

Savukārt Turaidas muzejrezervātā līdz 6. martam apskatāma tematiskā brīvdabas izstāde “Gadskārtu svētki Meteņi – jauna gada sākums”. Izstādi veido stāsts par to, kā jau vairāk nekā 30 gadus Meteņi tiek svinēti Turaidas muzejrezervātā. Izmantojot QR kodu, apmeklētāji var noskatīties video ar dažādu gadu Meteņu svinību mirkļiem, kas aicina dziedāt, dejot un uzzināt daudz interesantas un noderīgas tradīcijas. Izstādes apmeklētājus sagaida muzejpedagoģes Margitas Porietes veidotie Meteņu vecīši, bet muzikālo noformējumu veido Kaspars Tobis. Kopā ar Turaidas Meteņa vecīšiem iespējams nofotografēties, izdziedāt Meteņa dziesmu un ieturēt pikniku.

Meteņi ir latviešu pavasara gaidīšanas svētki – viduspunkts starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Meteņu svinēšanā ir saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas. Mūsu senči ticēja, cik labi un aktīvi nosvinēsi Meteņus, tik labvēlīgs un veiksmīgs būs nākamais gads.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv