Datums:
Adrese:
  • Siguldas DEVONS, Pils iela 10, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Cenas:

Biļetes cena – 5 EUR

Biļetes

“Āigast aigõ. No laika laikā” – tā sauc koncertuzvedumu, kurš būs skatāms “Siguldas devonā” 2. jūnijā plkst.17.00. Tajā lībiešu tautasdziesmas iegūs jaunu – dejas skanējumu, ko radījusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Horeogrāfijas katedras maģistrantūras studente Līga Indriksone.

“Kur tu biji vakar? Kur tu būsi rīt? Laika ritums ir jūtams un jaušams, bet tā notikumi nav nedz iemauktos iejūdzami, nedz dzenami vai skubināmi. Laika ceļš – garš un līkumots, ar zudībām, mīšanos, sajaukšanos un dažreiz arī atgriešanos,” tā savu satikšanos ar lībiešu kultūras mantojumu raksturo koncertuzdevuma autore. “Reizi pa reizei vēsture mēdz piedzimt no jauna – stāstos, sapņos, vīzijās un pieskārienos tai netveramajai aizgājībai. Atliek vien aizvērt šodienības aizkarus un iegrimt dziļāk. Un caur seno radīt no jauna.”
Koncertuzveduma “Āigast aigõ” jeb “No laika laikā” pamatā ir Saulkrastu kora “Anima” koncertprogramma “Līvu sasaukšanās”, kurā lībiešu tautasdziesmas ieguvušas īpašu skanējumu komponistu Uģa Prauliņa, Edgara Beļicka, Laimas Jansones, Julgī Staltes un Lauras Leontjevas radītajā mūzikā. Lībiešu kultūras mantojuma un komponistu radītās mūzikas iedvesmota, horeogrāfe koncertuzvedumā veido savus stāstus. Stāstus dejas valodā, savienojot seno, nedaudz mītisko lībiešu valodu ar 21. gadsimta dejas ritējumu.

Koncertuzvedumu izdejos Latvijas Universitātes TDA “Dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancis”, kolektīvu mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis. Dejas valodu papildinās Kaspara Bērziņa teksti, diplomdarba vadītājs – horeogrāfs Jānis Purviņš.