Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieeja koncertā – 20 līdz 25 eiro, ar Siguldas novada ID karti 20% atlaide,  daudzbērnu ģimenēm -40%. Koncerta dienā atlaides netiek piemērotas. Ieejas biļete koncertā nav jāiegādājas līdz 7 gadu vecumam, ja bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasē. 

Biļetes

Siguldas novada Kultūras centra “Siguldas devons” 5. sezona sāksies vērienīgi! 9. septembrī plkst. 19.00 sezonu atklās dziedātāja Aija Andrejeva un grupa “Very Cool People” jaudīgā koncertprogrammā “Vudstokas renesanse”. Īpašie viesi no Lietuvas grupa “Antikvariniai Kašpirovskio dantys”.

Koncertprogramma “Vudstokas renesanse” ir veltījums leģendām – Dženisai Džoplinai, Džimijam Hendriksam un Džimam Morisonam. Mūziķiem, kuri atstājuši neizdzēšamu iespaidu uz 20. un 21. gadsimta mūziku – gan roku un džezu, gan arī akadēmisko mūziku. Līdz ar to koncertprogramma ir ne vien izklaidējoša, bet arī izglītojoša. Gados jaunāki klausītāji ar tās palīdzību iepazīs leģendārus skaņdarbus, bet vecāki klausītāji atcerēsies jaunību un seksuālo revolūciju.

Grupa “Very Cool People” radījusi jaunus, mūsdienīgus un aizraujošus Dženisas Džoplinas, Džimija Hendriksa un Džima Morisona dziesmu aranžējumus savam astoņu cilvēku sastāvam kopā ar lielisko dziedātāju Aiju Andrejevu, kurai ar izpildāmajām dziesmām ir arī spēcīga emocionālā sasaiste.

“Dženisa Džoplina bija tīrradnis, absolūts sajūtu cilvēks, nepareiza it visā, ko darīja, jo darīja ar sirdi un pret sistēmu,” saka Aija. “Kad es biju maza meitene, teicu tētim, ka gribu dziedāt, un viņš man atbildēja: “Kad varēsi nodziedāt kaut vienu dziesmu kā Dženisa Džoplina, mēs parunāsim par tavu dziedāšanu.” Tā nu es, tēta ietekmēta, sāku klausīties Dženisu un iemīlēju viņu. Viņas balsi, viņas personību. Pateicoties Dženisai, sapratu, cik patiesībā mazsvarīga ir ārējā fasāde, jo mūzika un stāsts runā pāri visam. Manī vienmēr dzīvojusi doma, ka jāuztaisa programma ar mīļākajām Džoplinas dziesmām. Tagad jūtu, ka ir īstais laiks un varēšana to tik tiešām realizēt. Izstāstīt šīs meitenes stāstu no sevis un ar viņas dziesmām.”

Jaunajā koncertprogrammā “Vudstokas renesanse” Džoplinas dziesmu repertuārs papildināts ar Džimija Hendriksa un Džima Morisona dziesmām, arī instrumentālajām kompozīcijām, radot papildu ekskursu populārajai mūzikai tik vēsturiskajā laikaposmā. Paralēli Aijai Andrejevai koncertprogrammā dzied arī spēcīgās balss īpašniece, grupas tromboniste Laura Rozenberga.

Grupai “Very Cool People” ir liela pieredze aranžēšanā un koncertu producēšanā. Izdoti jau septiņi albumi un aranžētas daudzas koncertprogrammas. Tajā skaitā arī albumam “Funkology” veidotā, kurā bija iekļauti 15 fanka leģendu skaņdarbu aranžējumi, ko atzinīgi novērtēja gan kritiķi, gan klausītāji, gan starptautiski profesionāļi – leģendārā fankmūziķa Džordža Klintona un grupas “Funkadelic” pārstāvji.

Grupas pamatsastāvā muzicē Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Jēkabsons (tenora saksofons), Laura Rozenberga (trombons), Kristaps Lubovs (baritona saksofons), Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Jānis Olekšs (bass), Andris Buiķis (sitamie instrumenti).

Īpašie viesi būs grupa no Lietuvas “Antikvariniai Kašpirovskio dantys”. Apvienojot Baltijas, Balkānu, Latino, čigānu, regeja, orķestra, polkas, post-punk un mariachi mūzikas stilus unikālā skanējumā, viņu mūzika un dziesmu vārdi ir enerģiski paciāljoši, ironiski un brīvi no aizspriedumiem. “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” ieguva atpazīstamību jau ar savu debijas albuma izdošanas 2015. gadā. Viņu hits “Į Venesuelą” iekaroja Lietuvas mūzikas topus un kļuva plaši klausīts Venecuēlā.

Saistītā informācija

Kultūras centrs “Siguldas devons”