Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P. 9.00 – 17.00
O. 9.00 – 17.00
T. 9.00 – 17.00
C. 9.00 – 17.00
Pk. 9.00 – 17.00
Se. 9.00 – 17.00
Sv. 9.00 – 17.00

Cenas:

Izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā

No 9. janvāra līdz 26. februārim Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma Aivara Gulbja un Bārbalas Gulbes izstāde “ES ESMU. ES”. Izstādes atklāšana norisināsies 12. janvārī plkst. 15.00.

Janvārī, pirms 90 gadiem Vidzemes novadā, piedzima sīks zēns, kuram tika dots vārds Aivars. Jau bērnībā iepazinis un iemīļojis dabu, harmoniskajā Leontīnes un Mārtiņa Gulbja ģimenē izauga mākslinieks, kurš visu mūžu ar savu mākslu kalpoja skaistajam un cildenajam gan dabā, gan cilvēku saskarsmē. 

Ir nodzīvots garš mūžs. Ir nodzīvots darbīgs tēlnieka mūžs. Par to ir daudz runāts, rakstīts un lasāms arī šeit, izstādē, redzamajā grāmatā “Gulbja spārni”. Siguldā eksponēta neliela kolekcija Aivara Gulbja skulptūru – darinātas marmorā, bronzā, metālā. Un līdzās tepat – stiklā realizētie meitas Bārbalas Gulbes darbi. Visi viens otru papildinoši estētiskajā un ētiskajā pasaules tvērumā. Tāpat kā tēvs, arī Bārbala ierosmi jaunradei rod dabā, dzimtajā ainavā. Viņa kā māksliniece vistiešākajā nozīmē izaugusi tēvzemē. Abu mākslinieku ceļi ir līdztekus ritoši, veltīti Latvijai.

Kā reiz atzina mākslas zinātniece Ruta Čaupova: “Bārbala, kura ir viena no trim bērniem Gulbju ģimenē, ir vistuvākā Aivara kustībā esošajām, uz viena punkta nobalansētajām skulptūrām.” Arī izstādītie Bārbalas Gulbes stikla darbi nav statiski ne formas, ne krāsu gammas niansēs.