Datums:
Adrese:
  • Siguldas pilsēta un novads
Kontakti:

Šogad jau četrpadsmito reizi visā Latvijā norisināsies akcija “Satiec savu meistaru”. Tās laikā no 8. līdz 10. aprīlim savu darbnīcu durvis ikvienam interesentam vērs arī Siguldas novada tradicionālo prasmju meistari – tautas lietišķās mākslas meistari un amatnieki.

8. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 kultūras centrā “Siguldas devons” kopā ar tautas lietišķās mākslas studijas “Sigulda” dalībniecēm varēs apgūt aušanu. Maksimālais dalībnieku skaits aušanas meistarklasē ir 10 personas. Papildu informācija, sazinoties ar Lailu Šteinbergu (e-pasta adrese taurenitis123@inbox.lv, tālruņa numurs 26589412).

8. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 13.00 un 9. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 12.00 Siguldas pils kvartālā varēs apmeklēt Siguldas spieķa darināšanas darbnīcas. Meistares Antras Plavgo vadībā dalībniekiem būs iespēja radīt pašiem savu Siguldas spieķīti. 8. aprīlī dalībai meistarklasē aicinātas pieteikties izglītības iestādes, katras klases darbošanās ilgums būs viena stunda. Savukārt 9. aprīļa nodarbībai maksimālais dalībnieku skaits ir sešas personas. Papildu informācija, sazinoties ar Siguldas novada Kultūras centra direktori Jolantu Borīti (e-pasta adrese jolanta.borite@sigulda.lv, tālruņa numurs 26198322). Lai piedalītos meistarklasē Siguldas spieķa darināšanas darbnīcā, vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi kultura@sigulda.lv.

8. aprīlī no plkst. 15.00 līdz 19.00 un 9. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 19.00 Mālpils Kultūras centrā interesenti varēs apmeklēt nodarbību “Aušanas tehnika dubultaudumā skalos”, ko vadīs tautas lietišķās mākslas studijas “Urga” meistare Lauma Krastiņa. Maksimālais dalībnieku skaits nodarbībā ir piecas personas. Papildu informācija, sazinoties ar Ingunu Sīmansoni (e-pasta adrese ingunasimansone@inbox.lv, tālruņa numurs 26686676).

9. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 12.00 Siguldas Valdorfa bērnudārzā Jāņa Poruka ielā 11 norisināsies Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas nodarbība “Tamborēšanas tehnikas izmantošana priekšmetu darināšanā” Maritas Špickopfas vadībā. Maksimālais dalībnieku skaits ir 10 personas. Papildu informācija, sazinoties ar Alīdu Lindi (e-pasta adrese alida.linde@inbox.lv, tālruņa numurs 29104207).

9. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” interesentus gaidīs tautas lietišķās mākslas studijas “Sigulda” meistare Leontīne Bērziņa un aicinās apgūt jaunas iemaņas nodarbībā “Adīšana ar noceltiem valdziņiem”. Maksimālais dalībnieku skaits nodarbībā – 10 personas. Papildu informācija, sazinoties ar Lailu Šteinbergu (e-pasta adrese taurenitis123@inbox.lv, tālruņa numurs 26589412).

9. un 10. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 “Baltu rotu” darbnīcās Siguldas pils kvartālā ikviens aicināts piedalīties meistarklasē “Uzpin savu Nameju!”. Nodarbību vadīs meistars Normunds Vanags. Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 10 personas. Dalības maksa meistarklasē – 45 eiro (kulona izgatavošana) un 60 eiro (gredzena izgatavošana). Dalības maksā iekļauts viss nepieciešamais, lai pēc dažu stundu darba meistarklases dalībnieks ar paša darināto sudraba rotu varētu rotāties. Apmeklējot nodarbību divatā vai kuplākā skaitā, meistarklases apmeklējumam tiek piemērota atlaide. Papildu informācija, sazinoties ar Andu Bucenieci (e-pasta adrese anda@balturotas.lv, tālruņa numurs 29295142).

10. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Krimuldas vidusskolā ciemos aicina tautas lietišķās mākslas studijas “Krimulda” dalībnieces. Meistarklasē “Josliņu rakstu veidošanas paraugdemonstrējumi audu rakstotā ripsa tehnikā” tiks demonstrēta paklāju aušana no otrreizējiem materiāliem pārstaipu dreļļa tehnikā ar diviem krāsu audiem. Maksimālais dalībnieku skaits – 10 personas. Papildu informācija, sazinoties ar Lailu Šteinbergu (e-pasta adrese taurenitis123@inbox.lv, tālruņa numurs 26589412). Lai piedalītos meistarklasē, vēlama iepriekšēja pieteikšanās.

Akcijas “Satiec savu meistaru!”, kas norisinās kopš 2009. gada, būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv