Datums:
Adrese:
  • Pils iela 10, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Cenas:

Ieejas biļešu cena no 18 līdz 25 eiro. 

Biļetes

2023.gada 21.septembrī Mūzikas namā Daile solisti Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels pirmatskaņos Jāņa Lūsēna programmu ar Austras Skujiņas dzeju “VIOLETS”. 

Programmā “Violets” skanēs dažādos laikos rakstītas Jāņa Lūsēna dziesmas, kurās jaušamas Austras Skujiņas dzejas visdažādākās nianses – gan kluss slavinājums mīlestībai, gan temperamentīga bravūra, mēģinājumi izrauties no ikdienišķā, arī rezignēta samierināšanās. Zigfrīda Muktupāvela vijoles spēle un balss, kā arī džeza trio Jāņa Lūsēna vadībā, jebkuras gradācijas padarīs vēl izteiksmīgākas. 

Pirmā tikšanas komponistam Jānim Lūsēnam un tajā laikā jaunajai dziedātājai Ancei Krauzei notika 1999. gadā, kad Liepājas teātrī tika iestudēta rokopera “Kaupēn, mans mīļais”. Šī darba iestudēšanā tika iesaistīti daudzi jaunie un talantīgie liepājnieki, to vidū no zināmākajiem – Mārtiņš Freimanis un Ance Krauze. Ance tika pamanīta savas zemās, spēcīgās balss un suitu temperamenta dēļ. Sekoja pirmā sadarbība ar Raimondu Paulu, savukārt Jānis Lūsēns uzrakstīja jaunu mūziklu “Neglītais pīlēns”,  kurā Ancei Krauzei nu jau bija atveltīta galvenā loma. 

Ar komponistu Jāni Lūsēnu, kā arī māksliniekiem Anci Krauzi un Zigfrīdu Muktupāvelu “Mūzikas namam Daile” veidojusies sadarbība dažādās koncertprogrammās jau kopš Dailes nama pirmsākumiem, jau 15.gadu garumā. Pirms vairākiem gadiem Jānis Lūsēns radīja Ziemassvētku dziesmas Zigfrīdam Muktupāvelam un Ancei Krauzei, bet šogad abi mākslinieki atkal satiksies Austras Skujiņas dzejas programmā “Violets” ar mūzikas autoru pie klavierēm.

Koncertprogrammu izpilda:

Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels, pie klavierēm Jānis Lūsēns. 

Piedalās mūziķi Jānis Lūsēns jun.(basģitāra), Harijs Gūtmanis (sitaminstrumenti).

Saistītā informācija

Kultūras centrs “Siguldas devons”