Datums:
Adrese:
Kontakti:

22. jūlijā Anšlava sporta dienas ietvaros norisināsies pirmais “Anšlava šaha turnīrs”.

Anšlavs Eglītis iemācījās šaha spēli skolas gados. 1925.gada 5.aprīlī Anšlavam ir vēl 18 gadu, bet jau ir zināšanas, kas ir Budapeštas gambīts. Ārstējot tuberkulozi Šveices kalnu kūrortā, kur stundām ilgi guļot uz sanatorijas lažas var raudzīties Alpu sniegotajās galotnēs, Anšlavs sastop francūzi, šaha meistaru Andrē Šeronu (Andre Cheron), kurš arī slimoja ar šo pašu slimību. Kalnu gaiss dziedināja abus! Šerona iespaidā šaha spēle kļuva par vienu no Anšlava kaislībām mūža garumā. Pilnīgi droši var teikt, ka Anšlavs ir viens no labākajiem šahistiem starp latviešu rakstniekiem.

Nolikums:

1. Sacensības rīko Anšlava Eglīša ekspozīcija sadarbībā ar Siguldas šaha klubs.

2. Turnīrs notiek 2023. gada 22. jūlijā Inciema parkā pie Inciema torņa laikā no pulksten 10.00 līdz 16.00. Pieteikšanās līdz 20.jūlijam, rakstot uz e-pastu siguldachess@gmail.com vai anslavs@sigulda.lv. Dalībnieku reģistrācija 22. jūlijā līdz plkst. 09.50.

3. Reglaments: sacensības notiek pēc Šveices sistēmas 7 kārtās, FIDE noteikumi. Apdomas laiks 8 min. uz visu partiju + papildus 3 sekundes par katru gājienu.

Vietu dalīšanas gadījumā augstāku vietu nosaka pēc:

1) uzlabotā Buholca koeficienta,

2) Buholca koeficienta, 3) RST (reitinga sasnieguma turnīrā).

4. Turnīra vadība: galvenā tiesnese Sandra Harlinska, e-pasts siguldachess@gmail.com, mob.t. +371 29460363, tiesnesis Visvaldis Gercāns.

5. Aicināti piedalīties visi Anšlava Eglīša daiļrades cienītāji. Dalībnieku skaita ierobežojums – 40 dalībnieki. Nav dalības maksas.

6. Apbalvošana. Tiek apbalvoti 1.- 3. vietu ieguvēji ar medaļām un diplomiem.

7. Turnīra laikā būs pieejami 2 šaha galdiņi spēlēm šaha entuziastiem , kas nepiedalās turnīrā.