Datums:
Adrese:
Kontakti:

13. aprīlī Guntars Godiņš uz sarunu ciklā “[Ie]nāc literatūrā” aicinājis tulkotāju Māru Poļakovu. Saruna par Ukrainas atgūto vēsturi, par miera un karalaika literatūru. Tāpat kā iepriekš, tikšanās notiks plkst. 18.00 Siguldas Jaunajā pilī un tiešsaistē Siguldas Devona facebook lapā.

“Vēsture tagad tiek ne tikai rakstīta no jauna – tā tiek pārrakstīta ukraiņu valodā,” tviterī kara otrajā nedēļā rakstījis ukraiņu rakstnieks, dzejnieks, tulkotājs un aktīvists Serhijs Žadans. Māra Poļakova ir viena no nedaudzajiem tulkotājiem no ukraiņu valodas, pateicoties kurai latviski varam lasīt Serhija Žadana, Tamāras Horihas Zerņas u.c. darbus. “Jūs droši vien atceraties 2014. gadu, kad Maidanā sāka nest nošautos, un visa tauta skandēja – varoņi nemirst. Literatūra ir veids, kā varoņi nemirst, kā nemirst varonība, kā nemirst tas, kas ir dārgs un svēts. Serhija Žadana “Mezopotāmijā” ir viens dzejolis, kur viņš ir pateicis to, ko, man liekas, neviens pasaules dzejnieks nekad nav uzdrošinājies pateikt: “Dzejniekam ir jāspēj ar saviem vārdiem apturēt asiņošanu.” Tas ir tas viņa patoss. Lūk, cik stipri ir vārdi un dzeja,” saka Māra Poļakova.

Māra Poļakova tulko no krievu, vācu, angļu, sengrieķu, latīņu, jidiša, ivrita un ukraiņu valodas. Tulkojusi vairākus pazīstamus ārvalstu literāros darbus, kā arī piedalījusies jaunā Bībeles tulkojuma izstrādē.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām Siguldas Jaunajā pilī (Pils ielā 16) plkst. 18.00. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm. Sarunu cikls tiek filmēts un pārraidīts tiešsaistē Siguldas Devona facebook lapā.

Ieeja pasākumā atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.