Datums:
Adrese:
  • Šveices iela 19, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:

6. septembrī  plkst. 17.20 Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis” ikviens aicināts apmeklēt mākslinieces Ērikas Kumerovas gleznu izstādes “Kustībā” atklāšanu. Izstāde būs skatāma no 1. līdz 25. septembrim darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst.10.00 līdz 14.00.

Māksliniece dzimusi 1973. gadā, Rīgā. Beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, studējusi mākslu Humboldta Universitātē Kalifornijā. Savā radošajā darbībā Ērika ir piedalījusies 60 grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Gruzijā, ASV un sarīkojusi 24 personālizstādes. Māksliniece ir darbojusies arī interjera, tekstila dizaina un keramikas jomā, taču kopš 2010. gada māksliniece ir pilnībā nodevusies tikai glezniecībai. Ē. Kumerova savā radošajā darbībā pievērsusies gan neskaitāmām dabas studijām, gan abstraktajai glezniecībai. Gleznotāja ir aktīva plenēru dalībniece.

Izstādē “Kustība” ir eksponētas gleznas, kas galvenokārt tapušas plenēros gleznojot brīvā dabā dažādus motīvus. Mākslinieces rokraksts atspoguļo bagātīgu kolorītu, veiksmīgu kompozīciju, veiklu tehniku lielu dabas un dzīves mīlestību.

Ē. Kumerovas gleznas atrodas Jūrmalas pilsētas muzeja kolekcijā, Ventspils muzeja kolekcijā, Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijā, muzeja “Sēlija” kolekcijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Somijā, Krievijā, Ukrainā, Norvēģijā, Anglijā, Vācijā, ASV un citviet. Ērika ir Jūrmalas Mākslinieku biedrības biedre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

1996. gadā gleznotāja saņēma apbalvojumu – Humboldta Universitātes Kalifornijā stipendiju studijām gada garumā. 2021. gadā Ērika tika nominēta Jāzepa Pīgožņa balvai Latvijas ainavu glezniecībā.

Gleznas iespējams iegādāties, zvanot māksliniecei pa tālruņa numuru 26323709, vai rakstot uz epasta adresi erika.kumerova@gmail.com.