Datums:
Adrese:
Kontakti:

Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” 23. novembrī plkst. 19.00 notiks klavierspēles skolotājas Dainas Skaidrītes Samtas jubilejas vakars. Sveicot skolotāju jubilejā, muzicēs viņas kolēģi, absolventi un audzēkņi.

Par mūža ieguldījumu mūzikas pedagoga darbā un kultūrvēsturiskā mantojuma apkopošanā un popularizēšanā 2018. gadā saņemta Siguldas novada pašvaldības Atzinība un pašvaldības augstākais apbalvojums “Siguldas novada Goda novadnieks”.

Pateicoties Samtu ģimenes personiskajām saitēm ar izcilo latviešu komponisti Lūciju Garūtu, atzīmējot komponistes simtgadi, 2002. gadā toreizējā Siguldas mūzikas skolā tika aizsākts jauno pianistu konkurss. Jau 20 gadus tiek pulcināti dalībnieki no visas Latvijas un ārzemēm, popularizējot Lūcijas Garūtas daiļradi. Lielākajai daļai izdevniecībai “Musica Baltica” izdotajiem Garūtas nošu krājumiem sastādītāja un redaktore ir Daina Samta.

Daina Skaidrīte Samta mākslu skolā strādā jau 60 gadus. Viena no spilgtām skolas vizītkartēm ir jau piekto gadu desmitu notiekošais Dainas Samtas lolojums – tradicionālais “Zēnu koncerts” Māmiņdienā. 2014. gadā viņa bijusi līdzautore klavierspēles apmācības grāmatai “Klavierspēle iesācējiem”.

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Daina veikusi kvalitatīvu un pamatīgu pētījumu par 18. un 19. gadsimta vēsturi Siguldā, izdodot grāmatu “Bēthovens un Sigulda”. Tā vēsta par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem, kas apliecina Siguldas īpašnieku dzimtas tiešo saikni ar diženo komponistu Ludvigu van Bēthovenu.

Ilgajos darba gados skoloti un līdz absolvēšanai sekmīgi aizvadīti audzēkņu simti mūzikas teorijas priekšmetos, gan vairāki desmiti jauno pianistu, no kuriem daudzi darbojas mūzikā un izglītībā, būdami labi zināmi Latvijā un arī ārzemēs.

Visi laipni aicināti 23. novembra vakarā Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”, lai svinētu skolotājas Dainas Samtas skaisto, apaļo dzīves jubileju un teiktu paldies par daudzpusīgo un bagāto ieguldījumu mākslu skolai “Baltais flīģelis”.

Ieeja koncertā ir bez maksas.