Datums:
Adrese:
  • Siguldas novada kultūras centrā "Siguldas devons", Pils iela 10, Sigulda
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Darba laiks:

Izstāde kultūras centra zālē “Silva” apskatāma no 12. augusta līdz 4. septembrim, darba dienās no 11.00 līdz 19.00 un sestdienās no 10.00 līdz 16.00. Sestdien 14. augustā no 15.00 līdz 18.00 mākslinieces gaidīs skatītājus uz tikšanos.

Cenas:

Ieejas maksa izstādē 2,50 euro, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas ir otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi.

Izstāde ”IEELPO, IZELPO!” kultūras centrā Siguldas devons, tiek veidota ar mērķi iepazīstināt novada skatītājus ar divu mākslinieču – Bārbalas Gulbes un Madaras Gulbis radošo veikumu. Katra, pārstāvot dažādas vizuālās mākslas nozares, izstādīs savus mākslas darbus, kas papildinās viens otru izstādes telpā, tādejādi veidojot jaunu, kopēju mākslas tēlu. Izstādē “IEELPO, IZELPO!” būs skatāmi stikla plastikas un glezniecības mākslas darbi.

Mākslinieces ir māsas, dzimušas Rīgā, bet viņu saknes ir meklējamas Krimuldas novadā.

Izstādes nosaukums “IEELPO, IZELPO!” norāda uz ritmiskumu, lietu kārtību, darbību un liek domāt par kustību, dzīvību, dzīvības prieku, tā sajūtu un vienotību ar pasauli. Ieelpa- izelpa ir kā meditācija, koncentrēšanās, paškoncentrēšanās, apzināšanās. Ieelpa un izelpa ir būtiska meditācijas tehnikās. To darot, ir jāvēro sava elpa, jākontrolē, jāvada tā. Mierīga elpa, mierīga sirds, mierīgs prāts.

Ieelpošana un izelpošana ir cilvēka dabīgs, parasti neapzināts stāvoklis, darbība. Ikdienā mēs tam parasti nepievēršam uzmanību. Pamanām to ritma mainības brīžos – steidzoties, piepūloties elpas ritms mainās. Ikdienā mēs nemanām šo elpritmu. Ikdienā mēs nepamanām, kā dzīvojam, kā dzīve katru dienu plūst. Plūst caur mums.

Ieelpa – izelpa tāpat kā ieeja – izeja ir darbība un sadarbība. Šī kustība ir pasaules pamatā, tā ir kā dzīvesveids. Un nav iespējams no šī cikliskuma izvairīties, nepiedalīties tajā.

Ieelpa – izelpa tāpat kā ieeja – izeja ir darbība un sadarbība – mūsu savstarpējā sadarbība ar vidi, ar dabu, ar līdzcilvēkiem.