27. maijā visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā, norisināsies Baznīcu nakts.Tās laikā novadā esošie dievnami – Krimuldas Evaņģēliski luteriskā baznīca, Mālpils Evaņģēliski luteriskā baznīca, Siguldas baptistu draudze un Siguldas katoļu draudze – būs atvērti un gaidīs interesentus, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar baznīcu kultūru un garīgajām vērtībām.

Krimuldas Evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00.

Mālpils Evaņģēliski luteriskā baznīcā būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00. Kopīga Tēvreizes lūgšana dievnamā notiks plkst. 21.00.

Siguldas baptistu draudzē būs atvērts no plkst. 16.00. No plkst. 16.00 līdz 18.00 draudzes pagalmā bērniem notiks radošās un sportiskās aktivitātēs. Vecāki tikmēr varēs uzzināt vairāk par draudzes vēsturi, draudzes aktivitātēm, notikumiem, par ticības jautājumiem. No plkst. 18.00 līdz 20.00 draudzes pagalmā skanēs dzīvā mūzika, ko nodrošinās Daiga Krontāle (vokāls, klavieres), Raitis Viļumovs (ritma ģitāra, perkusijas, vokāls), Reinis Aizupietis (perkusijas), Ivars Meijers (solo ģitāra), Sandijs Aizupietis (vokāls, ģitāra).

Siguldas katoļu draudzē būs atvērta no plkst. 7.00 līdz 22.00. Apskatīšanai būs pieejams informatīvais stends par Svētā Jēkaba ceļu Latvijā. No plkst. 18.00 līdz 22.00 ārpusē pie baznīcas ieejas būs svecītes, kuras var aizdedzināt un nolikt baznīcā pie altāra. Plkst. 20.00 notiks kopīga pārdomu lūgšanu “Gaismas ceļš”, plkst. 21.00 izskanēs Latvijas valsts himna.

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena ir garīgās kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas mēdz būt atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Ar visām baznīcām, kuras piedalās Baznīcu naktī, iespējams iepazīsties šeit. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”.

Saistītā informācija

Krimuldas Evaņģēliski luteriskā baznīca
Mālpils Evaņģēliski luteriskā baznīca
Siguldas Romas katoļu baznīca