Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Izstāde apskatāma Kultūras centra “Siguldas devons” darba laikā.

Cenas:

Ieejas biļešu cena – bezmaksas.

Grāmatu sērijas “Bikibuks” oriģinālilustrāciju izstāde “BikiMETRS” kultūras centrā “Siguldas devons” apskatāma no 11. februāra līdz 26. martam.
BIKIBUKS piedzima 2012. gadā izdevniecībā “Liels un mazs”. Viņa mamma – idejas autore māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejas izlases sastādītāju Inesi Zanderi deva viņam vārdu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot sērijas logo, radīja īsto izskatu: Bikibuks ir mazs ragainis, kas līdzinās atvērtai grāmatiņai. Atrast šo vārdu palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis “Biki-buki”, kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu. Jaunradītais vārds kļuva arī par sugas vārdu latviešu valodā – par bikibuku tiek dēvēta katra mazā kabatas formāta grāmatiņa.

Piecu gadu laikā, kamēr tapa šī sērija, ir notikušas vairākas BIKIBUKA oriģinālilustrāciju izstādes, tomēr visam sērijas grāmatu kopumam veltītā plašā izstāde pirmoreiz bija apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un, nu, priecēs apmeklētājus Siguldā. Tā adresēta visiem mākslas un grāmatniecības interesentiem, bet īpaši – ģimenēm ar bērniem, skolēnu un pirmsskolas mācību iestāžu grupām.
BikiMETRS ir izstādes scenogrāfu Dinas Suhanovas un Reiņa Suhanova ideja – viņi ieraudzījuši BIKIBUKU kā laika un mākslas notikumu “metramēru”, kur katrai grāmatiņai atbilst viena iedaļa.

Izstādē apskatāmie oriģināldarbi dod iespēju samērot tos ar iespaidu, ko rada grāmata. Taču izstāde BikiMETRS piedāvā dzīvot līdzi arī bikibuku tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no BIKIBUKA dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus “bikifaktus”, pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas, ar kvadrātkodu palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan BIKIBUKĀ publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!

Izstādes atbalstītāji: VKKF, Rīgas dome, A/S Latvijas Finieris
Informatīvais atbalsts: žurnāls IR

Saistītā informācija

Kultūras centrs “Siguldas devons”