Datums:
Adrese:
Kontakti:

Jau tradicionāli laikā, kad dienas ir visīsākās un naktis visgarākās, Siguldas folkloras kopa “Senleja” aicina ikvienu piedalīties Bluķa vakarā Siguldā, lai kopīgi svinētu Ziemas saulgriežu svētkus. Ikviens, kam svarīgs senais gadskārtu gads, aicināts kopā ar draugiem un ģimenēm pulcēties pie kultūras centra “Siguldas devons”, lai kopīgi dotos maskotā gājienā uz Stacijas laukumu, svinot gaismas jeb jaunās Saules atdzimšanas svētkus.

Kopā ar maskotajiem čigāniem tiks vilkts bluķis, simboliski savācot visu slikto, kas pa gadu sakrājies, sadedzinot to ugunskurā, teikti laba vēlējumi, zīlēta nākotne, dziedātas Ziemassvētku dziesmas, dejotas rotaļas un danči, tādējādi simboliski palīdzot tumsai uzvarēt gaismu un saulei atkal kāpt augstāk debesu kalnā.  Arī apmeklētāji tiek aicināti ierasties tradicionālās maskās, līdzi ņemt troksni radošus priekšmetus, ar ko skandināt gājiena laikā, kā arī pērno Jāņu vainagus, lai, tos dedzinot Bluķa vakara ugunī, svinētu dzīvības spēka uzvaru.

Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Ziemas Saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma, lai atkal kliedētu tumsu un ar katru nākamo dienu tuvinātu pavasari. Bluķa vilkšana ir viena no aizraujošākajām Ziemassvētku tradīcijām, kam ir sena rituāla nozīme. Ziemassvētku laikā, ejot maskotos gājienos no sētas uz sētu, ļaudis, pārtopot citādos tēlos, tādējādi nodrošināja saikni ar aizgājušajām paaudzēm, vairoja veiksmi un auglību visplašākajā nozīmē gan sev, gan apkārtējiem.

Šajā vakarā katram būs iespēja ar labām domām  un vēlējumiem kopīgi palīdzēt Saulei nest gaismu savā mājā, sētā, novadā, valstī un pasaulē. Un sen zināms, ka gaisma tumšākajā laikā visvairāk atrodama katra pašā sirsniņā.