Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieejas maksa ir ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā:

Pieaugušajiem – 3.50 EUR

Pensionāriem – 2.15 EUR

Pilna laika dienas nodaļas studentiem – 1.50 EUR

Skolēniem – 0.70 EUR

Personām ar III grupas invaliditāti – 0.30 EUR

Ģimenei (2 pieaugušie, 2 un vairāk skolēni vecumā no 7 g. līdz 18 g.) – 6.40 EUR

Ģimenei (1 pieaugušais, 2 un vairāk skolēni vecumā no 7 g. līdz 18 g.) – 3.70 EUR

Putna simbols Turaidā ir īpašs, tie bieži atveidoti Turaidas lībiešu senajās rotaslietās un piekariņos. Somugru tautu kultūrā, pie kurām pieder arī lībieši, pastāv mīts par putniņu, kurš radījis pasauli un apmeklētājiem būs iespēja redzēt animācijas filmu par šo tematiku.

Viena no lībiešu pavasara tradīcijām ir mazo putniņu sagaidīšana un lielo putnu atvairīšana. Mazo putnu sagaidīšanas dziesmu Tšitšorlinkizt, tšitšorlinkizt varēsiet dzirdēt folkloras draugu kopas “Skandinieki” izpildījumā no Turaidas muzejrezervāta video krājuma. Izstādes kodolu veido Turaidas muzejrezervāta darbinieku un, Latvijā dzīvojošā, somu mūziķa un putnu vērotāja Marko Ojalas 2021.gadā aizsāktais darbs – putnu vērošana un fotografēšana. Izstādē būs iespēja noskatīties somu tautasdziesmas videoierakstu Marko Ojalas izpildījumā, izmantojot kvadrātkodu (QR). Veidojot izstādi, ziņas par Turaidas muzejrezervātā sastopamajiem putniem sniedza ornitologs Ritvars Rekmanis.


Putnu fotogrāfijas ir ietvertas pavasara saulgriežu, Lielās dienas simbolu dizainā, šūpolēs un olās. Tās ir papildinātas ar attiecīgā putna balss ierakstu, kuru apmeklētājiem būs iespēja noklausīties viedtālrunī, (QR). Izstādi rotā Margitas Porietes darinātie putni no dažādiem dabas materiāliem – bērzu zariem, siena, salmiem, pakulām, džutas auduma, lina auklām, kā arī no vilnas dzijas un citiem materiāliem.